Skocz do zawartości

Zużycie opon w przyczepie


KubaL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników, na ile wam średnio starczają np. nowe opony w przyczepie kempingowej 1-osiowej - jaki przebieg można uzyskać na jednym nowym komplecie? Mam u siebie taką sytuację w 2-letnim Detleffs-ie DMC 1700kg podróżuję raczej w górnej granicy DMC, koła alu 17" opona BARUM - fabryczny montaż, zrobiłem może 12-15tys km z przyczepą i mam wyraźnie już zużyte obydwie opony, starte są po całości, może troszkę bardziej po zewnętrznych brzegach i dodatkowo minimalnie na moje oko poząbkowane.. Nie mierzyłem jeszcze wysokości bieżnika także na tę chwilę nie wiem ile dokładnie im ubyło ale może na podstawie zdjęć ktoś bardziej doświadczony się wypowie, będe wdzięczny za każde info.  

2712403235179721920.jpg

-6141317513412500886.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, KubaL napisał(a):

na ile wam średnio starczają np. nowe opony w przyczepie kempingowej 1-osiowej - jaki przebieg można uzyskać na jednym nowym komplecie?

Zapewne dużo zależy od jakości opon, ale u mnie Security z fabrycznego montażu żyły 15000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Zapewne dużo zależy od jakości opon, ale u mnie Security z fabrycznego montażu żyły 15000

Mam podobne doświadczenia. Generalnie oprócz zużycia sprawdziłbym stan gumy, bo przyczepa z reguły i tak stoi w miejscu przez większą część roku. Opisywałem kiedyś moje oryginalnie ładowane Security do Knausa po 3 sezonach:

20220822_184102.jpg

Teraz dobra opona leci po max 3 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy "robicie" z tymi oponami... w 3 lata zrobiłem ponad 30 000km cepką o DMC 1750kg  (także raczej załadowana w górnej granicy) i tak powszechnie tu ganione Security wyglądają u mnie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebeb napisał(a):

Nie wiem co Wy "robicie" z tymi oponami... w 3 lata zrobiłem ponad 30 000km cepką o DMC 1750kg  (także raczej załadowana w górnej granicy) i tak powszechnie tu 

 

U mnie podobny ciężar i przebiegi. Wydaje mi się że spore znaczenia ma rodzaj tras. W moim przypadku Alpy i Dolomity są stałym punktem wypadów i to dało w kość, zwłaszcza zjazdy kiedy przyczepa praktycznie cały czas hamuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebeb napisał(a):

Nie wiem co Wy "robicie" z tymi oponami... w 3 lata zrobiłem ponad 30 000km cepką o DMC 1750kg  (także raczej załadowana w górnej granicy) i tak powszechnie tu ganione Security wyglądają u mnie jak nowe.

Moim nic się nie stało, zużywały się równo, bieżnik jeszcze nie zszedł do znaczników (zapewne niejeden by pojeździł ze 2 sezony), ale ja wolałem zmienić na inne, pewniejsze, twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.