Skocz do zawartości

Caravans Salon Poland - Poznań 2023


filipert

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyły targi w Poznaniu.

Zakres wydaje się bliźniaczy do roku 2022. Cały dzień zwiedzania dla wnikliwych może być mało.

Kilka ciekawostek

Domek z Niewiadowa

IMG_6770.thumb.jpeg.c8afc3e8ce5bb44aaf4bd13044a03870.jpeg

IMG_6769.thumb.jpeg.16dd659c36988ef0ddf9a59fc6dfdcfb.jpeg

Polski producent kamperów Hype zdradza tajniki zabudowy ?

IMG_6768.thumb.jpeg.5a8c7e10fd8cb16ca4d360ced7118f80.jpeg

IMG_6767.thumb.jpeg.28aa66c1edd4868ef8ea0a832324559f.jpeg

Ciekawy namiot od Doremy

IMG_6761.thumb.jpeg.caabb3efdd6cf1cbce2b9cb6fd43050b.jpeg

IMG_6760.thumb.jpeg.f65f950a3870d7862bd4f798cb4ec74a.jpeg

 

Wynalazek

IMG_6759.thumb.jpeg.51fd218f06fa232e26b2e5efb632f513.jpeg

 

Enerblock z nowymi Aku LiFePo4 z podgrzewaniem w przezroczystej obudowie (15% rabatu na targach)

IMG_6748.thumb.jpeg.cf516a2f4f913b43a902495e5d957eea.jpeg

Rabaty również w dużym sklepie

IMG_6747.thumb.jpeg.23c6986ef8e84593aa87623fdaa9f879.jpeg

np. poduszka poziomująca za jedyne 2113.95 zł ?

IMG_6745.thumb.jpeg.bad51812c18e5c5cb913698f8b40bb35.jpeg

 

Zagadka - czy taka przyczepka namiotowa to jeszcze karawaning?

IMG_6727.thumb.jpeg.8e63b4ce4cdf075d32d477edc4e552d7.jpeg

 

Warto zajrzeć również na halę dla wodniaków

IMG_6758.thumb.jpeg.081b45ea93d3d09516dd75c3debfd551.jpeg

IMG_6756.thumb.jpeg.f27c28702d610083f2a4388ac6c42078.jpeg

IMG_6751.thumb.jpeg.9d765144911df07d7f3ce4c5f71eb1dd.jpeg

IMG_6752.thumb.jpeg.807010a080d2197ef4bcf641ae6db1cb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś,

fajna sprawa. Dwie uwagi:

1. Moim zdaniem w stosunku do poprzedniego roku pojawiły się takie mobilne "markety" - dyskonty w których można kupić sporo różnych gadżetów karawaningowych i nie tylko.

2. Nadal drażni praktycznie niemożność wchodzenia do przyczep i kamperów (nie do wszystkich to fakt) ale w większości (taśma odgradzająca lub w ogóle zamknięty pojazd) - rozumiem troskę o uszkodzenia ale mam wrażenie że obsługa wystawców woli siedzieć na kanapach zamiast wszystko mieć otwarte i jak chcą to niech pilnują. Ale dla mnie to duży minus, że nie ma tej swobody dostępu. Praktycznie wszędzie naklejki "wejście tylko z obsługą" której trzeba szukać. SŁABE TO - ale to uwaga do wystawców a nie do samych targów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Byłem dziś,
fajna sprawa. Dwie uwagi:
1. Praktycznie wszędzie naklejki "wejście tylko z obsługą" której trzeba szukać. SŁABE TO - ale to uwaga do wystawców a nie do samych targów


Organizator targów mógłby w łatwy sposób temu zapobiec i wymóc na wystawcach aby sprzęty były dostępne dla odwiedzających. W takim Dusseldorfie jest nie do pomyślenia aby pojazdy były pozamykane. Tam nawet jak pojazd zostaje sprzedany to nadal jest dostępny dla odwiedzajacych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek00 napisał(a):


Organizator targów mógłby w łatwy sposób temu zapobiec i wymóc na wystawcach aby sprzęty były dostępne dla odwiedzających

I tak i nie. Temat konkurencji a w zasadzie jego braku był już poruszany w setkach wątków. Mam wrażenie, że w naszych reliach to jednak wystawca ma trochę więcej do powiedzenia niż organizator. "Nie chcecie tak to w przyszłym roku nas nie będzie " a Klient i tak ma do wyboru dwóch dealerów w Polsce vs 500 tej samej marki w DE. 

