Skocz do zawartości

Idzie nowe 6? Fendt Bianco Activ 560 SKM - prośba o Wasze opinie...


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Tomii napisał(a):

- roletę w oknie Heki II (po 2 latach widać pęknięcia na materiale rolety, mimo stosowania się do zaleceń producenta)

Próbowałeś reklamować? U mnie knaus odrzucił zarówno popękaną zaciemniającą jak i obkurczoną moskitiera. Wadowscy dzielnie "wspierali" w reklamacji. Najpierw odrzucili bo coś się podobno przykleiło i dlatego popękało. Jak kazałem sprawdzić co się przykleiło to się okazało, że jednak nic się nie przykleiło tylko źle była użytkowana. Nie potrafili podać na czym polegało to złe użytkowanie. ?

 

1 godzinę temu, borek6 napisał(a):

Co do drzwiczek zamrażarki - nie wiem kto to projektował i dopuścił do sprzedaży ale to jeden wielki dramat, bardzo łatwo wypadają

Tutaj akurat jak na razie jestem w 100 % zadowolony. Chyba jedyny produkt Dometic, z którym jak na razie nic się nie stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Tomii napisał(a):

Sam u siebie wkurzam się na następujące produkty tego producenta:
- roletę w oknie Heki II (po 2 latach widać pęknięcia na materiale rolety, mimo stosowania się do zaleceń producenta)
- porysowana rączka zbiornika toalety chemicznej (rączka rysuje się od otwierania i zamykania kasety)
- kuchenka gazowa (nadruki na pokrętłach schodzą od samego patrzenia na nie, do tego pękające gumki od rusztów)

To chyba mamy podobnie ;). Ja dodałbym jeszcze deskę toalety, która rysuje się od samego patrzenia. Może trzeba by tu folię PPF zacząć stosować :lol:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model namiotu Izabelli? jaka głębokość? jesteście z niego zadowoleni? przymierzam się do zakupu namiotu ale jeszcze nie wiem co wziąć? Może dorema, dometic, waker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Próbowałeś reklamować?

Ja u siebie zamierzam spróbować zareklamować przed samym końcem gwarancji, ale w sukces watpię choć Pan Darek z Wadowskich mówi, że możemy spróbować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eastnomad napisał(a):

Pan Darek z Wadowskich mówi, że możemy spróbować

Pan Darek generalnie dużo mówi ale jak przychodzi co do czego to już mniej rozmowny jest...?

Proponuję nie czekać tylko reklamować jestem ciekaw rezultatu.

Ja u siebie wymieniłem sam materiał. Wziąłem z 15 letniej rolety Velux-a. Jak na razie ponad rok działa bez zarzutu. Kupił bym nową oryginalną (ok. 70 eur) ale chyba szkoda kasy, żeby tak co roku wydawać na produkt marnej jakości.

A spękania wyglądały tak ?

20221218_113544.thumb.jpg.aeccf865ffee50c53ba3b93230758c9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eastnomad napisał(a):

To chyba mamy podobnie ;). Ja dodałbym jeszcze deskę toalety, która rysuje się od samego patrzenia. Może trzeba by tu folię PPF zacząć stosować :lol:
 

O desce zapomniałem, a faktycznie porysowana jest od klapy toalety strasznie :pad:. Może trzeba próbować zareklamować te rzeczy  u dilera niemieckiego :hmm:. Może tak będzie łatwiej coś uzyskać niż przez PL serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Pan Darek generalnie dużo mówi ale jak przychodzi co do czego to już mniej rozmowny jest...?

Jak na razie mam o nim bardzo dobre zdanie bo tak jak ogarnął temat nieszczelności w piecyku gazowym u mnie to od poziomu niemieckiego nie odbiegał. 

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Proponuję nie czekać tylko reklamować jestem ciekaw rezultatu.

Może zrobię tak jak napisał @Tomii bo i tak chciałem zgłosić uszkodzone kółko manewrowe to może przy okazji także i te inne zgłoszę ;)

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Kupił bym nową oryginalną (ok. 70 eur) ale chyba szkoda kasy, żeby tak co roku wydawać na produkt marnej jakości.

też uważam, że to byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomii napisał(a):

O desce zapomniałem, a faktycznie porysowana jest od klapy toalety strasznie :pad:. Może trzeba próbować zareklamować te rzeczy  u dilera niemieckiego :hmm:. Może tak będzie łatwiej coś uzyskać niż przez PL serwis. 

w thetfordzie deska i klapa kibla rysuje się tak samo, może to ten sam dostawca co u dometica :D

są pewne rzeczy których po prostu się nie da uniknąć w trakcie eksploatacji .

