Skocz do zawartości

ogrzewan ie w przycepca


Rafi

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie jest takie

Jakby coś nadawało się do grzania wnętrza przyczepy to firmy by to stosowały lub produkowały .

W większości przypadków stosowana jest TRUMA i chyba to o czymś świadczy .

Stosując jakieś pośrednie rozwiązania wychodzi to zazwyczaj drożej , mniej estetycznie i tak dalej . Jak już wcześniej pisałem mam w niewiadówce TRUMĘ i jest :niewiem:

Nie montowałem wentylatorów do nadmuchu , a i tak jest ok !!!!!!!

Nie potrzeba prądów

Pali jakieś 1 - 1,5 gazu na noc

Dla mnie webasto to porażka

Trzeba prąd

Wiecie jak ,,pachnie " olej napedowy

Sam montaż trzeba by przeprowadzic na zewnątrz przyczepy

Hałas podczas pracy

A i same rozmiary nie sa optymistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś nadawało się do grzania wnętrza przyczepy to firmy by to stosowały lub produkowały .

W większości przypadków stosowana jest TRUMA i chyba to o czymś świadczy .

wlasnie

Ale to Polska i zamiast sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań najlepiej kombinować jak koń pod gorę ,narobić się i potem jeszcze o tragedie nie trudno :niewiem: w koncu bez ryzyka zycie jest tak monotonne :)

powodzenie życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba prąd

Wiecie jak ,,pachnie " olej napedowy

Sam montaż trzeba by przeprowadzic na zewnątrz przyczepy

Hałas podczas pracy

A i same rozmiary nie sa optymistyczne

 

Nie broniąc Webasto, bo być może i jest bez sensu w przyczepie, odnoszę wrażenie, że Wasze opinie są delikatnie mówiąc kombinowane. Coś usłyszałem, coś przeczytałem, reszte dodałem.

 

O zapachu oleju nic mi nie wiadomo - w busie nic nie czuć.

Montaż na zewnątrz przyczepy? Tylko na plus - nie marnuje przestrzeni użytkowej.

 

Hałas? - jak wspomniałem - jak Truma lub ciszej.

 

Rozmiary?

http://allegro.pl/item756017446_webasto_ogrzewanie_postojowe_multivan_sprinter_bus.html

 

Wg tego co np w aukcji - sporo mniejsze niż trumy.

 

Koszt nowego? Podobny :niewiem:

 

Oj chłopaki odnoszę wrażenie, że coś nazmyślaliście :bzik:

 

Aaa, wg tego co piszą o zużyciu paliwa to zbiornik wystarczy taki jak butla gazowa. A można i dotankować kiedy się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZARY11 , zobacz w pierwszym poście do czego Kolega chce zamontować to ogrzewanie .

Nie sadzę aby wydatek 3,000 tyś złotych wchodził w grę .

Z całą pewnością autor postu miał na myśli WEBASTO starszej generacji .

Mowa była o zaporożcu

http://allegro.pl/item774352730_webasto_z_zaporozca.html

Zobacz jak to wygląda :niewiem:

Co do zapachu

Nie chodziło mi o produkt spalania , lecz o samo tankowanie . W samochodzie urządzenie jest zasilane z głównego zbiornika . Tu należałoby wykonać lub z czegoś zaadoptować wspomniany zbiornik . Gdzie to wszystko upchnąć w NIEWIADÓWCE ?????????????

Pod podłogą ???? Bez sensu - błoto , woda .W kuferku ???????? . Osobiście jakoś tego nie widzę . No ale każdy niech robi jak uważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja się na tym nie znam, ale w busie sprinterze mamy webasto. Nie wiem jakiej mocy, nie wiem co za firma to wstawiała, czy to seryjne czy jakie, ale...

- praca jest praktycznie niesłyszalna - powiedziałbym, że nawet ciszej to działa niż truma.

- przestrzeń w busie jest podobna jak w przyczepie (sprinter na 12 osób, 4 rzędy po 3). Nie ma najmniejszego problemu z ogrzaniem zimą z około -20 stopni do +20.

- zużycia ropki nie znam.

 

Więc wcale to nie jest głupi pomysł.

 

Aaa, i oczywiście działa to na 12V.

Tam zapewne masz Webasto mokre działające poprzez ogrzewanie płynu chłodzącego w układzie i wykożystujące oyrginalne nadmuchy - bardzo dobra sprawa bo pottrafi nagrzać silnik srogą zimą więc z rena bez niespodzianek. W przypadku przyczepki w grę wchodzi tylko Webasto suche ( z bezpośrednią dmuchawą) gdyż nie widzę możliwości montażu nagrzenic i całego układu wraz z pompką wymuszającą obieg cieczy - gra nie jest warta świeczki. W autach osobowych mokre Webasta są montowane w komorze silnika co gwarantuje nam super wytłumienie samej pracy urządzenia, a oryginalne nadmuchy teżnie hałasują. W autach ciężarowych mamy włąśnie Webasta suche i tam wcale nie jest tak cicho (nie wyobrażam sobie urlopu przy takim szumie zwłaszcza w Niewiadówce). Moim zdaniem Webasto jest dobre ,ale tylko do auta - do przyczepek najlepsza jest Truma na gaz...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZARY11 , zobacz w pierwszym poście do czego Kolega chce zamontować to ogrzewanie .

 

przypadku przyczepki w grę wchodzi tylko Webasto suche

 

Racja :ok: Nie w pełni zrozumiałem temat. Przepraszam :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.