Skocz do zawartości

KNAUS FIZYKÓW


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

W ostatnich dniach wziąłem się trochę do pracy przy przyczepce.

Pomyślałem, że zanim zamieszczę dokumentację z nich, to pochwalę się zestawem w akcji:

1. Kemping w Krakowie,

 

2. Parking przy Muzeum Indian w Borach Tucholskich (Wymysłów),

 

3. Kemping Zacisze - Ustka

 

 

 

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 00:21 ]

A teraz załoga:

W Borach Tucholskich:

 

 

Nad naszym Bałtykiem

 

 

I nad jeziorem Wdzydze:

 

 

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 00:22 ]

Czyli Moja ukochana żona Iza (Fizula), Dzieciaki od największej - Lidka, Daniel, Tosia oraz ten brzydal - czyli ja - Grzesiek/Fizyk/GFizyk :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czas przyznać się do głupoty, albo raczej do lekkomyślności? lenistwa?

Jak kupowałem mojego Knausa, miał delikatny defekcik (pokazywałem na fotkach)

z widok z luku bagażowego:

c71fae52634cb3a0med.jpg

 

Widok od dołu:

52c40065a4a9bee5med.jpg

 

904880cd5197507bmed.jpg

 

Niestety - nie połatałem tego w ubiegłym roku. Wziąłem się za to dopiero ... wczoraj :-]

 

Szkoda, że nie zrobiłem fotki jak to wyglądało jak zacząłem wycinać "do żywego"

Nie ważne, efekt jest taki:

 

3bc5ae6e90ef0837med.jpg

 

W dniu wczorajszym wyciąłem otwór, oczyściłem ze zgnilizny aż do styropianu. Zarówno podłogę, jak również fragment szkieletu w dolnej przedniej części luku bagażowego.

 

50a46f9824e203bcmed.jpg

 

Dzisiaj dociąłem elementy szkieletu (na szczęście nie było tego dużo), zamontowałem na piankę montażową nisko-rozprężną.

 

Łuk:

35054fdfe9c7eb5fmed.jpg

i prosta

66a1e1d7411a491bmed.jpg

 

Oprócz tego już ten element został uszczelniony silkaflexem (na fotkach nie ma jeszcze silkaflexu i pianka nie obcięta).

Jutro w planach umieszczenie fragmentu podłogi (już wyciąłem) doszczelnienie i jeszcze raz doszczelnienie. :mlot:

Kawałek otworu wykorzystam na kratkę, ponieważ planuję przesunąć butlę gazową na lewą stronę.

Jutro ciąg dalszy prac. :-]

 

A jaki wniosek się nasuwa? Nie ma na co czekać - jak jest przeciek - to robić od razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk a czy ten otworek to nie był czasem do podłączenia wody bierzącej? ja miałem zbiorniki do tego przygotowane i w tym samym miejscu taki sam otworek przez który wychodziła szybkozłączka więc może u Ciebie było podobnie :mlot: A druga sprawa że też czeka mnie podobny zabieg :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak było KIT. W końcu zupełnie bez sensu byłby ten kwadracik w desce. Z tego co mówił poprzedni właściciel, oryginalny otwór (albo prawie oryginalny) "poszerzył" jego syn wkładając stelaż od namiotu.

Drewno uległo uszkodzeniu i zaczęło pęcznieć.

 

Tak wogóle - to ta podłoga w luku bagażowym u mnie była już wymieniona (cała kompletna, prawdopodobnie zrobiona w jakimś serwisie).

 

Udało mi sie też naprawić te drzwi przesuwne, bo czasami były probloemy z przesuwaniem. Jak skończę z przodem, to zamieszczę foteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle - to ta podłoga w luku bagażowym u mnie była już wymieniona

 

a po czym wnioskujesz że wymieniana była? one orginalnie maja cieńszą podłoge w luku niz pod reszta budki i jeszcze zachodzi jedna na druga Po zdjęciach to wyglada mi ona na oryginał :mlot:

 

Ja mam zamiar wymienić właśnie cała podłoge w przednim luku Pare śrub od kątownika i ramy i jest na wierzchu - potem od starego wzoru wytne nową, nasącze pokostem, wsune i poskręcam a na koniec konserwacja od spodu i po sprawie :-] tak sobie to wydumałem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym wnioskujesz że wymieniana była? one orginalnie maja cieńszą podłoge w luku niz pod reszta budki i jeszcze zachodzi jedna na druga Po zdjęciach to wyglada mi ona na oryginał

 

Jeśli tak, to ja mam oryginał. Właśnie po tym wnioskowałem, grubość, zachodzenie jedna na drugą. W kilku miejscach była szpachlowana (podłoga).

Ale w sumie możesz mieć rację.

Dzisiaj dosztukowałem kawałek deski w grubości 18 mm wstępnie przykręciłem, "zasilkoflexowałem". Jutro reszta wkrętów, drewnochron i doszczelnienie ponowne w pozostałych miejscach.

Jutro też planuję zamieścić fotki z przebiegu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.