Skocz do zawartości

Tani zakup filtra gazu


Rekomendowane odpowiedzi

OK. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zamontuję zatem ten filtr Czaja, bo będę używał przyczepy przez kilka miesięcy w roku - gotował, grzał, chłodził lodówkę i tankował gaz na stacjach. Gdybyście uważali jednak, że to bez sensu, to chętnie poczytam argumenty. Nie chcę bawić się w jakąś homeopatię. Moi dziadkowie mieli przez lata kuchenkę na butlę, ja miałem takowy grzejnik. Nikt nigdy o żadnych filtrach nie słyszał i nic się nie psuło. 

Kupiłem prosty i skręcający pod kątem 90 stopni. Wpakuję ten, który lepiej podpasuje. 

Edytowane przez Paweł Paweł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

33 minuty temu, Paweł Paweł napisał(a):

OK. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zamontuję zatem ten filtr Czaja, bo będę używał przyczepy przez kilka miesięcy w roku - gotował, grzał, chłodził lodówkę i tankował gaz na stacjach. Gdybyście uważali jednak, że to bez sensu, to chętnie poczytam argumenty. Nie chcę bawić się w jakąś homeopatię. Moi dziadkowie mieli przez lata kuchenkę na butlę, ja miałem takowy grzejnik. Nikt nigdy o żadnych filtrach nie słyszał i nic się nie psuło. 

Kupiłem prosty i skręcający pod kątem 90 stopni. Wpakuję ten, który lepiej podpasuje. 

Ma to sens jak masz Monocotrola...:-) jest wymagany w warunkach gwarncji. Do innych urządzeń to raczej przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Paweł napisał(a):

Moi dziadkowie mieli przez lata kuchenkę na butlę, ja miałem takowy grzejnik. Nikt nigdy o żadnych filtrach nie słyszał i nic się nie psuło.

Najwrażliwsza jest lodówka...

Do reszty urządzeń w ogóle chyba nie ma sensu - no może dla świeczki zapalającej w starszym piecu Trumy... ale to też chyba niekoniecznie...do dużych palników (bojler, piec, kuchenki - to już rzadkość by tam był jakiś problem - chyba że ktoś nie używał wiele lat i zarosły tamte dysze).

Mi się już zdarzały co 3-6-9 miesięcy kłopoty z lodówką (po przeczyszczeniu dyszy problemy znikały - niestety to było najczęściej podczas urlopu) - odkąd mam filtr, nie czyściłem jeszcze dyszy lodówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOK ma tylko zalecenie:

Zalecamy montaż filtra gazu na przyłączu na wejściu zespołu reduktora z zabezpieczeniem. (Caramatic ConnectClean nr art. 71 781 01). W gazie płynnym mogą znajdować się zanieczyszczenia. W zależności od wielkości są one wychwytywane przez filtr. Gdy filtr gazu nie jest zamontowany, zwiększa się zużycie delikatnych elementów konstrukcyjnych, co może prowadzić nawet do uszkodzenia instalacji gazu płynnego.

Każdemu i tak zależy na cenie, filtry GOKa to cirka 200PLN za szt, zestaw 2 szt. 300 PLN. Obejrzalem (na ten momenty tylko oglądowo, bo zestaw przyszedł nieteges i poszedł do wymiany) i w GOKu na wejściu reduktora jest dość gęsta siateczka. Czy każdy paproch odfiltruje - nie wiem. 

Ponieważ jest to zestaw pod kątem jazdy, z reduktorem i zaworem PRV, wziąłem zestaw z filtrem. Zawsze jakiś paproszek który się otrząśnie (z węża wysokiego ciśnienia, zaworu, oringów - to jest w ruchu), może zostać "porwany" przez gaz i coś przytkać (jeśli to nastąpi w reduktorze na stopniu 30mbar, to w skrajnym wypadku zostanie redukcja najwyżej do 150mbar, ale podczas jazdy może być "mało czasu" żeby to wyłapać, jak pod takim ciśnieniem zadziała piec/lodówka). Albo jak pisze Michał - na tyle mały, że przejdzie przez siatkę/reduktor, a potem np. przytka kalibrowaną dyszę lodówki. Tego bym chciał uniknąć (chociaż i tak większa "szansa" że osypią się drobinki korozji gdzieś z wnętrza przewodów już za filtrem). Nie obawiam się raczej brudów stricte z samego gazu.

Gdyby patrzeć na samą opłacalność, to tak, jak montują w Bieruniu, tzn. przyjmując że filtr jest tylko zaleceniem, sensowniej byłoby kupić DriveTwo bez filtrów plus 1 wąż, podłączyć, i co najwyżej drugi wąż z czasem dokupić. Różnica na wejściu ok. 200PLN, potem tylko drugi wąż, a możliwości większe. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Każdemu i tak zależy na cenie, filtry GOKa to cirka 200PLN za szt, zestaw 2 szt. 300 PLN


Filtr GOKa to niecałe 50 zł za sztukę:
https://allegro.pl/oferta/wklad-do-filtra-gazu-ceramatic-connectclean-2-0-13518380874

Więc nie ma tragedii


 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam wkład...
No o filtrach przecież rozmawiamy Wiadomo, że do tego potrzeba jeszcze obudowy ale tą kupujemy tylko raz przy GOKu czy Trumie. Więc jak ktoś musi kupić komplet to faktycznie na początku wychodzi drożej za dedykowane rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i ja ten filter, bezpośrednio u producenta (z wkładem z włókna szklanego). bardzo mili i uprzejmi ludzie pracują w firmie. Dzisiaj zamontowałem, sprawdziłem szczelność. Dzięki za podpowiedź :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem ostatnio że po zamontowaniu filtów na gaz (duo control).

To duo przepina na drugą butlę gdy w butli zostaje jeszcze około 400g (dawniej było tak że w butli pozostawało około 100-200g) - jak będę miął chwilę to przetestuję wariant ze zdemontowanymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.