Skocz do zawartości

Peugeot 5008 vs Renault Espace


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, w79 napisał(a):

Katalogowa cena 4x4 DCI 185 KM, najwyższa wersja Intale Paris to 193 000. Na wstępie usłyszałem ze dostanę zniżke ok 10000, a za rocznik 2022 jeszcze wiecej.

Ogladalem bagażnik i wcale nie jest tak żle. Jestem na tym punkcie wyczulony i jest wizualnie podobny do 5008.Na pewno wiekszy niż X Trial czy XC60. Jakość wykończenia....coż Renault:)

Mi zaoferowali 4500zł rabatu bez względu na rocznik.

Co do bagażnika, to 5008 ma nieporownywalnie większy, tego się nie da porównywać. Może oglądałeś po ciemku ;) Powierzchnia podłogi może być podobna, ale w Koleosie jest on strasznie płytki. Miałem poprzedni 5008 (VAN) i z niego przesiadałem się do Koleosa i to była przepaść, teraz mam służbowy 5008 (SUV) i będąc niedawno w salonie Renault oglądałem Koleosa i jego bagażnik i moje wrażenia się nie zmienily, jest duuużo mniejszy niż w 5008 nawet po zdjęciu tej nieszczęsnej podłogi tak, aby schowek pod podłogą powiększył nam bagażnik.

To są moje odczucia subiektywne, ale są też i obiektywne - do 5008 mam dedykowany zestaw toreb do bagażnika Kjust, które pięknie wypełniały bagażnik 5008. Do Koleosa nie ma mowy o ich włożeniu - chyba, że na pusto ;) Ani nie mieszczą się na długość (chociaż niewiele brakuje), ani na wysokość (bez podłogi, z podłogą nawet nie ma czego próbować). Muszę zdjąć roletę.

Ale jeśli uważasz, ze Koleos ma duży bagażnik (w sensie, że dla Ciebie wystarczający), to super. U mnie wózek dla bliźniaków nie mieści się ani na długość, ani na wysokość.

Ps. Po zdjęciu podłogi zostają "wypustki" po bokach, na których podłoga leży. One też skutecznie ograniczają możliwości bagażnika, bo podłoga schowka ma mniejszą powierzchnię niż podłoga bagażnika (ograniczają ją te "wypustki"). To była jedna z wielu uwag do Koleosa, które miałem. Teraz go z ciekawości oglądałem jako auto dla żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Katalogowa cena 4x4 DCI 185 KM, najwyższa wersja Intale Paris to 193 000. Na wstępie usłyszałem ze dostanę zniżke ok 10000, a za rocznik 2022 jeszcze wiecej.
Ogladalem bagażnik i wcale nie jest tak żle. Jestem na tym punkcie wyczulony i jest wizualnie podobny do 5008.Na pewno wiekszy niż X Trial czy XC60. Jakość wykończenia....coż Renault:)
Jakość jest ok. Ja po 6 latach ze Scenicem nie miałem powodów do narzekań. A w Koleosie chyba materiały są lepsze, bo jest np. prawdziwa skóra itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 10:38, jacek00 napisał(a):
W dniu 18.03.2023 o 08:46, w79 napisał(a):
Katalogowa cena 4x4 DCI 185 KM, najwyższa wersja Intale Paris to 193 000. Na wstępie usłyszałem ze dostanę zniżke ok 10000, a za rocznik 2022 jeszcze wiecej.
Ogladalem bagażnik i wcale nie jest tak żle. Jestem na tym punkcie wyczulony i jest wizualnie podobny do 5008.Na pewno wiekszy niż X Trial czy XC60. Jakość wykończenia....coż Renault:)

Jakość jest ok. Ja po 6 latach ze Scenicem nie miałem powodów do narzekań. A w Koleosie chyba materiały są lepsze, bo jest np. prawdziwa skóra itd.

Jakość materiałów w Koleosie jest naprawdę wysoka, przynajmniej w wersji Initiale Paris, bdb wygłuszenie (poza zawieszeniem), ładnie (w sensie dźwięku) drzwi się zamykają, deska obszyta, skóra naturalna nappa itp. Tu nie można się niczego przyczepić. Nic nie skrzypiało, nie trzaskało bez względu na to, czy upał, czy zima. Porównując Koleosa np. do Kadjara, to są to dwa różne światy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.