Skocz do zawartości

Akumulator movera + ładowarka


rafiniec

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Chciałem zapytać o ładowanie akumulatora movera. Posiadam taki mały dość leciwy zestaw jak na fotkach. Przyczepę mamy od ponad miesiąca i postanowiłem w końcu spróbować naładować ten akumulator. Sprawdzając miernikiem akumulator pokazuje 12.55 i jak włączam ładowarkę to napięcie nie rośnie, a ponoć powinno. Cały czas jest 12.55 jak sprawdzam miernikiem. Zastanawia mnie czy on w ogóle się ładuje, jak sprawdzić?

będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

 

IMG_1087.jpeg

71924746580__A8AD6EEA-F11E-4C51-9240-8EEAF99448B9.jpeg

IMG_1083.jpeg

IMG_1085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jaki płynie prąd ładownia. Pokaże Ci to amperomierz włączony szeregowo z akumulatorem. Na wszelki wypadek Przewód + z zasilacza do + amperomierza i z - amperomierza do + akumulatora. Minusy zasilacza i akumulatora połączyć bezpośrednio.

A tak na marginesie jak piszesz akumulator leciwy - to nie oczekuj od niego nawet mało. A sprawdziłeś bezpieczniki w ładowarce?

Jeszcze o przewodach z akumulatora - nie wiem czy dobrze widzę ale przekrój przewodów musi być z akumulator do centralki moovera  przynajmniej 10 mm2

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokazany   bezpiecznik w w poprzednim poście to bezpiecznik 60 A w instalacji moovera (zasilanie centralki i silników). Mnie chodziło o bezpiecznik w zasilaczu do ładowania akumulatora. 

Co do odkręcania urządzeń już napisałem, ale jeszcze raz powtórzę:

Weź do ręki  wkrętak popatrz gdzie są wkręty mocujące i je odkręć - odkręca się w lewo.........................:bevil:

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ed napisał(a):

Ten pokazany   bezpiecznik w w poprzednim poście to bezpiecznik 60 A w instalacji moovera (zasilanie centralki i silników). Mnie chodziło o bezpiecznik w zasilaczu do ładowania akumulatora. 

Co do odkręcania urządzeń już napisałem, ale jeszcze raz powtórzę:

Weź do ręki  wkrętak popatrz gdzie są wkręty mocujące i je odkręć - odkręca się w lewo.........................:bevil:

Ale ty zabawny :) chodziło mi czy bezpiecznik może być w obudowie aku. Chciałem najpierw tam zajrzeć zanim zdemontuje sklejke siedzenia zeby dojść do tej zasranej ładowarki. 
mądrala jeden… :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rafiniec napisał(a):

Ale ty zabawny :) chodziło mi czy bezpiecznik może być w obudowie aku. Chciałem najpierw tam zajrzeć zanim zdemontuje sklejke siedzenia zeby dojść do tej zasranej ładowarki. 
mądrala jeden… :) 

 Skoro wszystko wiesz to dlaczego pytasz. Nikt na Forum wróżyć z fusów nie potrafi. Nigdzie w Twoich postach nie ma zapytania o bezpiecznik  w obudowie akumulatora. Zresztą jeśli jesteś tak "miły" to teraz rewanż: Po tym co piszesz można wywnioskować, że sprawy elektryki  i nie tylko, mocno z Twoją wiedzą się rozminęły. Do takiej instrukcji odkręcenia  2 śrubek skłoniła mnie treść Twoich postów. A na marginesie to nie ładowarka jest upaplana  w odchodach, ale one zalegają chyba gdzie indziej. Na tym kończę czytanie Twoich postów. Pisząc o Tobie Ty, tak bym napisał.

Powodzenia życzy mądrala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafiniec napisał(a):

mądrala jeden…

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak się się przychodzi na nowe w sumie dla siebie forum i tak jak powyżej traktuje forumowiczów mających po kilka tysięcy wpisów na forum to naprawdę słabo widzę jakąkolwiek bytność Twoją Kolego dłuższą w takiej społeczności ...

Mam podobne doświadczenie z forów żeglarskich - mam tam po kilkanaście tys. wpisów i podobnie słabo reaguję na podobne "kwiatki" jakie Ty tutaj pokazałeś.

Sukcesów życzę, bo uszczypliwy nie jestem, ale chyba musisz pomocy poszukać gdzie indziej.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 11:01, ed napisał(a):

 Skoro wszystko wiesz to dlaczego pytasz. Nikt na Forum wróżyć z fusów nie potrafi. Nigdzie w Twoich postach nie ma zapytania o bezpiecznik  w obudowie akumulatora. Zresztą jeśli jesteś tak "miły" to teraz rewanż: Po tym co piszesz można wywnioskować, że sprawy elektryki  i nie tylko, mocno z Twoją wiedzą się rozminęły. Do takiej instrukcji odkręcenia  2 śrubek skłoniła mnie treść Twoich postów. A na marginesie to nie ładowarka jest upaplana  w odchodach, ale one zalegają chyba gdzie indziej. Na tym kończę czytanie Twoich postów. Pisząc o Tobie Ty, tak bym napisał.

Powodzenia życzy mądrala

Qrcze, nie mam ochoty na rewanże ani dopiekanie nikomu. Po prostu zapytałem o ładowanie a nie o bezpiecznik. Nie musi nikt nikomu tłumaczyć w która stronę się odkręca śrubkę :) Jestem tu nowy i nie jest fajnie czytać takie złośliwości/ mądrości doświadczonego forumowicza. Nie liczę nikomu ilości postów bo i po co. 
udanego dnia zycze

R

IMG_1116.jpeg

W dniu 19.10.2023 o 20:51, Bercik77 napisał(a):

Górna część obudowy otwiera się na bok.Screenshot_20231019_205029_Allegro.thumb.jpg.eb025068c32028d6708953affb567a84.jpg

Tak to wyglada u mnie 

IMG_1116.jpeg

W dniu 21.10.2023 o 17:49, BuryKocur napisał(a):

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak się się przychodzi na nowe w sumie dla siebie forum i tak jak powyżej traktuje forumowiczów mających po kilka tysięcy wpisów na forum to naprawdę słabo widzę jakąkolwiek bytność Twoją Kolego dłuższą w takiej społeczności ...

Mam podobne doświadczenie z forów żeglarskich - mam tam po kilkanaście tys. wpisów i podobnie słabo reaguję na podobne "kwiatki" jakie Ty tutaj pokazałeś.

Sukcesów życzę, bo uszczypliwy nie jestem, ale chyba musisz pomocy poszukać gdzie indziej.

Pzdr

Włodek

Czyli ktoś może być złośliwy i uszczypliwy tłumacząc w jaki sposób się odkręca śrubkę, a ja już nie mogę napisać co o tym myśle będąc nowym na forum tylko mam brać wasze złośliwość na klatę? 
ja po prostu zapytałem będąc laikiem w tej kwestii. 
Zażartować sobie tu nie można? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.