Skocz do zawartości

Przełącznik On/Off w Przetwornicy AZO na Zewnętrznym Kablu - można?


marcin88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Czy i jak można rozbudować przetwornicę, aby przełącznik ON/OFF wyciągnąć na zewnątrz? Lub podłączyć / lutować osobny?

Posiadam przetwornicę AZO DIGITAL 12 VDC / 230 VAC 2000W / 1100W.

 

Aby to zwizualizować, to myślę o czymś podobnym do:

image.thumb.png.fbebdfc8a2d89d6996a6846aac5ff8f9.png

 

Żeby to podłączyć w miejsce aktualnego on/off. 

W sumie to w przetwornicy są 3 levele - I/II/OFF, czyli będzie potrzebny jakiś pasujący do tej opcji :)

Ktoś coś? Może chce za bardzo zaszaleć?

CELEM jest aby wyciągnąć w wygodne miejsce włącznik i mieć do niego lepszy dostęp :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś do niej pilota bezprzewodowego ?.

 

Jeżeli przetwornica ma 3 tyrby to jednym z nich jest ECO MODE po co w takim razie ją wyłączać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyciągnięty hebel na kablu zasilającym przetwornicę.

59 minut temu, Ventyl napisał(a):

A nie dostałeś do niej pilota bezprzewodowego ?.

 

Jeżeli przetwornica ma 3 tyrby to jednym z nich jest ECO MODE po co w takim razie ją wyłączać ?

osobiście nie zostawiłbym kampera na stałe z odpaloną przetwornicą bez opieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał(a):

 

osobiście nie zostawiłbym kampera na stałe z odpaloną przetwornicą bez opieki.

Dokładnie, mi właśnie to wspaniałe Azo Digital zjarałoby nowego kampera..

Od tego momentu nigdy nie zostawiam przetwornicy kiedy nie ma mnie w pobliżu.

Po co Ci ten przełącznik, nie masz do niej fabrycznego pilota ? On dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Simbus1 napisał(a):

Dokładnie, mi właśnie to wspaniałe Azo Digital zjarałoby nowego kampera..

Czy możesz cos więcej napisać? Co się stało? Mam też przetwornice tego producenta i trochę mnie zestresowałeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ventyl napisał(a):

A nie dostałeś do niej pilota bezprzewodowego ?.

 

54 minuty temu, Simbus1 napisał(a):

nie masz do niej fabrycznego pilota ?

może nie mieć pilota, bo piloty są w wersji PRO, a napisał, że ma

14 godzin temu, marcin88 napisał(a):

AZO DIGITAL 12 VDC / 230 VAC 2000W / 1100W

Wiec nie ma nic na temat PRO, czyli pilota najprawdopodobniej brak.

 

59 minut temu, Simbus1 napisał(a):

Dokładnie, mi właśnie to wspaniałe Azo Digital zjarałoby nowego kampera..

Od tego momentu nigdy nie zostawiam przetwornicy kiedy nie ma mnie w pobliżu

Oooo... :look: opis proszę co się stało, bo mam taką i zaczynam się martwić... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za czas i odpowiedzi.

 

Odpowiadam po kolei:

4 godziny temu, Ventyl napisał(a):

A nie dostałeś do niej pilota bezprzewodowego ?.

 

Jeżeli przetwornica ma 3 tyrby to jednym z nich jest ECO MODE po co w takim razie ją wyłączać ?

 

Nie mam pilota - wersja bez :)

 

Wyłączam tryb ECO-MODE z 2 powodów:

1. oszczędność energii

2. bezpieczeństwo

 

AKTUANIE ODCINAM Przetwornicę przez HEBEL na +, ale jest to uciążliwe bo muszę za każdym razie dostawać się pod siedzisko w przyczepie. A tego obwodu nie chciałbym przedłużać bo panie tam wysoki prąd (A).

 

WRACAJĄC DO TEMATU - myślicie, że można o rozebrać i sobie dolutować taki włącznik? 

Ma ktoś doświadczenie lub jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można wyciągnąc wyłącznik, przedłużyć przewody i użyc oryginalnego przekładając go w inne miejsca. Tu pytanie jakie tam prądy płyną = o jaką długość można bezpiecznie przedłużyć i jak grubych przewodów użyć - trzeba by zmierzyć. (Całkiem możłiwe, że to tylko steruje elektroniką, więc będą małe prądy nie wymagające kabli grubości kciuka :) )

(można też, jak się da to kupić taki sam przełącznik, i podpiąć zamiast albo równolegle, na tyle na ile ten przełącznik na to pozwala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba222 napisał(a):

Czy możesz cos więcej napisać? Co się stało? Mam też przetwornice tego producenta i trochę mnie zestresowałeś :(

Byliśmy na wyjeździe bez dostępu 230v

Lato, upał jak fix. Miałem w bagażniku dwa wentylatory stołowe, średniej wielkości właśnie na 230v.

Myślę sobie, mam przetwornicę to podłącze. Pobór będzie znikomy skoro przetwornica może oddać według producenta 1100 w.

Więc około 80w jakie pobierają wentylatory nie powinno chyba mieć negatywnego wpływu na przetwornicę :)

Więc wentylatorki podłączone, my sobie pod markizą siedzimy..po jakiejś godzince wchodzę do kampera do lodówki..i czuję smród zaś chyba wiatraczki przetwornicy buczą jakby się zatarły. Przetwornica gorąca. Smród spalenizny czułem w kamperze jeszcze ze dwa dni..To było drugie użycie tej przetwornicy w jej karierze :)

Więc nic się złego nie stało, bo wszedłem do kampera w odpowiedniej chwili. Ale gdybyśmy poszli gdzieś a sprzęt pozostał włączony mogłoby się skończyć różnie.

