Skocz do zawartości

Cieknący kran po zimie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Już kolejny raz po zimie mamy cieknący kran od dołu , poprzedni wymieniliśmy na nowy ale zastanawia mnie który element jest zły ? Przecież wymiana co roku to spory wydatek około 250 PLN . Na moje wyciek jest w miejscu gdzie jest kruciec wciśnięty w baterię . Kombinuję jeszcze zamianę kranu na Comet w niższej cenie ( tylko otwór jest mniejszy ale widziałem element mocujący aby to jakoś się trzymało) . Jakieś porady ? Wszystko inne działa prawidłowo .

kran.pdf

Edytowane przez Ewka07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ewka07 napisał(a):

Witam . Już kolejny raz po zimie mamy cieknący kran od dołu , poprzedni wymieniliśmy na nowy ale zastanawia mnie który element jest zły ? Przecież wymiana co roku to spory wydatek około 250 PLN . Na moje wyciek jest w miejscu gdzie jest kruciec wciśnięty w baterię . Kombinuję jeszcze zamianę kranu na Comet w niższej cenie ( tylko otwór jest mniejszy ale widziałem element mocujący aby to jakoś się trzymało) . Jakieś porady ? Wszystko inne działa prawidłowo .

kran.pdf 44.29 kB · 6 pobrań

U mnie w Hobby jak były temperatury ujemnie to choć nie było wody to i tak króciec wyskakiwał, wystarczyło go tylko wdusić do środka(trzeba użyć trochę siły) i było ok. Spróbuj go wcisnąć może będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą nie wystarczy spuścić wodę ze zbiornika, należałoby się upewnić że nie zostanie nic wody w bateriach/w przewodach. Jak zostanie odrobina w wężach, to b. często wężom nic nie zrobi zamarzając bo są na tyle elastyczne, ale jak zostanie w bebechach bateri - może je uszkodzić.

Przygotowując cepę do zimy, rozłaczyć pompkę/bezpiecznik pompki i zostawić kran/y otwarte w środkowym położeniu mieszacza (zmieszania wody ciepłej z zimną), resztki wody spłyną z baterii do węży, bebechy baterii przeschną.

Można przedmuchac instalkę sprężonym powietrzem (byle nie pierwszym z brzegu gazem do przedmuchiwania w spreju,  to czasami nie jest żadne sprężone powietrze, a palny gaz - uczulam, mało przyjemne jak z pozoru "sprężone powietrze" wybucha w twarz, jeszcze mniej przyjemnie może być gdy trafi np. do zbiornika w cepie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę trzeba pozostawić otwarte krany i spust wody. Do przedmuchania instalacji używam napompowanej dętki przyłączonej w miejsce pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby na Swoim oficjalnym kanale na YT przedstawia paten z balonem. Przed zimą krany do góry, spusty otwarte i należy nałożyć napompowany balon na wylewke z kranu i powietrze wypchnie wodę. Ja na zimę otwieram krany, zawory spustowe, zdejmuje wąż z pompki wody i dmucham ustami w jeden i drugi kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby na Swoim oficjalnym kanale na YT przedstawia paten z balonem. Przed zimą krany do góry, spusty otwarte i należy nałożyć napompowany balon na wylewke z kranu i powietrze wypchnie wodę. Ja na zimę otwieram krany, zawory spustowe, zdejmuje wąż z pompki wody i dmucham ustami w jeden i drugi kran.

Super patent!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Misio napisał(a):

ksywa zobowiązuje ;)

taki żarcik

:lol: You made My day ?

 

Ale wracając do tematu. Patentu z balonem nie próbowałem , ale wydaje się być sensowny. Taki sam efekt jak dentka.

 

Co do dmuchania ustami też działa. Dwie zimy za cepka i brak uszkodzeń po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Dziękuję za informację . Faktycznie to chyba pierwszy sezon kiedy kran nie był w górze i to pewnie załatwiło temat . Więc teraz jak na imprezie będzie z balonami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 5.05.2023 o 07:25, Eastnomad napisał(a):

U mnie kiedyś pomogła wymiana tych oringów tam gdzie króćce wchodzą w kran.

A pamietasz moze jaki to rozmiar orinow? Ewentualnie gdzie je mozna dostac? W sklepach sa dokupiena krucce, lecz nawet na zdjeciach nie widac oringow. W Leroy Merlin nie znalazlem wlasciwego rozmiaru. 

Moje uszczelki sie zdematerializowaly i musze cos dobrac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, amos napisał(a):

A pamietasz moze jaki to rozmiar orinow?

Musisz rozebrać i zmierzyć chociażby suwmiarką. Ja tak robiłem.

12 minut temu, amos napisał(a):

Ewentualnie gdzie je mozna dostac?

Ja mam dostęp do warsztatu i hurtowni samochodowych a tu potrzeba mieć rozmaite rozmiary i nie miałem w związku z tym problemu z dobraniem. Inna sprawa, ze musisz dobrać odpowiedni bo inaczej nie złożysz bo króćce nie wejdą. 

15 minut temu, amos napisał(a):

W sklepach sa dokupiena krucce, lecz nawet na zdjeciach nie widac oringow

 Króćce przychodzą bez oringów. I raczej w sklepach karawaningowych nie dostaniesz. Możesz spróbować na allegro kupić takie opakowania z różnymi rozmiarami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu kupisz wszelkiego rodzaju gumę https://maps.app.goo.gl/rnCxR29dSUKQdL4p9?g_st=ic

Ale co do Warszawy nie pomogę. Pozostaje Allegro :) 

Najlepiej sprawdź sklep stacjonarny i podejdź ze zdemontowany to coś dobierzesz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.