Skocz do zawartości

Zagadka - świat


rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

To również moje klimaty. Miałem okazję nocować zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. W razie pytań - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łuki napisał(a):

To również moje klimaty. Miałem okazję nocować zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. W razie pytań - zapraszam.

my też , tyle że w nocy to zawsze spaliśmy :]

ps. czy Ty czasem nie kupiłeś kampera od kolegi @maarec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

planuje się kiedyś wybrać nocą ;)

https://www.swieradow.pl/atrakcje/izerski-park-ciemnego-nieba

a teraz kolejna zagadka , nazwa tej jaskini lub lokalizacja :

WhatsAppImage2023-11-11at13_16.20(1).thumb.jpeg.7fc446ce23a26ff25bc7aa88249b7dd7.jpeg

Na wyspie Hvar byłem w podobnej, ale tak na prawdę dużo tych jaskiń podobnych do siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Na wyspie Hvar byłem w podobnej, ale tak na prawdę dużo tych jaskiń podobnych do siebie. 

nie jest to Hvar ani  nie Chorwacja .

WhatsAppImage2023-11-12at12_08_43.thumb.jpeg.5b8f47dc8b0cc079ae3230bb9c87c015.jpeg

dla ułatwienia podam że zwiedzanie jaskini zaczyna się od rejsu łódką która przeciągana jest siłą mięśni przewodników  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łuki napisał(a):
23 godziny temu, Suzu4x4 napisał(a):

To również moje klimaty. Miałem okazję nocować zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. W razie pytań - zapraszam.

To wrzuć od razu miejscówki po Czeskiej stronie :D

Bo Izery nas mocno zauroczyły, ale spaliśmy tylko po polskich stronach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misio napisał(a):

To wrzuć od razu miejscówki po Czeskiej stronie :D

Bo Izery nas mocno zauroczyły, ale spaliśmy tylko po polskich stronach...

w Czechach ( w szczególności przy atrakcyjnych turystycznie miejscach) niestety coraz ciężej o nocleg na dziko, masa zakazów , dużo terenów prywatnych itd.

Czesi nie są przychylni kamerowaniu poza wyznaczonymi miejscami, dlatego jak jestem blisko granicy to wolę spać po Polskiej stronie.

Kiedyś nocowaliśmy na parkingu przy początku singletracków w Novym Mestem pod Smyrkiem ale teraz kawałek dalej jest kemping więc nie wiem czy ktoś z parkingu by nie przegonił.

https://maps.app.goo.gl/7e2MLUXinap1ouHv9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

my też , tyle że w nocy to zawsze spaliśmy :]

ps. czy Ty czasem nie kupiłeś kampera od kolegi @maarec ??

W zależności od pory roku rozgwieżdżone niebo można zobaczyć znacznie wcześniej niż w środku nocy :). Jednak w poszukiwaniu idealnych warunków polecam Bieszczadzki Park Ciemnego Nieba.

Tak, to ja odkupiłem Forda Rimor Katamarano. Jeśli dobrze pamiętam to spotkaliśmy się na chwilę przy tej okazji?

6 godzin temu, Misio napisał(a):

To wrzuć od razu miejscówki po Czeskiej stronie :D

Bo Izery nas mocno zauroczyły, ale spaliśmy tylko po polskich stronach...

Potwierdzam, że po stronie czeskiej znacznie trudniej o sensowne miejscówki, niż u nas. Na płatnym parkingu przed Jizerką jest teoretycznie zakaz dla kamperów (tylko nie wiadomo czy parkowania, czy nocowania). Ograniczenie wprowadziła gmina (obec) Kořenov,      nie wiem na ile ktokolwiek to egzekwuje . Przy tym parkingu znajdują się jednak dwa obiekty gastronomiczno-hotelowe, które są administratorem części terenu i regulacje gminy ich nie dotyczą. My dogadaliśmy się z właścicielem obiektu Hospoda na Jizerce (https://hospodanajizerce.cz/) Davidem Kolář i za równowartość dobowej opłaty za parking (chyba 200Kcz), oczywiście w gotówce i bez paragonu :), staliśmy obok tego obiektu. Dokładna miejscówka: 50.81183003292926, 15.352145808053878. W nocy absolutna cisza i spokój no i oczywiście widok na gwiazdy. Polecam wcześniej skontaktować się i potwierdzić możliwość przyjazdu i postoju ponieważ podobno czasami jest z tym jakiś problem (nie wnikałem już jaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Łuki napisał(a):

 Jeśli dobrze pamiętam to spotkaliśmy się na chwilę przy tej okazji?

zgadza się , jak widać  świat jest mały :yes:

 

48 minut temu, Łuki napisał(a):

Jednak w poszukiwaniu idealnych warunków polecam Bieszczadzki Park Ciemnego Nieba.

Byliśmy tydzień temu :D

zdjęcie może nie profeska bo wykonane telefonem z ręki ale fakt niebo  robiło wrażenie

WhatsAppImage2023-11-12at21_08_34.thumb.jpeg.fc734bea882eebf49c1694f8e445fb22.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał(a):

zgadza się , jak widać  świat jest mały :yes:

 

Byliśmy tydzień temu :D

zdjęcie może nie profeska bo wykonane telefonem z ręki ale fakt niebo  robiło wrażenie

WhatsAppImage2023-11-12at21_08_34.thumb.jpeg.fc734bea882eebf49c1694f8e445fb22.jpeg

Nie da się ukryć.  Niebo w Bieszczadach było idealne. Oczywiście tydzień temu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do zagadki to myślałem że będzie łatwiejsza bo wiem że kilku forumowiczów było w tych okolicach , myślałem że przy okazji zwiedzania wybrzeża Amalfi ktoś się natknął na tę jaskinię

W linii prostej jakieś 72 km od centrum Amalfi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.