No i w DE mam wrażenie że wystawia się producent a u nas mają producenci na nasz rynek wywalone. I na targi docierają dealerzy konkretnych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Temat konkurencji a w zasadzie jego braku był już poruszany w setkach wątków. Mam wrażenie, że w naszych reliach to jednak wystawca ma trochę więcej do powiedzenia niż organizator. "Nie chcecie tak to w przyszłym roku nas nie będzie " a Klient i tak ma do wyboru dwóch dealerów w Polsce vs 500 tej samej marki w DE. 
No i w DE mam wrażenie że wystawia się producent a u nas mają producenci na nasz rynek wywalone. I na targi docierają dealerzy konkretnych marek
Dealerzy nie mają wcale wywalone, bo producenci obligują dealerów aby Ci się wystawiali na targach w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):
6 minut temu, kleo77 napisał(a):
I tak i nie. Temat konkurencji a w zasadzie jego braku był już poruszany w setkach wątków. Mam wrażenie, że w naszych reliach to jednak wystawca ma trochę więcej do powiedzenia niż organizator. "Nie chcecie tak to w przyszłym roku nas nie będzie " a Klient i tak ma do wyboru dwóch dealerów w Polsce vs 500 tej samej marki w DE. 
No i w DE mam wrażenie że wystawia się producent a u nas mają producenci na nasz rynek wywalone. I na targi docierają dealerzy konkretnych marek

Dealerzy nie mają wcale wywalone, bo producenci obligują dealerów aby Ci się wystawiali na targach w Polsce.

No ok ale tam (DE) wystawia się producent a u nas tylko dealer. Nie widziałemu nas  żadnego stoiska producenta danej marki No może poza Niewiadowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale tam (DE) wystawia się producent a u nas tylko dealer. Nie widziałemu nas  żadnego stoiska producenta danej marki No może poza Niewiadowem.
Hobby się wystawia jako producent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się dziwicie że dilerzy odgradzają auta za gruba forsę jak widzą tłum osób wchodzących z plecakami, jedzeniem i wszyscy na raz? Sam byłem świadkiem jak urwana została szafka w półintegrze bo Pan się 'mocowal' nie w tę stronę co trzeba. Tam gdzie chciałem wejść to swoje odczekalem i finalnie wchodziłem z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kleo77 napisał(a):

Moim zdaniem w stosunku do poprzedniego roku pojawiły się takie mobilne "markety" - dyskonty w których można kupić sporo różnych gadżetów karawaningowych i nie tylko.

W ubiegłych latach też można było robić zakupy w takich miejscach, ale w tym roku jest ich faktycznie więcej.

Z ciekawostek, to naliczyłem minimum 10 miejsc gdzie mogłem kupić różne gasbanki (czytaj-problem z dostępnością minął)

13 godzin temu, kleo77 napisał(a):

Nadal drażni praktycznie niemożność wchodzenia do przyczep i kamperów (nie do wszystkich to fakt) ale w większości (taśma odgradzająca lub w ogóle zamknięty pojazd)

Z przyczep, to tylko jeden diler Dethleffs otaśmował cześć modeli.

Z kamperów, to jedynie swobodny dostęp zapamiętałem na stoisku Hype ?

 

Jeszcze dwie ciekawostki mi się przypomniały:

1. Hobby chwali się 12letnią gwarancją na szczelność

2. Hobby przechodzi na jasną stronę mocy i zaczyna oferować poprawną kolejność sprzętów w toalecie ?

 

 

IMG_6764.jpeg

IMG_6765.jpeg

I jeszcze uwaga, że Hobby bardzo się wyróżnia stylistyką, materiałami i... zapachem. Nie mnie oceniać, czy na plus, czy minus, ale jak się odwiedzi dziesiątki nudnych już, bo identycznych jakościowo papierowych wnętrz, to ten plasti i laminat w Hobby może intrygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał(a):

1. Hobby chwali się 12letnią gwarancją na szczelność

Zastanawiałem się czy chodzi o szczelność poszycia czy syfonów w łazienkach :-]

IMG_2197.thumb.JPG.364d700575eae7bf9adc8777159bf017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy się z Szefową w sobotę. Fakt, że aby obejrzeć wszystko, to dzień byłby za mało. Ale my mieliśmy klapki na oczach i interesowały nas tylko przyczepy w wymiarze 400 - 500. Zaliczyliśmy wszystkie wystawione z tego segmentu. Nie zauważyliśmy aby do którejś z nich był problem ze wstępem. Do żadnej też nie było wejścia jedynie z obsługą stoiska. Może przy kamperach i wielkich przyczepach tak było ale te nas nie interesowały. Jeszcze bardziej się upewniliśmy w tym, że w przyszłym roku sprawimy sobie taki prezent :D  A ogólnie co do targów to ludzi multum, jedzenie w barach nieciekawe a ceny oczywiście targowe. Fajnie, że wystawiały się regiony ze swoją ofertą turystyczną. Nabraliśmy sporo materiałów do dokładniejszego zapoznania się, ale zapomnieliśmy w pociągu torby z nimi :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipert napisał(a):

Świat na głowie staje ?

 

Ja nie wiem na jakich targach Wy byliście :) siedzieliśmy z Peją na kawie i rogale były :). Może po piątku prasowym w sobotę orientacja spadła znacząco :) … i nie tych rogali szukaliście :) … ceny jak na targach :)  masakra … ale, że lodówka jeszcze chłodzi a camperów było kilka daliśmy radę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.