Skocz do zawartości

Przesunięta zasłona sypialni


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, konradk napisał(a):

Żaluzja jest długa - jak podniosę łóżko to spokojnie da się zamknąć całą sypialnie. Przyszedł mi do głowy pomysł obcięcia dolnej części profila na wysokości blatu. Nie wiem tylko czy to będzie sztywne wystarczająco. 

Nic nie obcinaj !!!. Spróbuj przesunąć materac tak aby powiększyć szczelinę, w którą wsuwa się zasłona - bo jak widzę to głównym problemem jest za wąska szczelina a nie przesunięcie rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 godzin temu, konradk napisał(a):

Czy jest możliwa jakaś wypadkowa historia i przyczepa może być skoszona? 

Nie sądzę by brak możliwości swobodnego użytkowania rolety drzwi przesuwnych był świadectwem uszkodzenia mechanicznego przyczepy.

Tak dla porównania - oferta z roku 2018 zamieszczona na  portalu A.image.thumb.jpeg.31857d5570b8d98ca89255f385c1412d.jpegimage.thumb.jpeg.a8b83ffee961874a09005c94bc68a11e.jpeg

 

Jak dla mnie to za oparciem jest strasznie mało miejsca na swobodny ruch harmonijki.

 

Dla porównania jak jest to rozwiązane w innej marce - szczelina na swobodny przesuw drzwi rozsuwanych jest zdecydowanie większa.

image.thumb.jpeg.8e545ae066caee5cdbaf1b7fc2afa830.jpeg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Nic nie obcinaj !!!. Spróbuj przesunąć materac tak aby powiększyć szczelinę, w którą wsuwa się zasłona - bo jak widzę to głównym problemem jest za wąska szczelina a nie przesunięcie rolety.

To nie materac tylko rama łóżka blokuje. Ramy nie przesunę, sprawdzałem otwory, wszystko jest na oryginalnych miejscach

8 minut temu, Tofel napisał(a):

Nie sądzę by brak możliwości swobodnego użytkowania rolety drzwi przesuwnych był świadectwem uszkodzenia mechanicznego przyczepy.

Tak dla porównania - oferta z roku 2018 zamieszczona na  portalu A.image.thumb.jpeg.31857d5570b8d98ca89255f385c1412d.jpegimage.thumb.jpeg.a8b83ffee961874a09005c94bc68a11e.jpeg

 

Jak dla mnie to za oparciem jest strasznie mało miejsca na swobodny ruch harmonijki.

 

Dla porównania jak jest to rozwiązane w innej marce - szczelina na swobodny przesuw drzwi rozsuwanych jest zdecydowanie większa.

image.thumb.jpeg.8e545ae066caee5cdbaf1b7fc2afa830.jpeg

 

Pozdrawiam

Widziałem też to ogłoszenie i u mnie wygląda to tak samo. Brakuje przynajmniej 1,5 cm luzu. Kolega Hermogenes wspomniał o wymianie listwy pionowej na węższą ale siedzę od rana na internetach i nic mądrego nie znalazłem co by jakoś podpasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, konradk napisał(a):

Podnoszona

To mimo wszystko sprawdziłbym jakie są możliwości cofnięcia samej ramy. Możesz zrobić zdjęcie mocowania ramy do zawiasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

To mimo wszystko sprawdziłbym jakie są możliwości cofnięcia samej ramy. Możesz zrobić zdjęcie mocowania ramy do zawiasów?

Po południu jak wrócę do domu. Ale patrzyłem wczoraj i nie przesunę ramy. Byłby problem z otwarciem łóżka(materac opierałby się o zagłówki). Poza tym trzeba by przesunąć siłowniki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, konradk napisał(a):

Zahacza o stelaż.Pokrowiec materaca w praniu ?

A stelaż jest fabrycznie zamontowany? czy nie było przypadkiem coś przesuwane w zawiasach, jakies kombinacje poprzedniego właściciela? Czy rama łóżka jest w prawidłowym stanie i się nie rozchodzi w zadnym miejscu? (miałem taki przypadek) Tutaj widać jest problem tylko z tą pół okrągłą częścią, dalej na odcinku prostym widać jest prawidłowa szczelina. Na 99,99% powinna być tam szczelina umowżliwiająca wsunięcie prowadnicy, o niczym raczej producent tu nie zapomniał.

image.thumb.png.1063a3ab7c25beedd6076f4b4209812c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż jest w porządku. Problem wg mnie robi to co widać na którymś zdjęciu. Prowadnica sufitowa nie jest w osi tej szpary. Gdyby była to wystarczyło by lekko obrócić profil aluminiowy i zasłonka by wjechała. Niestety profil idzie pod kątem u góry zahacza o oparcie a na dole o ramę łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się tej prowadnicy górnej jakoś wyregulować przegiąć i zamocować na właściwym miejscu w stosunku do szpary. Zdaję sobie sprawę że może fantazjuję u mnie była zasłonka bez tej pionowej listwy ale i tak zdjąłem, bo mogłem :) Pozdrawiam Hermogenes

Teraz i tak skracam siedzenia zostawiam tylko po jednym siedzisku na stronę i wymieniam blat stołu na mniejszy zrobiłem z listewek i płyt sklejki 3mm. Z drugiej strony też wywalam blat i na stałe szkielet z listew. Będzie format 2+0 i nic więcej. Była wersja dwie podkowy zamienne na dwa spania.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał od podejmowania pochopnych decyzji. Póki co zasłona nie jest Ci potrzebna do dobrej zabawy i mile spędzonego czasu z rodziną. A może gdzieś na jakimś wyjeździe napotkasz taką samą przyczepę i poprosisz gospodarzy ,żeby Ci pokazali jak to jest u nich zrobione. Albo sam jakimś cudem dojdziesz do tego. Na pewno niczego bym nie przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.