Od nowości dbam o czystość kasety, nie targam jej po piachu, trawie czy kamieniach zawsze myję i wycieram szmatą przed  wsunięciem do zabudowy a i tak mam  po niecałych dwóch latach porysowaną tą półkę gdzie się wsuwa kasetę  :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

w thetfordzie deska i klapa kibla rysuje się tak samo, może to ten sam dostawca co u dometica :D

Oj chyba nie, a przynajmniej nie w tych modelach Thetforda które miałem. Ten dometic to jest farsa

36 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

 

Od nowości dbam o czystość kasety, nie targam jej po piachu, trawie czy kamieniach zawsze myję i wycieram szmatą przed  wsunięciem do zabudowy a i tak mam  po niecałych dwóch latach porysowaną tą półkę gdzie się wsuwa kasetę  :rolleyes:

 

Thetfordem to można było targać po wszysgtkim po czym się dało. Kaseta Dometica mi pękła po tym jak się przewróciła przed wc-chemem. Od tej pory nie stawiam jej już w ogóle na sztorc. 

Co do Dometica to dodać jeszcze warto, że mechanizm otwierania jest tak koszmarny, że lubi się zacinać. Trzeba go regularnie smarować smarem silikonowym. 

Na uwagę jeszcze zasługują włazy serwisowe, też dometica. To mi się z jednym stało:

image.thumb.png.da4f9f21d9a01d8e97acbea85f12611c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Na uwagę jeszcze zasługują włazy serwisowe, też dometica. To mi się z jednym stało:

Mnie na gwarancji wymienili bo uszczelka nie trzymała i drzwiczki się ciężko zamykały. Po wymianie na nowe jest dokładnie tak samo ?. Dodatkowo cały kibel tak trzeszczy jak się siada, że mam obawy czy zaraz się nie rozpadnie. Stary Thetford to był "Mercedes". Przyjemnie było na "Zarząd" się udać ?. Kibel Dometica to raczej wyrób "czekoladopodobny" Niestety z jakiegoś powodu (pewnie kasa) to badziewie kładą na potęgę. Na kasetę chucham i dmucham a i tak rączka od otwierania cała porysowana. Na szczęście jej demontaż i lakierowanie nie jest czasochłonne.

Z Dometica to jeszcze tylko lodówka mi się nie popsuła.  Pytanie jak długo...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Z Dometica to jeszcze tylko lodówka mi się nie popsuła.  Pytanie jak długo...  

Co do wyłazów/drzwiczek serwisowych to ciekawe jest to że Knaus od 2021 w drzwiczkach serwisowych do kibla stosuje drzwiczki Thetforda :bzik:. Lodówkę mam u siebie na szczęście Thetforda. 

Jeśli chodzi o Dometica to na dwa ich produkty na razie nie mogę narzekać:
- okna w ścianach bocznych
- klimatyzacja dachowa

Z ciekawostek to Dometic wykupił Cadaca :]. Więc to koniec z solidnymi grillami tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Oj chyba nie, a przynajmniej nie w tych modelach Thetforda które miałem. Ten dometic to jest farsa

że kasety dometic dużo gorsze od thetworda to wiem bo miałem obie , lodówki tak samo ( dometic zawsze musiałem mieć włączoną na "pięć kresek" a w lecie i tak szału nie było a w thetfordzie mam w zimie na " dwie kreski" w lecie "na trzy- cztery", pięciu nie używam bo potrafi " przemrozić" )

a z kiblem to chodziło mi o to że w thetwordzie też widać rysy pomimo niecałych dwóch lat użytkowania i pilnowania czystości tylko przy użuciu odpowiednich środków

20240102_213115_resized.thumb.jpg.99adf224745a1978d6b2dac8b845695c.jpg

20240102_213342_resized.thumb.jpg.f129a249ffb244fc95b5826b220ec16b.jpg

20240102_213637_resized.thumb.jpg.e5184a16d29cbb28d403242ea3ed6452.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomii napisał(a):

Z ciekawostek to Dometic wykupił Cadaca :]. Więc to koniec z solidnymi grillami tej firmy. 

A może będzie to ten 3 produkt na który mógłbyś nie narzekać, choć również szczerze w to wątpię niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.06.2023 o 18:26, borek6 napisał(a):

Bagażnik zamontowany https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png fajnie to wyszło, i generalnie jest spoko https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

Piotrek jak po czasie oceniasz swój bagażnik rowerowy Enduro BC260? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak po czasie oceniasz swój bagażnik rowerowy Enduro BC260? 

Jestem bardzo zadowolony rower lub też hulajka elektryczna bardzo dobrze i stabilnie się na nim trzyma, ten system odsuwania bagażnika zamiast jego odchylania jest na prawdę spoko. Nie miałem do czynienia z Thule odchylanym ale tutaj wszystko robisz jednym ruchem - dwoma rękoma chwytasz bagażnik, palcami podciągasz te zawleczki, pociągasz do siebie i już. Ja polecam !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.