Skocz do zawartości

Łotwa 2024


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc być grzeczny i słuchać się mojej żony ;)

W dniu 12.06.2023 o 21:33, Misio napisał(a):

Żona mówi - to jedziemy na Łotwę? :D

Oraz to iż lubię posłuchać mądrych kolegów:

W dniu 13.06.2023 o 09:01, Eastnomad napisał(a):
W dniu 12.06.2023 o 21:33, Misio napisał(a):

Żona mówi - to jedziemy na Łotwę? :D

Szczerze polecam.

W dniu 26.08.2023 o 00:41, lbuster napisał(a):

Myślę, że to dobry pomysł rozłożyć sobie te trzy kraje na inne wyjazdy :ok:

Pomału zabieram się do przygotowania urlopu - wrzesień 2024 (bo wyjazdy zagraniczne wypady mnie mocno "stresują").

(Tak wiem - nie skończyłem relacji jeszcze z Litwy z 2023 ;) mam nadzieję że jakoś to niebawem ruszę)

Jak ktoś by coś chciał podpowiedzieć z linii brzegowej Łotwy - chętnie popatrzę...

Myślę że zaczniemy niemalże od granicy (Litwa-Łotwa)...Pape i do Rygi, a jak zostanie czas to dalej (ale w to wątpię).

Jak będzie chwila czasu to chcemy na Litwie pojechać jeszcze wzdłuż granicy z Okręgeim, a może i wizyta w Świętej...

image.thumb.png.a87f82f1b314fce65a8e3d127136bd64.png

Chyba że nas czas będzie cisnął to nudnie A1

 

@szary11 gdzie to?

image.thumb.jpeg.dcb8e3dfea4eddc4f44926810a0ea77a.jpeg

Czy podpowiesz gdzie parkowaliście wybierając się na latarnię?

W dniu 8.06.2023 o 19:49, Eastnomad napisał(a):

Naszym pierwszym celem jest latarnia morska w Ovišu (łot. Ovīšu bāka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misio napisał(a):

Czy podpowiesz gdzie parkowaliście wybierając się na latarnię?

Tam była taka zatoczka w lesie prawie pod samą latarnią. Z mapy wydaje mi się że było to tu - https://maps.app.goo.gl/18tJmaKXzud8MRcf9?g_st=ic

15 godzin temu, Misio napisał(a):

Jak ktoś by coś chciał podpowiedzieć z linii brzegowej Łotwy - chętnie popatrzę...

Może nie jest to przy samej linii brzegowej ale szczerze polecam i uważam że warto odbić choć na chwilę do Kuldigi zobaczyć ten najszerszy wodospad w Europie na Vencie i poszwendać się po samym miasteczku. Co do parkowania to stawaliśmy tu https://maps.app.goo.gl/PStW7rPsaQU2MRjr6?g_st=ic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Może nie jest to przy samej linii brzegowej ale szczerze polecam i uważam że warto odbić choć na chwilę do Kuldigi zobaczyć ten najszerszy wodospad w Europie na Vencie i poszwendać się po samym miasteczku. Co do parkowania to stawaliśmy tu https://maps.app.goo.gl/PStW7rPsaQU2MRjr6?g_st=ic

Już zapisane z Twojej relacji - włącznie z parkingiem.

Czy tam będziemy - może tak... ale pewny to nawet nie jestem wyjazdu na Łotwę... bo w tamtym roku jeszcze w połowie sierpnia nie myślałem o tamtym kierunku... (u nas się szybko zmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście się zdecydowali jechać, chcieli pod Warszawą odpocząć - jeżeli będę w domu to zapraszam, miejsce na podwórku się znajdzie, a praktycznie przez płot mam https://maps.app.goo.gl/BcRcc8f4dS2kBTNM8

- my póki co Bałtyki odkładamy na czas po zmianie holownika/zakupie kampera (za jakieś mam nadzieję 2 lata druga opcja się zmaterializuje, bo już w zeszłe wakacje w DE nie powiem był problem ze stanięciem z przyczepą w wielu miejscach, kampery miały zdecydowanie więcej "luzu" w tej materii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy za zaproszenie - kiedyś z chęcią odwiedzimy... ale kiedy, nie wiem :(

Kamper - niestety jest ciaśniejszy, droższy, ale też rzeczywiście "łatwiejszy do ogarnięcia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza przyczepa też do przepastnych nie należy :) 

Moi za to chcą do smoka w tym roku, bo go oglądali po ciemku 5-6 lat temu, starszy sam nie kupował magnesu z Krakowa - więc mimo że byli, to nie byli, tak stwierdzili :-]

Tylko ja jak Bałtyki to od granicy w Narwie z Rosją i w dół wybrzeżem zjeżdżać będę chciał bez zatrzymywania się na dłużej nigdzie ;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Misio napisał(a):

A to czemu bez zatrzymywania?

bo nasze chłopaki jak 2 dni wytrzymają w jednym miejscu to trzeba na czerwono w kalendarzu zaznaczać - niestety, wakacje z nimi są mocno objazdowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze 2lata temu taki byłem ;)

Najczęściej stałem 1-2noce w jednym miejscu...i ruszaliśmy dalej (tak wiem - kamperem tak prościej)

Ale nie wiem czemu, ostatnio potrafię nawet i 5nocy w jednym miejscu "siedzieć"... jak jest coś ciekawego, fajna pogoda czy extra towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 17:22, Misio napisał(a):

gdzie to?

image.thumb.jpeg.dcb8e3dfea4eddc4f44926810a0ea77a.jpeg

W dniu 23.01.2024 o 07:28, szary11 napisał(a):

Mikelbaka.

A dokładnie to na dojeździe do pola. To tam, gdzie my w zeszłym roku z Adamem się spotkaliśmy

 

W dniu 22.01.2024 o 17:22, Misio napisał(a):

Myślę że zaczniemy niemalże od granicy (Litwa-Łotwa)...Pape i do Rygi, a jak zostanie czas to dalej (ale w to wątpię).

No to będziecie musieli przyspieszyć zeszłoroczne tempo :D

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misio napisał(a):

Taki prezencik dostałem ?

No to już możesz zacząć pisać relacje: Łotwa 2025, Łotwa 2026, Estonia 2027, Estonia 2028 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko wybrzeża...

A Estonia to raczej do 2030...

 

a potem Śródlądzie :D   Litwy, Łotwy i Estonii...do 2040 :D chociaż my uwielbiamy Bałtyk...

 

PS. Jeszcze nie skończyłem relacji z wybrzeża Litwy 2023 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.