Skocz do zawartości

Nissan Xtrail 2.0 PB


Krzysiek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam również. Zacznij od sprawdzenia czy Twój Nissan może ciągnąć taką przyczepę. Wszystko masz w dowodzie rejestracyjnym. Osobnym faktem jest ewentualny komfort jazdy takim zestawem. 140KM to nie jest mało ale jeśli wymyślisz wyjazd w wysokie góry może mocy brakować. Temat bardzo indywidualny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dasz radę:) najważniejsze, że papiery będą się zgadzać. Powodzenia

ps.

Jak już się gdzieś wybierzesz prześlij swoją relację. Miło będzie zobaczyć jak Twój Karawaning się rozwija :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2023 o 21:16, rtwppk napisał(a):

To dasz radę:) najważniejsze, że papiery będą się zgadzać. Powodzenia

ps.

Jak już się gdzieś wybierzesz prześlij swoją relację. Miło będzie zobaczyć jak Twój Karawaning się rozwija :) 

Mam nadzieję że nie przeholowałem z moim holownikiem pewnie w następną sobotę wybiorę się gdzieś  na testy i napewno prześlę relację. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Nissan Xtrail 2.0 PB
W dniu 26.06.2023 o 14:00, Krzysiek33 napisał(a):

Witam jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich mam pytanie czy nissan xtrail z 2 litrowym silnikiem bezyna można podczepić przyczepę kempingową o dmc 1400 i nie będzie miał problemu przy jej holowaniu.. dodam że silnik ma 140km. 

Który to rok? ja miałem z 2008 i 2.0 benzyna mogła ciągnąć max 1500kg, bez problemu z 1400 objechałem Austrię, ale na niektórych podjazdach max 2 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 10:47, Krzysiek33 napisał(a):

Witam w odpowiedzi mój nissan jest z 2004r już ma parę latek ale jestem z niego b.zadzowolony .Dodam że nie planuję jakiś extremalnych podjazdów. Pytam bo to moja pierwsza przyczepa i miałem duże obawy ale po przejechaniu 300km jakoś sobie radzi.

Ja zazwyczaj holuję autem z podobnym silnikiem (2.0, 134 KM), ale tu ważniejszy jest moment i przy jakich obrotach - u mnie  185Nm przy 4400obr.  Przyczepę mam DMC 950kg,

I z takim zestawem szału nie ma. Pod górkę 3. a nawet 2. bieg i wyższe obroty, co szczególnie w lecie, powoduje mocniejsze grzanie się silnika. Ale wszystko się da, tylko z głową.

Jak jesteś zadowolony z holownika, to dasz radę, radzę jedynie zmieniać olej w silniku max. co 10 tys.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ciagałem  Nissanem X-Trial 2007r, tylko ze dieslem 2.2Dci 137KM wiem że lepszy moment ma diesel ale moja budka załadowana na wakacje ważyła 1480kg plus trochę majdanu w bagazniku, dawał spokojnie radę nawet w Karpaczu po górkach. Ciekawi mnie ile benzyniaki palą? Bo robilismy trasę nad morze z objazdem łącznie zrobiliśmy ok 1500km z Dolnego Śląska po Pomorzu i spalanie wyszlo 11.1L/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.