Skocz do zawartości

JurekHobby635 --- > Hobby 635UK 2004r


JurekHobby635

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się i kupiłem markizę Fiamma 440 ze ścianami.

 

JurekHobby635

Powiedz proszę parę słów o tej markizie. Mam pełnowymiarowy przedsionek, lecz na wyjazdy "zlotowe" marzy mi się właśnie markiza z doczepianymi ścianami. Ile Cię kosztowała? Czy jest to właśnie ta markiza, którą wsuwa się w kedrę, zamiast przedsionka? Jak ją wozisz, czy cały czas wisi na kedrze, czy na czas transportu ją wyjmujesz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

misiek69, markiza jeszcze do mnie nie dotarła, ale tak jak piszesz, jest montowana w szynę, do której montuje się przedsionek. Będzie wisieć tam na stałe zaraz jak przyczepa zostanie umyta po zimowym przestoju, markiza kosztowała mnie 1.200zł nowa na allegro, 2 boczne ściany z oknami plus ściana czołowa z oknem, w sumie komplet ścian do zabudowy 1.500zł oryginalne Fiamma.

 

Wygląda to tak:

 

http://www.frankana.de/navigate.do?kgrpId=8714

 

 

W sumie komplet 1.200 + 1.500 + 240 transport, prawie 3.000zł, ale warto, bo jest bardziej funkcjonalne niż przedsionek i szybsze do złożenia zwłaszcza przy tak dużej przyczepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej lata założę i wrzucę foto jak to wygląda...

 

[ Dodano: Pon 19 Kwi, 2010 23:47 ]

Do przyczepy przybyły nowe akcesoria, blokada drzwi itd.

 

Markiza też już dojechała, jestem bardzo zadowolony z zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Z racji problemów zdrowotnych dopiero od kilku dni zacząłem zajmować się tematem przyczepy. Doszło trochę nowych dodatków tj. zabezpieczenie haka (blokada Alko), troszkę detali wnętrza, markiza Fiamma Caravanstore 440 i jej doposażenie ( boczne ściany ). Z nowości to by było na tyle. Przyczepa przeszła dzisiaj gruntowne mycie po zimie specjalnym płynem do mycia przyczep, gdzie brud schodził bez problemu i teraz wygląda znowu jak nowa :ok:

 

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z dziejszego mycia i montażu markizy:

 

29052010696.jpg

 

29052010697.jpg

 

29052010698.jpg

 

29052010699.jpg

 

29052010700.jpg

 

29052010701.jpg

 

 

P.S. Petrol co do rolet wewnętrznych to będę dopiero z tym walczył na dniach, jeżeli nic nie będzie lepiej, wymienię na nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Petrol co do rolet wewnętrznych to będę dopiero z tym walczył na dniach, jeżeli nic nie będzie lepiej, wymienię na nowe...

 

obawiam się że to nie będzie tania inwestycja.... moje nie są jeszcze brudne aleeee jedną musiałbym wyczyścić. też coś pokombinuję...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że nie mogliśmy się spotkać na zlocie w Sławie .Fajnie by było pogadać o przyczepkach Hobby 635 uk :hehe: .Ja także zamieniłem przystawkę namiotową za markizę ale bez ścianek.Polecam do tego zestawu Fiammoskie pasy przeciw wietrzne z oryginalnymi zaczepami przy markizie( posiadam zwykłe pasy ze sprężyną i nie spełnia moich oczekiwań) ,oraz okrągłe podstawki z mocowaniami do podłoża.

Do zobaczenia na trasie lub kolejnym zlocie. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JurekHobby635,

Dzięki za rady, jak wcześniej napisałem, tak zrobiłem. Kupiłem markizę Thule Omnistor 450cm, bez ścian, lecz z mozliwością ich dokupienia. konserwa9, W czym lepszy jest sztormiak Fiammowski od zwykłego na sprężynie? Pytam bo mam taki standardowy, lecz nie są to jakieś olbrzymie pieniądze, więc mógłbym zmienić.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

przyczepka przygotowana do wyjazdu. We wtorek jedzie stacjonować do Międzyzdrojów na miesiąc. Dzisiaj zakupiłem telewizję cyfrową, ogólnie dopakowywanie i szykowanie na wyjazd. Mam nadzieję, że ten pierwszy wyjazd nowym nabytkiem, będzie udany jak co roku. Kilka razy już ciągnąłem przyczepę ( myjnia, przegląd ) i powiem, że przyjemnie się holuje. Nie szarpie itd. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 24 Sie, 2010 23:03 ]

Przyczepa wróciła do domu. Spełniła swoje zadanie w 100%. Jestem zadowolony, chociaż myślałem nad jej sprzedażą. Teraz wiem, że nie sprzedam, bo nawet nie ma co kupić, Miałem trochę wolnego czasu nad morzem, by odwiedzić znajome komisy z przyczepami i stwierdziłem, że same złomy i takiej jak moja nie znajdę, żeby mi odpowiadała. Na wiosnę doposażę przyczepę w klimatyzację i oryginalny duży, pełny przedsionek.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jurku... jak to do sprzedania?? po tym jak zachwalałeś sam zacząłem się nad taką zastanawiać..... w każdym razie mam pełnowymiarowy i kompletny przedsionek Brandt-a..... ze względu na pogodę nie rozkładałem ścian bocznych a tylko samo zadaszenie.... i wszystko byłoby w porządku gdyby nie sobotnie szkwały które pojawiały się znikąd.... wtedy też doszedłem do wniosku że szybciej i bezpieczniej zwinąłbym markizę niż zabezpieczył i złożył zadaszenie przedsionka. Dodam jedynie że pasy sztormowe musiałem co chwilę poprawiać ponieważ podmuchy wiatru były baardzo silne i częste.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta jest może i fajna, ale ja stacjonuję w jednym miejscu przeważnie i to na dłużej, jestem przyzwyczajony do przyczepy z przedsionkiem, więcej miejsca :niewiem:

 

 

 

Jak jesteś chętny na roletę to pisz na PW :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeździłem kamperem to też preferowałem markizę bo się szybciej rozkładała i składała ale jak kupiłem cepke z przedsiąnkiem to dłużej było w rozkładaniu na początku ale teraz to piwa człowiek nie zdąży wypić a przedsionek stoi .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.