Skocz do zawartości

Zakup koła zapasowego


Jacor1916

Rekomendowane odpowiedzi

Opona na oponeo.pl lub OlX na przykład. Felga zobacz tutaj, niby nie mają ale zadzwoń, może akurat. Szukaj pod numerem 2141018

https://intercamp.pl/felga-stalowa-przyczepy-5--j-x-14-1000kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bl13 napisał(a):

tutaj dostepna: https://www.protrailer24.com/Felga-stalowa-do-przyczep-14-55-J-x-14-H2-ET-30-5x112-950-kg opona musi byc taka sama jak na przyczepie, bo obowiazuje przepis tych samych opon na jednej osi.

Zakładam, że w przypadku kapcia, i przymusowego przejazdu kilka-kilkanaście kilometrów do wulkanizacji raczej policja powinna przymknąć oko. Inaczej by trzeba było w samochodzie mieć zawsze cztery takie same opony plus piąta na zapasie. Raczej niespotykane... A już nie myślę co w przypadku dojazdówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piorun napisał(a):

Przy zakupie Adrii domówiłem od razu u dealer'a koło zapasowe, opona na zapasie była inna, rozmiar oczywiście identyczny.

A to bardzo dziwne jest ! Opona powinna być taka sama i praktycznie tej samej daty produkcji.

Chyba ,że przy odbiorze budy  domówiłeś ten zapas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo dziwne jest ! Opona powinna być taka sama i praktycznie tej samej daty produkcji.
Chyba ,że przy odbiorze budy  domówiłeś ten zapas ?
Dokładnie tak. Koło z fabryki wyjeżdża identyczne jak to zamontowane na osi.

Jak zakup był robiony u dealera to opona powinna być taka sama bo inaczej takiego koła nie możemy zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu :hmm:
Bo na jednej osi musisz mieć takie same opony. Wyjątkiem jest koło dojazdowe. Dlatego jeśli zapas jest pełnowymiarowy to opona powinna być taka sama. I jak pojazd wyjeżdża fabrycznie z pełnowymiarowym kołem to zawsze opona jest taka sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał(a):
1 godzinę temu, BUMERANG napisał(a):
A to czemu :hmm:

Bo na jednej osi musisz mieć takie same opony. Wyjątkiem jest koło dojazdowe. Dlatego jeśli zapas jest pełnowymiarowy to opona powinna być taka sama. I jak pojazd wyjeżdża fabrycznie z pełnowymiarowym kołem to zawsze opona jest taka sama.

Czyli kupując opony do samochodu, powinniśmy zawsze kupić 5 sztuk, jeśli mamy zapas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa była brana z placu, fabrycznie koła zapasowego nie było, domówiłem u dealer'a na etapie zamówienia już tej konkretnej przyczepy, odebrałem komplet. Pewnie miał na stanie koło i po prostu wrzucił do przyczepy.
Z innej beczki, Dacia Duster, seryjnie na 17", kolo zapasowe fabryczne pełnowymiarowe 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Wyjątkiem jest koło dojazdowe.

Jest na to jakiś przepis? Bo przy normalnej eksploatacji to wiadomo, że musi być ten sam bieżnik.

Ja nie kojarzę. Czy diagnosta sprawdzał komuś bieżnik na kole zapasowym. Czy dojazdówka jest jakaś lepsza od pełnowymiarowego koła zapasowego z innym bieżnikiem :hmm:

42 minuty temu, Misio napisał(a):

Pytanie tylko jak założyć oponę kierunkową na zapas...

No właśnie. Mając opony wielosezonowe kierunkowe specjalnie kupiłem inna oponę wielosezonową nie kierunkową na zapas. Lepiej mieć taką czy kierunkową założoną odwrotnie :niewiem:

23 minuty temu, piorun napisał(a):

Z innej beczki, Dacia Duster, seryjnie na 17", kolo zapasowe fabryczne pełnowymiarowe 16".

I bieżnik inny. Też tak mam. Ważny jest natomiast obwód koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BUMERANG napisał(a):

No właśnie. Mając opony wielosezonowe kierunkowe specjalnie kupiłem inna oponę wielosezonową nie kierunkową na zapas. Lepiej mieć taką czy kierunkową założoną odwrotnie :niewiem:

Dokładnie tak mam kupione do kampera...

Poza tym w kamperze mam zupełnie inne koła na 1 i na tylnej osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.