Skocz do zawartości

Tani zakup filtra gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Na przeglądzie gazowym poinformowano mnie , że brak mi filtrów gazu i choć stosuję propan może mi zabić duocontrol . Postanowiłem zakupić. Filtry "karawaningowe " wydały mi się bardzo drogie . Po długim szukaniu znalazłem nową  produkcję polską firmy   CZAJA . Bardzo zgrabne i tanie. Kupiłem 2 po 42 zł netto tj, niecałe 52 zł za jeden. wkłady po 5,50 zł netto. wykonanie profesjonalne . Jutro montuję. Proszę nie mówić ,że reklama . ja tylko informuję ,bo to cena atrakcyjna , może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 minut temu, ZdzislawW napisał(a):

Na przeglądzie gazowym poinformowano mnie , że brak mi filtrów gazu i choć stosuję propan może mi zabić duocontrol . Postanowiłem zakupić. Filtry "karawaningowe " wydały mi się bardzo drogie . Po długim szukaniu znalazłem nową  produkcję polską firmy   CZAJA . Bardzo zgrabne i tanie. Kupiłem 2 po 42 zł netto tj, niecałe 52 zł za jeden. wkłady po 5,50 zł netto. wykonanie profesjonalne . Jutro montuję. Proszę nie mówić ,że reklama . ja tylko informuję ,bo to cena atrakcyjna , może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Temat intrygujący, także dla mnie, gdyż też borykam się z filtrem gazu.

Czy mógłbyś załączyć fotkę lub opis jak wygląda to ustrojstwo, jak się to montuje i gdzie nabyłeś (portal aukcyjny, sklep producenta, gdzie indziej).

Szukałem na znanym portalu aukcyjnym na A... i znalazłem produkt firmy CZAJA tylko taki filtr nakręcany na butlę (za 119 zł oraz zestaw 3 wkładów filtrujących za 27 zł) do którego dokręca się reduktor.

 

Filtr-do-butli-LPG-11-kg-kamper-camper-widlak.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkości wkładu itd. wygląda mi na to że są to filtry do frakcji lotnej... są osoby co je stosują - i na pewno lepszy taki filtr niż żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zwmczaja.pl/produkty/ww01/   Tak to jest ten filtr. Ja kupowałem u producenta . Tel. w kontaktach. Bardzo sympatyczny gość. Zamówiłem kuriera ,gość wysłał bez problemów. Sam też wysyła tylko nie wiem jaki koszt. W opisie napisano ,że do przyczep kamperów. Producent potwierdził Zdjęcia w załączniku. Są też kątowe.

PHOTO_20230513_161337.jpg

PHOTO_20230513_161348.jpg

PHOTO_20230513_161331.jpg

Dodam jeszcze , że gość polecił mi nie wkłady papierowe , tylko włókno szklane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Po wielkości wkładu itd. wygląda mi na to że są to filtry do frakcji lotnej... są osoby co je stosują - i na pewno lepszy taki filtr niż żaden

Mylisz się

 

To jest jak najbardziej filtr do fazy ciekłej, od lat takie stosuje się takie w zaworach  instalacjach LPG. Zawory takie montuje się przed reduktorem gdy gaz jest jeszcze w fazie ciekłej. Filtry są różnej wielkości i kształtu w zależność w jakim zaworze lub obudowie są monotwane.

image.png.e2c09b2deb0eeeb573dc7f19d52ab65e.png

 

Te filterki mimo że takie małe są wystarczające. Co ciekawe gdy gaz jest jeszcze w fazie ciekłej zostawia na filtrach zazwyczaj tylko opiłki.

image.png.5f91f03600dee388729737310e0cc836.pngimage.png.de79db9cb92fff252280299a4a571941.pngimage.png.b23025501960f3263beb82134b1d520e.png

 

 

 

Gdy gaz  już  przejdzie przez reduktor  lub jak to nie którzy mówią parownik co jest błędem to wtedy filtr ma co robić. Ale nas to nie dotyczy akurat, dla ciekawski zdjęcia co potrafi być w gazie po przemianie. Zamiast opiłki mnóstwo frakcji oleju

https://i.imgur.com/u6T5Cwy.jpg

 

 

53 minuty temu, ZdzislawW napisał(a):

Dodam jeszcze , że gość polecił mi nie wkłady papierowe , tylko włókno szklane.

I co ciekawe czy to filtr do fazy ciekłej czy gazowe, to zazwyczaj tanie wersje są papierowe jak pisze @ZdzislawW :)  i faktycznie lepiej je zamienić na włókno szklane.

