Skocz do zawartości

Usterka złącza przyczepy w samochodzie. Co się stało, kto może to naprawić?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wróciłem spod samochodu. Nie do końca wierzę mechanikom. Wygląda na to, że gniazdo jest jakoś tam rozbieralne. Jutro spróbuję obadać sprawę dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało nam się dobrać do modułu i wypiąć wtyczkę idącą do haka. Mimo wypięcia, komunikaty o usterkach (błędach) nadal się pojawiają. Czyli wiadomo, że nie jest to problem gniazda haka. Moduł wygląda bardzo skomplikowania, inaczej nie te na allegro. Ciekawe czy niezależni elektromechanicy są w stanie to naprawić, czy też pozostaje mi jakieś renomowane ASO?

Poniżej zdjęcie mojego modułu. Pytanie, czy jest sens kupować na Allegro taki używane moduł za 400 - 500zł. Bo może się okazać, że to nie wina modułu i będzie to zbędny wydatek.

344290942_1324107728530167_2666854421325461914_n.jpg

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, terenowiec napisał(a):

Dziś udało nam się dobrać do modułu i wypiąć wtyczkę idącą do haka. Mimo wypięcia, komunikaty o usterkach (błędach) nadal się pojawiają. Czyli wiadomo, że nie jest to problem gniazda haka. Moduł wygląda bardzo skomplikowania, inaczej nie te na allegro. Ciekawe czy niezależni elektromechanicy są w stanie to naprawić, czy też pozostaje mi jakieś renomowane ASO?

Poniżej zdjęcie mojego modułu. Pytanie, czy jest sens kupować na Allegro taki używane moduł za 400 - 500zł. Bo może się okazać, że to nie wina modułu i będzie to zbędny wydatek.

344290942_1324107728530167_2666854421325461914_n.jpg

A próbowałeś go wypiąć ? Jeśli jest to moduł haka to bez modułu samochód powinien pracować poprawnie :) … tak myśle :) … jeśli to wina modułu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coxWlkp Wypiąłem wtyczkę z wiązką 9 kabli idąca z modułu do haka. To nie pomogło. Nie wypinałem innych wtyczek wchodzących do modułu z drugiej strony. 

Poniżej zdjęcie tego, co wypiąłem.

345143065_603984421674921_7770165806399078391_n.jpg

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dobrego fachowca od elektroniki samochodowej. Myślę, że mógłby coś poradzić, ale jest dość daleko od CIebie - w Strzegowej (Małopolska pn-zach ). No i tani nie jest :(

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy przede wszystkim wypiąć z modułu wtyczki przychodzące z auta do modułu. Te do haka mogą pozostać na swoim miejscu. Tylko wtedy otrzymasz odpowiedź, czy moduł jest uszkodzony. Oczywiście po wyłączeniu modułu należy zresetować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edziu. Czy, Twoim zdaniem, jeżeli moduł jest zepsuty i go odepnę, to samochód dalej będzie pokazywał na desce błędy, jeżeli ich wcześniej nie wykasuję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet jak wypnie moduł to nadal będą błędy. Sterownik główny będzie robił nadal diagnostykę innych modułów. Skoro jednego nie będzie to wywali błąd braku komunikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2023 o 21:22, terenowiec napisał(a):

Czy rzeczywiście jest ono nierozbieralne?

u mnie takie było, zalane jakąś żywicą czy coś. nie ma sensu ciagnąć do modułu. ja obciąłem, zarobiłem końcówki i zamontowałem nowe gniazdo

W dniu 1.05.2023 o 23:44, terenowiec napisał(a):

Jeżeli trzeba będzie kupić gniazdo 13 pinowe, to jakiego producenta lub markę proponujecie? Jest ich na Allegro multum, ale producenci nic mi nie mówią.

ja kupiłęm podajże to 

https://www.zenox.pl/product/gniazdo-13-pin-50743930-jager/50743930?gad=1&gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i7jzHbE0tw-NzCeRTTbhUs39SxnfRJLl68PTK6lBj3n_16ybCl4v00aArorEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ventyl napisał(a):

Moim zdaniem nawet jak wypnie moduł to nadal będą błędy. Sterownik główny będzie robił nadal diagnostykę innych modułów. Skoro jednego nie będzie to wywali błąd braku komunikacji 

Tylko zazwyczaj moduły są wykrywane automatycznie. Po wykasowaniu błędu i braku podpiętego modułu haka do CAN błędy nie powinny się generować. Chyba że jest procedura serwisowa dodawania modułów … ale to pytanie do serwisu:)

I go

4 godziny temu, Ventyl napisał(a):

Moim zdaniem nawet jak wypnie moduł to nadal będą błędy. Sterownik główny będzie robił nadal diagnostykę innych modułów. Skoro jednego nie będzie to wywali błąd braku komunikacji 

Masz racje , serwis potwierdził, że moduł dodaje się ręcznie i jak go wypniesz to błędy mogą być dalej generowane. By sprawdzić trzeba wykasować moduł :) ewentualnie wtedy można sprawdzić czy to to… bez serwisu z kompem się już dalej chyba nic nie poradzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się nowy trop. Silnik jakiś czas temu (chyba zimą) odwiedził niezapowiedziany "elektromechanik" o nazwie kuna. Zrobiła trochę demolki w komorze silnika. Muszę teraz poszukać, czy nie dziabnęła gdzieś jakiegoś kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terenowiec napisał(a):

Wczoraj pojawił się nowy trop. Silnik jakiś czas temu (chyba zimą) odwiedził niezapowiedziany "elektromechanik" o nazwie kuna. Zrobiła trochę demolki w komorze silnika. Muszę teraz poszukać, czy nie dziabnęła gdzieś jakiegoś kabla.

:) powodzenia będzie Ci potrzebne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.