Skocz do zawartości

Koszty utrzymania przyczepy


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

"U Wadowskich" to co najwyżej mamy koszty. Wystawić fakturę potrafią bezbłędnie, podobnie jak pobrać pieniądze z karty. No i jeszcze wystawia protokół szczelności, że wszystko OK pomimo tego, że nie sprawdzają tego co jest w protokole. A jak już sprawdzają, i nie jest OK to i tak wpisują, że jest OK. Protokół szczelności jest dla nich nic nie znaczącym kawałkiem kartki papieru a wydawałoby się, że powinien być dokumentem. Piszę to na podstawie swoich dwukrotnych gwarancyjnych wizyt z przyczepą jak i ostatniej wizyty znajomego z kampervanem. 

Widzsz, ja, @Eastnomad czy @Tomii myślę, że mamy zupełnie odmienne doświadczenia. @Eastnomad nawet ma dowód, że robią ciśnieniowy przegląd szczelności, bo u niego wyszła właśnie nieszczelność w jednym miejscu :) Może świadmość, że jesteśmy z forum działa? :D

48 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Ale to są już zwykłe koszty eksploatacji, a nie utrzymania przyczepy.

No dla mnie koszt eksploatacji to koszt utrzymania przyczepy. Tak samo jak kosztem utrzymania auta jest to, że leje do niego paliwo :) Myślę, że pytający już sam sobie oceni na ile informacja o butli jest dla niego istotna ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

No dla mnie koszt eksploatacji to koszt utrzymania przyczepy.

Ale można utrzymywać przyczepę (też samochód) w ogóle jej nie eksploatując. Ale...

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Myślę, że pytający już sam sobie oceni na ile informacja o butli jest dla niego istotna ;)

Więc jest pełna zgoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Analog82 napisał(a):

Za ogrzewana hale rok temu placilem 380zl, z mozliwoscia wyjazdow. Fakt bylo to pod Warszawa, a wlasciwie to pod Minskiem Maz., ale dalo sie dojechac w 30 minut.

Z Krakowa to już nie 40min ?

4 godziny temu, Marcin_G napisał(a):

200 zł na Twoim starym parkingu ;)

Teraz place po 175zl... ale Mam wykupione 5 miejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Ale można utrzymywać przyczepę (też samochód) w ogóle jej nie eksploatując. Ale...

O ile w przypadku samochodu to moze byc jeszcze jakos zrozumiale, o tyle w przypadku przyczepy ciezko cos takiego pojac. Przyczepa jako inwestycja, bo po latach bedzie traktowana jako klasyk? Jak ktos ma cepe to raczej z niej korzysta, inaczej ja sprzedaje.

27 minut temu, Misio napisał(a):

Z Krakowa to już nie 40min ?

Nikt nie kaze CI jechac pod Minsk, zakladam ze pod Krakowem w tej cenie a nawet taniej da rade znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich co się mnie pytają co robię zimą nad polskim Bałtykiem... zakładam że będzie 20stopni plus ?

A za 300zl w Krakowie można znaleźć parking pod chmurką, a nie hale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misio, czytanie ma przyszlosc jak to mawiaja... gdzie Ci napisalem, ze w Krakowie bedzie taka hala? W Warszawie a nawet 10 km od centrum to takie hale tez znalazlem ale ponizej 600-700zl nie podchodz, bywaly i drozsze, ale to wyjatki. Jesli dalo rade znalezc za polowe tej ceny 40km od centrum, to pewnie tak samo da rade znalezc 40km od Krakowa za polowe ceny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się że czytanie ma przyszłość...

Też pisałem o cenach...

6 godzin temu, Misio napisał(a):
7 godzin temu, jacek00 napisał(a):

parkingu hali - 100-300 zł miesięcznie

Chciał bym za tyle stać na hali ?

 

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

W Krakowie bez 150zl parking jest mało realny.