 

Czaja jest jednym z przodujących producentów jeżeli chodzi o filtry LPG. Mają również w swojej ofercie większość typów filtr do gazu jakie występują na rynku i są o wiele tańsze od "oryginałów" które są wkładane jako pierwsze.

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ventyl napisał(a):
3 godziny temu, Misio napisał(a):

Po wielkości wkładu itd. wygląda mi na to że są to filtry do frakcji lotnej... są osoby co je stosują - i na pewno lepszy taki filtr niż żaden

Mylisz się

Po pierwsze, przepraszam - chciałem napisać że wygląda do fazy ciekłej...(że nie wygląda jak do lotnej)

 

1 godzinę temu, Ventyl napisał(a):

Gdy gaz  już  przejdzie przez reduktor  lub jak to nie którzy mówią parownik co jest błędem to wtedy filtr ma co robić. Ale nas to nie dotyczy akurat, dla ciekawski zdjęcia co potrafi być w gazie po przemianie. Zamiast opiłki mnóstwo frakcji oleju

Określenie parownik nie jest w błędne w instalacji samochodowej...

Natomiast u nas ten filtr ma głównie zabezpieczyć reduktor, proces parowania zachodzi u nas w zbiorniku...I odparowany gaz filtrujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdzislawW napisał(a):

To jest jego nowy produkt jak najbardziej się nadaje. u nas z butli wychodzi gaz w fazie lotnej i jest filtrowany.

Rozwija się ciekawa dyskusja. Z racji, że na instalacjach zasilanych LPG się nie znam mam wątpliwość i  pytanie.

Kiedyś miałem auto zasilane LPG i przy każdym przeglądzie gazowym instalacji serwisant wymieniał wkład filtracyjny. Widziałem, że było mnóstwo syfu, cos w rodzaju opiłków. Fakt, auto spalało relatywnie ogromne ilości gazu (przeglądy gazowe robiłem co 7 kkm) w stosunku do zużycia LPG w przyczepie.

Stąd ciekawi mnie, czy montując ów filtr CZAJA na butli 11kg można usunąć filtr papierowy z rurki zasilającej palnik lodówki, by chronić przed brudem także kuchenkę i piec. Ponadto tajemnicą dla mnie jest w tej sytuacji, czy podobne wkłady papierowego filtru są także gdzieś powkładane w rurki zasilające gazem kuchenkę oraz piec Trumy, czy też te urządzenia nie są chronione filtrem papierowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, powolniak napisał(a):

Rozwija się ciekawa dyskusja. Z racji, że na instalacjach zasilanych LPG się nie znam mam wątpliwość i  pytanie.

Kiedyś miałem auto zasilane LPG i przy każdym przeglądzie gazowym instalacji serwisant wymieniał wkład filtracyjny. Widziałem, że było mnóstwo syfu, cos w rodzaju opiłków. Fakt, auto spalało relatywnie ogromne ilości gazu (przeglądy gazowe robiłem co 7 kkm) w stosunku do zużycia LPG w przyczepie.

Stąd ciekawi mnie, czy montując ów filtr CZAJA na butli 11kg można usunąć filtr papierowy z rurki zasilającej palnik lodówki, by chronić przed brudem także kuchenkę i piec. Ponadto tajemnicą dla mnie jest w tej sytuacji, czy podobne wkłady papierowego filtru są także gdzieś powkładane w rurki zasilające gazem kuchenkę oraz piec Trumy, czy też te urządzenia nie są chronione filtrem papierowym?

Ja bym zostawił jako dodatkowe zabezpieczenie. Na pewno wymiana bardzo rzadko lub wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny filtr Trumy ma wkład z włókna szklanego a do tego są wymienne wkłady z mikrowłókna. Z tego co widzę jak wymieniam te wkłady to raczej są zanieczyszczenia hydratami - coś parafinopodobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr Czaja stosuje od roku. Mam założony tuż za klick onem. Cena filtra to jedno ale cena wkładów to już wogóle przepaść do Trumy. Ten wątek mi przypomniał że czas wymienić wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupujecie jakoś po kontakcie z producentem czy u któregoś z ich partnerów?

Mam DuoControl, bez filtrów więc jak najbardziej jestem chętny na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2023 o 16:19, Kris44 napisał(a):

Ja od roku stosuje taki filtr,i robi robotę taką jak filtry trumy,tylko za kilkadziesiąt złotych 

Filtr do Trumy/Goka kosztuje obecnie niecałe 50 zł: https://allegro.pl/oferta/wklad-do-filtra-gazu-ceramatic-connectclean-2-0-13518380874

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.