Skocz do zawartości

Mover Kronings uszkodzona zębatka - pytanie o części


jakubbork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uszkodzeniu uległ mover firmy Kronings (model jak na zdjęciu).

Na początku zaczęło coś przeskakiwać w mechaniźmie aż mover przestał kręcić rolką (moja wina bowiem przyczepka troche się zakopała).

Po rozkręceniu obudowy okazało się że uszkodzeniu uległa zębatka (tzw. ślimacznica).

Wiecie może gdzie taki element można dostać, zamówić?

Szukam ewentualnie dawcy części.

image-4.webp

20230703_181451.jpg

20230703_225602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Mamy ten sam problem w tym samym czasie ja dzisiaj rozebrałem mover i będę szukać kogoś kto zrobi nową zębatkę. Przed awarią obydwie strony chodziły z równym odgłosem, czy może zauważyłeś, że 1 strona pracuje z innym odgłosem - tak było u mnie. powodem tego były zużyte łożyska i przy okazji wymień je też na 1 stronę 2 szt 608Z i 2 szt 6004RS.  Ściągnąłeś mover ? Jak ściągnąłeś metalową osłonę gumowego mieszka od śruby dosuwu napędu.

pozdrawiam Zbigniew 507 828 000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kuzzb napisał(a):

Witaj 

Mamy ten sam problem w tym samym czasie ja dzisiaj rozebrałem mover i będę szukać kogoś kto zrobi nową zębatkę. Przed awarią obydwie strony chodziły z równym odgłosem, czy może zauważyłeś, że 1 strona pracuje z innym odgłosem - tak było u mnie. powodem tego były zużyte łożyska i przy okazji wymień je też na 1 stronę 2 szt 608Z i 2 szt 6004RS.  Ściągnąłeś mover ? Jak ściągnąłeś metalową osłonę gumowego mieszka od śruby dosuwu napędu.

pozdrawiam Zbigniew 507 828 000 

U mnie zaczęła jedna strona "tyrkotać" jak się koło zakopało i usilnie próbowałem wyjechać moverem. Było słychać że coś w środku przeskakuje aż w końcu przestało napędzać rolkę (stąd tak zniszczona zębatka). Druga strona działa i nie słychać niepokojących dzwięków.

Mover ściągnąłem odkręcając go z całym uchwytem: cztery śruby od spodu przyczepy oraz dwie śruby zabezpieczajace belkę (ale wydaje mi się że wystarczy odkręcić śruby przy uchwycie movera i nie trzeba wyciągać uchwytu - później prześlę zdjęcia).

Ściągnąłem też plastikową obudowę, żeby odłaczyć przewody od silnika. 

Metalowej osłony od strony dosuwu nie zdejmowałem.

Powiedż mi jak stwierdziłeś, że łożyska są do wymiany? Moje wyglądają jak nowe i nie mają żadnych luzów.

Pytałem u siebie o zrobienie nowej zębatki to jest koszt 700 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widzę, że będziemy razem działać w tym temacie. Postawiłem na łożyska, ponieważ jak na sucho puszczałem rolki raz prawą raz lewą słychać było jak jedna strona terkocze myślę, że w przypadku przeciążenia napęd powinien po prostu stanąć, a w przypadku luzu na łożyskach zębatka wypracowuje się. Gumowa osłonę śruby też mam już sfatygowaną dlatego też chcę wymienić tak jak i łożyska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jakubbork napisał(a):

Pytałem u siebie o zrobienie nowej zębatki to jest koszt 700 zł netto.

Wydaje mi się trochę drogo, poszukaj w necie, na olx są różne oferty dorobienia różnych kół zębatych, trzebaby podzwonić i sie rozeznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kuzzb napisał(a):

witam

widzę, że będziemy razem działać w tym temacie. Postawiłem na łożyska, ponieważ jak na sucho puszczałem rolki raz prawą raz lewą słychać było jak jedna strona terkocze myślę, że w przypadku przeciążenia napęd powinien po prostu stanąć, a w przypadku luzu na łożyskach zębatka wypracowuje się. Gumowa osłonę śruby też mam już sfatygowaną dlatego też chcę wymienić tak jak i łożyska 

A w jakim stanie jest u Ciebie zębatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, golob napisał(a):

Wydaje mi się trochę drogo, poszukaj w necie, na olx są różne oferty dorobienia różnych kół zębatych, trzebaby podzwonić i sie rozeznać.

Dobrze popatrz, pytaj z jakiego materiału i jak z gwarancją.

Widziałem dorabiane "po taniości" zębatki do hedera do Bizona, po kilku tygodniach na powietrzu były idealnie rude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrowin napisał(a):

Dobrze popatrz, pytaj z jakiego materiału i jak z gwarancją.

Widziałem dorabiane "po taniości" zębatki do hedera do Bizona, po kilku tygodniach na powietrzu były idealnie rude.

Pewnie że tak, masz rację, trzeba dopytywać, chociaż zębatka w hederze do Bizona ma na pewno trudniejsze warunki pracy niż zębatka w moverze relatywnie mało używana i we w miare szczelnej obudowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Firma która mi dorabiała zębatki jest duża i zajmuje się zupełnie czym innym nie prowadzą działalności usługowej typu produkcja zębatek, to było wykonane tylko dla mnie i kolegi Jakuba po znajomości.

Obecnie próbuję załatwić 2 zębatki dla kolegi z Ostrowa, który ma ten sam problem to są po prostu movery do d..., taka mała zębatka na dość ciężkie przyczepy wystarczy mała dziura i już zębatka się ściera wykonana jest z brązu proponuję zamówić 2 szt na ewentualny przyszly problem, jeżeli to ty jesteś z Ostrowa to sprawa jest w toku.

W przypadku dosuwu do koła jest chyba inny problem trzeba rozebrać i zobaczyć stan przewodów od specjalnego silnika śruby dosuwowej, tam jest jeszcze kondensator. Może wystarczy adaptacja sposób jej przeprowadzenia narysowany jest na obudowie centralki movera. Można zadzwonić w razie problemu i chętnie pomogę tyle na ile potrafię 

pozdrawiam Zbigniew 507 828 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.