Hala bliżej 500zl chyba że gdzieś hen... bez możliwości wyjazdu np co weekend.

Jak pisałem...parking bez 150 w Krakowie niezbyt...A za 300 znam...

Tak samo z halą...

A co do

10 minut temu, Analog82 napisał(a):

to pewnie tak samo da rade znalezc 40km od Krakowa za polowe ceny. 

Nie byłbym taki pewny ?

No i 40km od Krskowa nie uda się dojechać w 30min...chyba że z jakiegoś granicznego punktu miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak budy będą takie same to dla dwóch  oddzielnych właścicieli koszty mogą się bardzo różnić .  

Bo jeden z nich będzie płacił za miejsce postojowe , za serwis , za naprawę i za inne pierdoły które trzeba założyć poprawić czy też wymienić w budzie  . A drugi praktycznie sam ogarnie np. hamulce , łożyska, regulacje   UN elektrykę i masę innych pierdoł które to mu wpadną do głowy aby zrobić a to wszystko we własnym ogrzewanym garażu.  Wiadomo opon nie wymieni na podłodze z łychą w ręce bo zniszczy opony przeglądu gazowego również bo kwitu sobie sam nie wypisze :)    

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Widzsz, ja, @Eastnomad czy @Tomii myślę, że mamy zupełnie odmienne doświadczenia.

Dokładnie. Ja tam do samego przeglądu nie mogę mieć jakichkolwiek zastrzeżeń i nie uważam, że robią go niefachowo.

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

@Eastnomad nawet ma dowód, że robią ciśnieniowy przegląd szczelności, bo u niego wyszła właśnie nieszczelność w jednym miejscu :)

To prawda. Początkowo nawet zastanawiałem się po co skoro w Niemczech taki przegląd zerowy jest ważny 2 lata. Jednak w moim przypadku dobrze, że został przeprowadzony. Pan Darek wykrył niewielką nieszczelność tuż przed wejściem do piecyka gazowego - być może powstała ba etapie montażu piecyka w fabryce bo zarówno według Pana Darka jak i osoby z centrali Trumy w Krakowie stwierdzono, że króciec po stronie piecyka był przekręcony o 45 stopni co nie było prawidłowe. Pan Darek sprawnie, zamówił cały palnik a jako, że w Krakowie był dostępny jedynie do wersji Eco a u mnie występowała wersja Comfort (a czas nas gonił bo za tydzień mieliśmy zaplanowany długi wyjazd i części z Niemiec mogłyby nie dotrzeć) to wymienił palnik częściowo posiłkując się elementami starego ( między wersją eco a comfort występuje delikatna różnica). Także ja na serwis Wadowskich w Warszawie nie mogę powiedzieć złego słowa, a juz na pewno nie na Pana Darka.

Jedyne co było słabe to to, że próbując się umówić na serwis podczas gdy Pan Darek był na urlopie nikt nie odbierał telefonu który Pan Darek zostawił specjalnie po to aby klienci mogli się kontaktować i umawiać na serwis.

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Może świadmość, że jesteśmy z forum działa? :D

Może tak ;) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np butle bym liczył bo o ile w Polsce nie problem wymienić na nową to po przyjeździe z wakacji wypalam trochę na siłę gaz zeby na wakacje zabrać świeżą butle i nie szukać w Chorwacji czego na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mandrol napisał(a):

Poproszę namiary na agenta, który wyceni OC+AC dla cepki wartej 150 tys. na wspomnianą przez Ciebie kwotę...

To standardowa oferta Warty. AC standard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za sporo informacji. Najważniejsze dla mnie, to koszty przeglądów i pełnego ubezpieczenia. Butlę wiem, bo wymieniam do grilla. Okładziny, łożyska itp. nie powinny dotyczyć nowej przyczepy (po to się właśnie kupuje nową). Nie zamierzam też nią robić po 20kkm rocznie, żeby szybko te elementy zajechać. Ale dzięki i za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.