Skocz do zawartości

jak wlaczyc pilot mowera


Henryk Serwata

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Henryk Serwata napisał(a):

Czy pilot do mowera uruchamia sie tylko blisko stacji w przyczepce czy nie ma to znaczenia.wiadomo ze dziala ok 10m.prosze o pilna odpowiedz bo nie moge uruchomic pilota. na centralce swieci jedna zielona dioda.moj tel 502155053

Dzień Dobry Henryku. Witamy Cię w gronie forumowiczów. To miło że założyłeś konto i bez zastanowienia zadajesz pytania dzieląc się przy okazji swoim numerem telefonu <_<
Pilot od movera uruchamia się po spełnieniu dwóch warunków:
1. Pilot jest sprawny
2. Pilot ma sprawną baterię lub naładowany akumulatorek na tyle żeby pilot był w stanie się uruchomić.

Nie spotkałem się z moverem w którym do uruchomienia pilota konieczna jest łączność z centralką. 

Miło że mogłem pomóc. Telefonów w to nie mieszajmy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Henryk Serwata napisał(a):

Rok temu wszystko dzialalo .akumulator 14v bateria w pilocie nowa.Centralka pod A swieci zielono a pilota nie moge wlaczyc,nie pokazuje sie zielona podluzna dioda na pilocie.Ja w tej branzy jestem bardzo zielony dzieki za jeszcze jakas podpowiedz.

Wiesz ja pytanie rozpoczął bym od przynajmniej podania modelu/producenta urządzenia o które pytasz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele pilotów wymaga t.zw. parowania z centralką Różne firmy zalecają to różnie. U mnie  Model Enduro quattro  - na centralce naciśnij reset i w ciągu 10 sek włącz pilota - dwa szybkie kliknięcia klawisza włączenie - i to wszystko

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mot napisał(a):

W "moim" pilocie (afair Reich), czerwony, podświetlany guziczek należy nacisnąć dwukrotnie w celu uruchomienia pilota. 

To ja dodam jeszcze, że w moim Enduro trzeba to zrobić szybko - dwa naciśnięcia jedno po drugim.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2023 o 10:04, Tomii napisał(a):

Dzień Dobry Henryku. Witamy Cię w gronie forumowiczów. To miło że założyłeś konto i bez zastanowienia zadajesz pytania dzieląc się przy okazji swoim numerem telefonu <_<
Pilot od movera uruchamia się po spełnieniu dwóch warunków:
1. Pilot jest sprawny
2. Pilot ma sprawną baterię lub naładowany akumulatorek na tyle żeby pilot był w stanie się uruchomić.

Nie spotkałem się z moverem w którym do uruchomienia pilota konieczna jest łączność z centralką. 

Miło że mogłem pomóc. Telefonów w to nie mieszajmy :yes:

Dzieki za chec pomocy

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.Okazalo sie ze Pilot byl pelno sprawny poza przyciskami wlacz-wylocz.Od spodu przyciskow  piny chyba tak to sie nazywa byly wyrobione.Znajomy elektronik wyciol je i podkleil nowe.Koszt naprawy 10 zl.Obecnie dziala idealnie.Dzieki pozdrawiam

                                                                                                                                                                                                              Henio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2023 o 10:04, Tomii napisał(a):

Dzień Dobry Henryku. Witamy Cię w gronie forumowiczów. To miło że założyłeś konto i bez zastanowienia zadajesz pytania dzieląc się przy okazji swoim numerem telefonu <_<
Pilot od movera uruchamia się po spełnieniu dwóch warunków:
1. Pilot jest sprawny
2. Pilot ma sprawną baterię lub naładowany akumulatorek na tyle żeby pilot był w stanie się uruchomić.

Nie spotkałem się z moverem w którym do uruchomienia pilota konieczna jest łączność z centralką. 

Miło że mogłem pomóc. Telefonów w to nie mieszajmy :yes:

Witam Tomii.   Obecnie korzystam z dwoch pilotow.Jeden jest do bramy wjazdowej a drugi od movera.Do bramy i garazu,sa dwa przyciski I KAZDY JEST PRZYPISANY DO JEDNEJ LUB DRUGIEJ BRAMY.Natomiast pilotem od movera mozna uruchamiac wszystkie mowery tego typu.Oczywiscie ten pilot od bram tez mozna zespolic z innymi bramami.Co do telefonu to chcialem jak najszybsza podpowiedz.Dzieki za podpowiedz nic nie dajaca tak o nie wiem ale podpowiem DZIEKI.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Henryk Serwata napisał(a):

Witam Tomii.   Obecnie korzystam z dwoch pilotow.Jeden jest do bramy wjazdowej a drugi od movera.Do bramy i garazu,sa dwa przyciski I KAZDY JEST PRZYPISANY DO JEDNEJ LUB DRUGIEJ BRAMY.Natomiast pilotem od movera mozna uruchamiac wszystkie mowery tego typu.Oczywiscie ten pilot od bram tez mozna zespolic z innymi bramami.Co do telefonu to chcialem jak najszybsza podpowiedz.Dzieki za podpowiedz nic nie dajaca tak o nie wiem ale podpowiem DZIEKI.

Witaj Henryku! Czwarty raz już mi odpowiadasz :yes:.
Nie chce być przykry, ale próbowałem Cię nakierować na to żebyś chociaż podał producenta i model urządzenia o którym chcesz rozmawiać. Podobno nie ma głupich pytań i to prawda, ale jeśli chcemy dostać odpowiedź, to zapytać trzeba w sposób co najmniej przemyślany. Ja mam pilota do bramy z dwoma przyciskami, pilota do domu również z dwoma przyciskami a w przyczepie mam pilota do movera i do klimatyzacji. Pilota do movera mam sparowanego ze swoim urządzeniem. Nie udało mi się jeszcze przestawić swoim pilotem cudzej przyczepy, ale możliwe że poświęciłem na to  zbyt mało czasu i nie szukałem na urlopie przyczep z tym samym moverem.

Na potwierdzenie tego że mój mover ma parowanego pilota, wklejam film z instrukcją parowania pilota z centralką. Może akurat trafiłem i masz taki sam mover.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.