Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Większość kamperów ma automatyczne zawory spusyowe całej instalacji...

Takiego zaworu u mnie brak. Nawet jeśli bym go miał to i tak z pompy zęzowej woda nie zejdzie a i niestety zostaje trochę zawsze w zbiornikach. Wszystkie zbiorniki są montowane w budzie i odprowadzenie wody mam boczne co powoduje, że nawet jak stanę na stromym podjeździe to i tak bywa różnie :)… Faktycznie przy zalaniu jakimś alko lub płynem do spryskiwaczy można by było ten problem rozwiązać :) ale obecnie trzymam się wersji że zalewam certyfikowaną  zalewą akceptowaną przez żonę w temacie eco sreco :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coxWlkp napisał(a):

 ale obecnie trzymam się wersji że zalewam certyfikowaną  zalewą akceptowaną przez żonę w temacie eco sreco :)

I to jest bardzo dobry kierunek !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szopler napisał(a):

Nietoksyczny bo to glikol propylenowy stosowany w kosmetyce (maści, kremy) i medycynie. Jedyne co grozi w przypadku spożycia to rozwolnienie.

Toksyczny jest glikol etylenowy i dietylenowy.

Czyli stwierdzenie, że żona ma racje obowiązuje … 

 

A jeśli już rozmawiamy o instalacji wodnej i użytkowaniu jej w camperze to kilka słów o płynie do mycia 18w1.

Na jeden z pierwszych wyjazdów piękniejsza połówka mówi, że ma super eco biodegradowalny płyn do wszystkiego … nawet zęby można nim myć !
Pierwsza moja myśl „hmmm jedynym takim płynem który może być do wszystkiego to Head & Shoulders ale żeby zęby nim myć to raczej nie” :) 

A tu w paczce Mydło w płynie 18w1 Dr. Bronner's

1E5BF403-8B09-460A-BAD9-E63FE4D743F9.thumb.jpeg.240d2f91f056de013d69e0efb2023c4e.jpeg

 

I się okazało, że żona znowu miała rację. 300ml potrafiło rozwiązać większość zapotrzebowania na mydło, szampon, płyn do mycia naczyń etc i to przez dwa miesiące na wyjeździe 2 osobowym. Wydajny, efektywny ale i tak jak z H&S bez zębów :) … No i po roku dużego syfu w zbiorniku wody brudnej nie zostawił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie skończyłem czyścić pompę zęzową oraz wężyki spustowe ze zlewu i odpływu liniowego. Niby chemia EKO a to co wypłynęło po trzech latach użytkowania aż mnie przeraziło :). Objaw „usterki” był taki, że pompa nie startowała po spuszczeniu wody lub robiła to chwili. Czyszczenie trochę trwało ale przy okazji zmieniłem usytuowanie tej pompy. Mam teraz lepszy dostęp do niej i czyszczenie powinno być prostsze.

Namawiam wszystkich który projektują swoje zabudowy do tworzenia łatwego dostępu do poszczególnych urządzeń „montowanych na stałe w zabudowie” :) 

Im łatwiej będzie można coś wyczyścić, wymienić tym szybszy i przyjemniejszy będzie serwis.IMG_0420.thumb.jpeg.d9edbef214b7fdbafb1b7b2ec17df1d0.jpeg

Teraz pompa jest pod zdejmowaną podłogą (4 śruby) a dotychczasowe drzwiczki którymi teoretycznie planowałem ją wyciągać służą do sprawdzenia czy nic nie cieknie :) … no i jako mała skrytka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.