Skocz do zawartości

JurekHobby635 --- > Hobby 635UK 2004r


JurekHobby635

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

szukam w katalogach firmowych, pytam w sklepach internetowych, na allegro nie ma:

 

Poszukuję takiej nogi jak na foto poniżej w kółku:

 

dsc02364jv.jpg

 

 

Chcę kupić nową oryginalną, już obojętnie ile kosztuje, byle nowa :hop1:

 

Gdzie takie coś będą mięli od ręki, bez czekania 2 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JurekHobby635,

pytanie czy musi to być stopa w kolorze aluminium?? podejrzewam że wyłamany jest uchwyt z tworzywa sztucznego... a więc mogę polecić serwis zresztą bardzo blisko Ciebie który zamiast nogi w kolorze aluminium wstawił nogę jak na zdjęciu http://static1.karawaning.pl/attachments/img_6592_151.jpg jest takiej konstrukcji że zastępuje również nóżki które masz pod blatem (funkcja łóżka) po przesunięciu blokady noga składa się w połowie swej długości. nie mam zdjęcia :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kilka fotek po sprzątaniu we wnętrzu :bukiet:

 

Na wiosnę będzie porządne mycie, uzupełnienie kilku detali, klimatyzacja oraz przedsionek.

 

Mam pytanie dotyczące zabezpieczeń antykradzieżowych, co polecacie? Blokadę drzwi? myślę o nakładce na dyszel, ale na allegro nic nie ma.

 

10112009455.jpg

 

10112009456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jurku :bukiet:

 

 

wnętrze już się świeci ;) a jak poradziłeś sobie z doczyszczeniem rolet? co do zabezpieczenia to osobiście używam takiego http://www.allegro.pl/item907380733_zamek_zabezpieczenie_zaczepu_alko_przyczepy_laweta.html

 

POzdro

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jurku posiadam taką samą przyczepkę z 2005r. :banan: Holownik to Nissan Patrol 3.0TD.Byłem 1-raz z nią w Chorwacji ,ciekawie się prowadziło na wąskich krętych uliczkach,oraz parkowanie na kempingach.

Polecam ci markize (jeżeli przemieszczasz się sporo) przedsionek -na dłuższe pobyty,lecz potrzeba 3-4 zgranych osób do jej rozłożenia.Jeżdzimy razem z żoną ,a czasami z rodzicami i jest wystarczająca dla 4 osób.Pozdrowienia niech CI dobrze się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ogólnie to przyczepa w sezonie będzie nad morzem, chodzi też o bezpieczeństwo, np jak wrócę do domu na kilka dni a przyczepa zostanie, to w razie wichury taki duży przedsionek poleci, a składać go na kilka dni to czasochłonne. Myślę nad markizą taką z doczepianymi ścianami :banan: co sądzicie?

 

Z tą przyczepą jechałem 300km do tej pory, prowadzi się bardzo fajnie, a do parkowania pomocna jest bardzo kamera cofania :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też stacjonuje od maja do sierpnia nad morzem... jednak przedsionek rozkładam na początku lipca. Owszem istnieje ryzyko że podczas nieobecności coś się może wydarzyć jednak równie dobrze możesz go stracić w nocy lub podczas krótkiego wypadu... nie ma reguły. do zabezpieczenia przedsionka jak i markizy masz pasy sztormowe. takim właśnie pasem miałem zabezpieczony przedsionek a przestał nie jeden sztorm i nic mu nie było :banan: parę groszy dla tubylca może załatwić sprawę i wszystkiego dopilnuje lub poprawi... nie wiem jakim składem wyjeżdżasz mam na myśli liczbę osób... my zazwyczaj jedziemy w czwórkę (rodzina, 2 dzieci) ... i bywa tak że dzieciaki oglądają tv wewnątrz a ja z żoną siedzę w przedsionku, przychodzą sąsiedzi, kolacja wódeczka jak to na urlopie;)) w przyczepie nawet tak dużej może zrobić się mało miejsca.... poza tym wyobraź sobie co się dzieje gdy przychodzi wiatr, deszcz i zwijasz markizę... wszystko moknie i "lata" po całym polu... oczywiście w tym jak i wielu innych przypadkach pojawią się za i przeciw konkretnym rozwiązaniom ... to jak dyskusja nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy :)) :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, to nie moja pierwsza przyczepa :banan: miałem wcześniej też Hobby 495 z 98 roku, ogólnie to jest moja 6 przyczepa i wszystkie wcześniejsze były z przedsionkiem, a ta nie ma. Od lat jeżdżę na kempingi i wiem jak to jest, gdy ma się przedsionek, posiedzieć rano przy kawie czy wieczorem ze znajomymi przy wódeczce i grillu to jest właśnie to, czy nawet brzydka pogoda, która zmusza do siedzenia w środku, gdy nie ma przedsionka. Petrol jesteś taki obeznany, to doradź mi jeszcze... gdzie dostanę albo jakiej długości ma być przedsionek do niej?Oryginał pewnie majątek, kiedyś kupowałem do Hobby w serwisie do przyczepy 5 metrowej i kosztował 2.500zł, fakt nowy. JEszcze kilka spraw, zabezpieczenie haka, czy to będzie pasować do zaczepu Winterhoof?

