Skocz do zawartości

Budowa campervana - wybór bazy


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mikegolf napisał(a):

szerokości na różnych wysokościach

Ducato najszersze jest na wysokości poziomego wzmocnienia, coś ok 70-80cm od podłogi, już nie pamiętam dokładnie. Jeśli chcesz dać łóżko wzdłuż to chyba oczywistym jest, że łazienka wtedy będzie obok łóżka. Tak wychodzi najkorzystniej. Jeśli łazienkę zrobisz 60cm szerokości to zostanie ok. 125-130cm szerokości na łóżko w zależności od grubości izolacji. Ja mam brodzik 70cm i łóżko wyszło ok 115cm przy izolacji 32mm +5mm (gdzieś podawałem dokładnie) i wg mnie to jest minimum.

IMG_20230420_113149.jpg

Jeśli chciałbyś pomierzyć, zobaczyć już w prawie zakończonej zabudowie L4h2 to jestem dostępny w Częstochowie a w tą sb-Nd będę w Krakowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac28 napisał(a):

Jeśli chciałbyś pomierzyć, zobaczyć już w prawie zakończonej zabudowie L4h2 to jestem dostępny w Częstochowie a w tą sb-Nd będę w Krakowie. 

niestety jestem z Gdanska i w najbliszych dniach sie nie wybieram na poludnie, ale dzieki .. gdybys byl na wakacjach nad zatoką, to chętnie :)

odnośnie układu - planowałem standardowo, po lewej scianie patrząc od tyłu - łóżko, łazienka, fotel i stolik
kuchnia na prawej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mikegolf napisał(a):

gdybys byl na wakacjach nad zatoką, to chętnie

Nie widziałem w profilu skąd jesteś a nad zatoką byłem dwa tygodnie temu na Stogach. Jeśli potrzebujesz jakiś wymiarów to pytaj. IMG_20230812_105135.thumb.jpg.edb4acdcab2beb7286d505fef06d705e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się rozminęliśmy .. ale wygląda ekstra :)masz więcej zdj. układu? dobrze widzę że masz dodatkowe fotele z tyłu? ile mniej więcej zajmują na długość? to dla mnie na ten moment najważniejszy wymiar do dalszych rozważań (L3 vs L4).

i - jeśli pozwolisz - spytam też o bazę, bo widzę po przodzie że auto sprzed 2014 - z jakim przebiegiem upolowałeś?

przy okazji - pytanie ogólne, bo za mało matematyczny jestem. Czy mając długość, szerokość i promień skrętu auta, oraz szerokość bramy i ulicy można wyliczyć czy auto przejdzie czy nie? :D Układ mam prosty, naprzeciw bramy płot sąsiada, szerokość ulicy w tym miejscu regularna i żadnych dodatkowych słupków itp .. więc może da się teoretycznie wyliczyć czy L4 ma u mnie szansę  ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikegolf napisał(a):

ile mniej więcej zajmują na długość

Jestem teraz w pracy, jak tylko będę w aucie to zmierzę. 

 

7 minut temu, mikegolf napisał(a):

auto sprzed 2014

Ducato z 2010 roku. Kupowałem zaraz po pandemii gdzie ceny szalały ze względu na brak nowych. Przebieg ok. 240tys, auto krajowe i raczej przebieg wiarygodny. W cepiku przez pierwsze trzy lata jeździł najwięcej. 

 

10 minut temu, mikegolf napisał(a):

Czy mając długość, szerokość i promień skrętu auta, oraz szerokość bramy i ulicy można wyliczyć czy auto przejdzie czy nie?

Ciężko mi powiedzieć ale myślę że jeśli duże kombi wjeżdża to l4 też się zmieści. Ja mam osobówkę prawie 5m długości i wszędzie gdzie się mieściło, Ducato też weszło. Mam 3 metrowy wjazd do garażu i bez problemu wjeżdżam tyłem mając ok 7m przed nim. Ogólnie odkąd mam to auto jeździ mi się lepiej niż osobówką, brakuje jedynie pneumatyki na wszystkie koła. 

Zdjęć mam dużo a nawet bardzo dużo, cześć jest pod linkiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawczaki i ciężarówki mają lepsze zdolności manewrowe niż osobówki, konstruktorzy wiedzą, że dostawczaki musze wjechać w bardzo ciasne miejsca, to jedna rzecz, a druga, to przecież nie musisz wjeżdżać "na raz" jak się gdiześ nie mieścisz, to się pojciąga do przodu z korektą i wchodzi. Możesz iśc do salonu i umówić sie na jazdę próbną L4, podjedziesz sobie pod dom i zobaczysz czy wjedziesz. Przecież nie musisz kupować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Możesz iśc do salonu i umówić sie na jazdę próbną

Nawet niekoniecznie do salonu, ja wypożyczyłem Ducato na minuty. Przy pierwszym wypożyczeniu z aplikacji były jakieś gratisy i tak za ponad 30km zapłaciłem 17zl. Były strome górki i trochę prawie autostrady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 12:14, mikegolf napisał(a):

fotele z tyłu? ile mniej więcej zajmują na długość

Od zbudowanych, tylnych drzwi 273cm, od obudowa ego słupka 125cm.IMG_20230827_134304.thumb.jpg.85f5b4e3431a213f8c8b9475782dface.jpg

IMG_20230827_134343.thumb.jpg.74068aa8ce3703fc24b62577298f6401.jpg

Siedzisko 53cm od słupka. IMG_20230827_134709.thumb.jpg.ee34c584562809c2abab97fdfd08be54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.