Choć ta przetwornica dała mi ostrzeżenie już tuż po zakupie, gdy podczas testów podłączyłem ją pod lifepo4.

Podpiąłem farelkę na pierwszy beg czyli około 1000w. Chciałem zobaczyć czy ruszy, czy podczas pracy nic się nie grzeje itp. Po około 30 minutach nagle głośne  buczenie, jakby właśnie zacierające się wiatraki. Odłączyłem..i z braku czasu temat zostawiłem. Za kilka dni sprawdziłem, działa..jest oki.

Pomyślałem że przecież farelką jej nie będę męczył, raczej tylko awaryjnie mało prądożerne urządzenia..Widać mały pobór też jej nie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simbus1Dzięki za wyjaśnienie. Ja mam przetwornicę 550W mocy ciągłej. Ostatnie dwie noce chodziła cały czas i nic się nie działo, ale zwrócę na nią szczególną uwagę teraz! Jednak ja mam wersję PRO, więc zależy czy przy PRO się bardziej przyłożyli, czy jednak nie :P

PS. Masz na przetwornicy obok włącznika taki metalowy otwór - złącze nr 5 - po podaniu na nie napięcia 12V przetwornica powinna się uruchomić (zgodnie z intencją producenta w trybie II). Może to jest rozwiązanie? Wystaw tylko na zewnątrz przycisk zwierny i 12V z akumulatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamejluj do "producenta" do Chwaszczyna, mają zdaje sie taki przewód z kablowym pilotem/wyłacznikiem w ofercie, w standardzie daja to chyba do wersji 3000W Eco Mode, jeśli sami nie sprzedawaliby, niech dadzą namiar do któregoś ze swoich przedstawicieli/sprzedawców, do którego pchali taki asortyment. 

To samo działanie powinien mieć kablowy pilot od przetwornic VOLT-a, kwestia identyfikacji pinów i zarobienia innej wtyczki (Volt ma na RJ-11).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czyś napisał(a):

Zamejluj do "producenta" do Chwaszczyna, mają zdaje sie taki przewód z kablowym pilotem/wyłacznikiem w ofercie, w standardzie daja to chyba do wersji 3000W Eco Mode, jeśli sami nie sprzedawaliby, niech dadzą namiar do któregoś ze swoich przedstawicieli/sprzedawców, do którego pchali taki asortyment. 

To samo działanie powinien mieć kablowy pilot od przetwornic VOLT-a, kwestia identyfikacji pinów i zarobienia innej wtyczki (Volt ma na RJ-11).   


A gdzie to się wpina?

 

 

32 minuty temu, macieku napisał(a):

daj przekaźnik od wyciągarki lub inny podobny zamiast hebla i sterowanie przekaźnikiem wyciągniesz sobie gdzie chcesz.

Podoba mi się rozwiązanie - podesłałbyś jakiś konkretny?
 

 

54 minuty temu, seba222 napisał(a):

PS. Masz na przetwornicy obok włącznika taki metalowy otwór - złącze nr 5 - po podaniu na nie napięcia 12V przetwornica powinna się uruchomić (zgodnie z intencją producenta w trybie II). Może to jest rozwiązanie? Wystaw tylko na zewnątrz przycisk zwierny i 12V z akumulatora?

 

To chyba dalej nie robi roboty - przetwornica byłaby włączona. 

 

3 godziny temu, Simbus1 napisał(a):

Byliśmy na wyjeździe bez dostępu 230v

Lato, upał jak fix. Miałem w bagażniku dwa wentylatory stołowe, średniej wielkości właśnie na 230v.

Myślę sobie, mam przetwornicę to podłącze. Pobór będzie znikomy skoro przetwornica może oddać według producenta 1100 w.

Więc około 80w jakie pobierają wentylatory nie powinno chyba mieć negatywnego wpływu na przetwornicę :)

Więc wentylatorki podłączone, my sobie pod markizą siedzimy..po jakiejś godzince wchodzę do kampera do lodówki..i czuję smród zaś chyba wiatraczki przetwornicy buczą jakby się zatarły. Przetwornica gorąca. Smród spalenizny czułem w kamperze jeszcze ze dwa dni..To było drugie użycie tej przetwornicy w jej karierze :)

Więc nic się złego nie stało, bo wszedłem do kampera w odpowiedniej chwili. Ale gdybyśmy poszli gdzieś a sprzęt pozostał włączony mogłoby się skończyć różnie.

Choć ta przetwornica dała mi ostrzeżenie już tuż po zakupie, gdy podczas testów podłączyłem ją pod lifepo4.

Podpiąłem farelkę na pierwszy beg czyli około 1000w. Chciałem zobaczyć czy ruszy, czy podczas pracy nic się nie grzeje itp. Po około 30 minutach nagle głośne  buczenie, jakby właśnie zacierające się wiatraki. Odłączyłem..i z braku czasu temat zostawiłem. Za kilka dni sprawdziłem, działa..jest oki.

Pomyślałem że przecież farelką jej nie będę męczył, raczej tylko awaryjnie mało prądożerne urządzenia..Widać mały pobór też jej nie służy.


A jakiej marki to przetwornica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał(a):

Zamejluj do "producenta" do Chwaszczyna

A wiesz gdzie jest Berdyczów?

Pisałem trzy razy na adres poczta@azodigital.com i pomoc@azodigital.com, 6, 7 i 10 marca. Żadnej odpowiedzi. Zadzwoniłem - zostałem zbyty.
Pytanie było prozaiczne - czy można dać przewód 50mm2 o długości 3.5m pomiędzy akumulatorem a przetwornicą. Chyba ich to przerosło.

O powyższy włącznik też miałem pisać - czy odcina wysoką czy niską stronę. Ale sobie odpuszczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.