Skocz do zawartości

Peugeot 5008 vs Renault Espace


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wiem, że już pisałem w podobnym tonie, ale nieco się u mnie zmieniło. Co byście wybrali (i dlaczego) - Peugeot 5008 II 2.0 BlueHDi (180KM, skrzynia automatyczna EAT8), czy Renault Espace V 1.8 TCe (225KM, skrzynia automatyczna EDC7)?

Po mojemu:

- Espace ma wyraźnie mocniejszy silnik (i mimo tego, że jest cięższy, to współczynnik mocy do masy ma zdecydowanie korzystniejszy), bogatsze wyposażenie, obszerniejsze wnętrze (i dla pasażerów i w bagażniku), cichszy (bo to benzyna), lepszy na krótsze odcinki i do miasta (bo to benzyna, więc nie będzie tak dostawał w palnik taką jazdą), większy uciąg (2000kg vs 1800kg wg homologacji, a do niedawna wg współczynnika 1800kg vs 1600kg), cięższy (więc spokojniejsza i bezpieczniejsza jazda).

- 5008 ma lepszą skrzynię biegów (Aisin jest bardzo chwalony wszem i wobec), niższe spalanie (bo to diesel), większy zasięg na baku, bardziej ergonomiczny w środku (patrz absurdalne miejsca na kubki w Espace), bardziej kompaktowy do jazdy po mieście, lepszy serwis (miałem już i Peugeota, i Renaulta i przynajmniej w Krakowie z serwisem Renault jest dramat).

Co byście wybrali? A być może ktoś z Was miał oba w/w auta i mógłby się podzielić "bezpośrednimi" wrażeniami?

Ps. Samochód głównie do użytku codziennego. Nie zamierzam kupować 10 samochodów na różne okazje. Więc musi być możliwie wszechstronny. Aspekty wizualne też nie są tutaj istotne, bo to sprawa subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuzyn miał Espace'a z tym silnikiem, żarł paliwa jak głupi, tankować nie nadążał, skrzynia posypała mu się tyle razy, że w końcu nawet sprzedał z uszkodzoną do ASO Renault dostając od importera mega zniżkę na nowe auto (nawet oni mieli świadomość awaryjności tego zestawienia). Kuzyn do dziś twierdzi, że to był najlepszy dzień w jego życiu.
Jeżeli chcesz Espace'a to już lepiej 1.6d i to w manualu ale to będzie tylko 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espace jest większy niż 5008 więc to zupełnie różne auta. 5008 to odpowiednik C4 Grand Picasso a nie Espace. Więc jeśli potrzebujesz dużego auta to Espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jacek00 napisał(a):

Espace jest większy niż 5008 więc to zupełnie różne auta. 5008 to odpowiednik C4 Grand Picasso a nie Espace. Więc jeśli potrzebujesz dużego auta to Espace.
 

tyle że EV to nie EIV , jest dużo mniejsze niż EIV

a EIV też za duże nie jest :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że EV to nie EIV , jest dużo mniejsze niż EIV
a EIV też za duże nie jest default_bananaevil.gif
Ale i tak EV jest większy niż 5008. A że to inne auto niż EIV to już inna para kaloszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 4 5008 i jestem mega zadowolony. Spalanie z przyczpa 1700 kg na poziomie 12 l, bez 6.2 l. Jedyny minus to brak 4x4. W gorach nie ma zdnego problemu  z buda. 

Jak rozumiem interesuje Cie uzywka, bo z tym silnikiem nie ma juz nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 4 5008 i jestem mega zadowolony. Spalanie z przyczpa 1700 kg na poziomie 12 l, bez 6.2 l. Jedyny minus to brak 4x4. W gorach nie ma zdnego problemu  z buda. 
Jak rozumiem interesuje Cie uzywka, bo z tym silnikiem nie ma juz nowych. 
EV w ogóle nie ma już nowych

Ja sam EV rozważałem. Szukałem młodej używki po ostatnim lifcie. Niestety auto nie do kupienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał(a):

EV w ogóle nie ma już nowych https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

Ja sam EV rozważałem. Szukałem młodej używki po ostatnim lifcie. Niestety auto nie do kupienia

Bedzie juz niedlugo....blizniak x triala z tym elektrycznym napedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szukam - jak to ktoś tu ujął - młodej używki z niewielkim przebiegiem. 5008 z tym silnikiem jeszcze da się kupić nowe, ale to już ostatnie sztuki. Espace oczywiscie nie ma, a egzemplarzy po lifcie jak na lekarstwo. 

Espace jest większy, to wiem, ale w odróżnieniu do C4 GP wygląda dobrze, tak jak i 5008. Potrzebuję auto z 3 fotelami w drugim rzędzie, dlateto wszelkie SUVy odpadają niestety i wybór robi się żałośnie mały. Oglądając, czytając, patrząc na to, co jest dostępne wytypowałem jak wyżej. Po czym poprosiłem tu o opinie techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marian36 napisał(a):

szukam - jak to ktoś tu ujął - młodej używki z niewielkim przebiegiem. 5008 z tym silnikiem

Po wakacjach bede sprzedawal swoj. Model GT+, rocznik 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał(a):

Bedzie juz niedlugo....blizniak x triala z tym elektrycznym napedem

Ale to już zupełnie inne auto. Pozostała dla mnie tylko nazwa. Dla mnie zły kierunek. Ja osobiście wolę pojazdy typu minivan a nie SUV ;) 

56 minut temu, marian36 napisał(a):

Espace jest większy, to wiem, ale w odróżnieniu do C4 GP wygląda dobrze, tak jak i 5008. Potrzebuję auto z 3 fotelami w drugim rzędzie, dlateto wszelkie SUVy odpadają niestety i wybór robi się żałośnie mały. Oglądając, czytając, patrząc na to, co jest dostępne wytypowałem jak wyżej. Po czym poprosiłem tu o opinie techniczną.

No to może idź tą drogą, którą poszedłem ja. Finalnie zdecydowałem się na nowego S-Maxa. To też ostatnie egzemplarze, ale można jeszcze kupić nową hybrydę. IMO bardzo dobry kompromis. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.