 

http://www.allegro.pl/item907380733_zamek_zabezpieczenie_zaczepu_alko_przyczepy_laweta.html

 

 

I ważna sprawa, zabezpieczenie drzwi wejściowych, Wiadomo, fabryczny zamek to sobie można...

 

Zdaje to egzamin?

 

http://www.allegro.pl/item890861031_zabezpieczenie_antywlamaniowe_przyczepy_kempingow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to będzie pasować do zaczepu Winterhoof?

 

tak ja korzystam dokładnie z takiego samego zabezpieczenia jednak przy jego zakładaniu trzema docisnąć obejmę gdyż guma która zabezpiecza zaczep trochę sprężynuje. W każdym razie nie ma z tym większego problemu.

 

co do zabezpieczenia drzwi to prawdę mówiąc nie rozważałem takiego zabezpieczenia mechanicznego ponieważ:

 

1) zabezpieczysz drzwi, będą wyważać okna....

2) w naszym przypadku zabezpieczenie każdego z możliwych otworów to wydatek ponad 2 tys złotych .... 8 okien, 3 okna dachowe, 1 drzwi wejściowe....

3) szkody spowodowane próbą forsowania zabezpieczeń mogą przewyższyć koszt tych zabezpieczeń....

 

rozważałem i jak tylko poprawi się pogoda to przystąpię do montażu alarmu z GPS-em i powiadomieniem. w chwili załączenia alarmu lub nieautoryzowanej próbie wejścia wysyłana jest wiadomość sms... więc w każdej chwili możesz wykonać telefon do osoby opiekującej się twoim sprzętem by sprawdziła co się dzieje lub udała z interwencją....

 

pojawia się problem zasilania ale z tym też można sobie poradzić dwojako...

po pierwsze zostawić podłączone zasilanie... pobór prądu do zasilania alarmu znikomy

po drugie zamontować ogniwo słoneczne które będzie doładowywało mały akumulator zasilający urządzenia....

 

koszt tego zabezpieczenia niższy a wg. mnie zabezpieczenie dużo skuteczniejsze.... ale podkreślam że to moje subiektywne zdanie....

 

Ps. nawet jeśli ktoś umyślnie wyłączy zasilanie czekając kilka dni na rozładowanie akumulatorów to :

 

1) dostaniesz sms-a o braku zasilania

2) kolejne sms-y o spadającym napięciu na akumulatorach....

 

i tu znów czas na reakcję zaprzyjaźnionego gospodarza lub właściciela pola

 

ja w ubiegłym roku straciłem felgi ALU, a że budka nie może stać tylko na podporach i cegłach jak ją złodziej zostawił to zakupiłem nowy komplet ALU wraz z oponami i dodatkowo atestowane łańcuchy którymi spiąłem felgi ze sobą i ramą przyczepy dodatkowo... oczywiście nie jest to zabezpieczenie nie do przejścia aleee jest dużym utrudnieniem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.