Skocz do zawartości

Uzdatnianie wody - Kule, Maty i Inne


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2023 o 14:54, Voku napisał(a):

Normalnie jakaś kosmiczna technologia. Zobaczymy

 

20230224_141522.jpg

20230224_141540.jpg

20230224_141557.jpg

Obejrzałem wasz ostatni filmik i teraz wiem dlaczego zainteresowała cię mata;) Też zamówiłem i jest już w paczkomacie, jutro odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, peja76 napisał(a):

Obejrzałem wasz ostatni filmik i teraz wiem dlaczego zainteresowała cię mata;) Też zamówiłem i jest już w paczkomacie, jutro odbiorę.

:D Zobaczymy czy to coś daje. Mam taki osad na spodzie zbiornika ciekawe czy wyczyści :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Voku napisał(a):

Mam taki osad na spodzie zbiornika ciekawe czy wyczyści :D 

Raczej nie, jak nie użyjesz szczoty lub ciśnienia to nic nie zrobisz, ewentualnie możesz nalać ciepłej wody wrzucić jakieś piłki-czyściki-gąbki i jechać się pokręcić, inaczej tego nie widzę. Pewno masz tak jak ja przegrody i nie idzie ręki włożyć żeby umyć, to tylko jak Ci pisałem.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bozka napisał(a):

Wystarczy użyć tabletki do zmywarki kilka sztuk rozpuszczone w gorącej wodzie i pojeździć trochę żeby był ruch wody.

Sprawdzone , działa.

Też tak robię i jest ok, ale jak jest osad to trzeba go ruszyć, wtedy dobrze coś wrzucić do środka, tak to wydaje Mi się że szkoda tej maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bozka napisał(a):

Wystarczy użyć tabletki do zmywarki kilka sztuk rozpuszczone w gorącej wodzie i pojeździć trochę żeby był ruch wody.

Sprawdzone , działa.

Tabletki do zmywarki są niesmaczne...

8 godzin temu, marek230482 napisał(a):

To napiszę szczerze że ryzykanci z Was po całości :lol:

 

Bezpieczniej nie pić w ogóle wody podczas urlopu :yay:

A tak na poważnie to jak czytałem wątek, to większość z wypowiadających się tutaj nie używa tego jako wody pitnej, podobnie jak ja. Na kawę, herbatę itp stoi zawsze dodatkowa butelka 1,5 - 2 litry. A ze zbiornika to do mycia rąk, mycia zębów, opłukania warzyw itp. Zdarzało się makaron "przelać" ale to już moim zdaniem "po bandzie".  

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał(a):

A tak na poważnie to jak czytałem wątek, to większość z wypowiadających się tutaj nie używa tego jako wody pitnej, podobnie jak ja. Na kawę, herbatę itp stoi zawsze dodatkowa butelka 1,5 - 2 litry. A ze zbiornika to do mycia rąk, mycia zębów, opłukania warzyw itp. Zdarzało się makaron "przelać" ale to już moim zdaniem "po bandzie".  

Nawet zębów nie myję tylko dodatkową wodą kupowaną z butelki a co dopiero o piciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek230482 napisał(a):

No to po co to? Skoro efekt jest niemierzalny, budzący szereg obaw i wątpliwości? 

 

Ja nie wierzę do końca tej instalacji która w moim przypadku ma 31lat...dlatego tą wodę wykorzystuję tylko do mycia...

Wodę do "spożycia" mam w osobnych kanisterkach (poręcznych 2l)- świeżą, max 2-3dniową. W zbiorniku zdarza mi się że woda stoi nawet i z 7-10dni...później też najczęściej nie opróżniam do zera (włącznie z bojlerem itd), tylko do niej dolewam koleją dawkę wody, wiec nowa się miesza ze starą.

Ale jak nie stosowałem "srebra" woda po tygodniu w lato potrafiła wręcz cuchnąć...

Tak samo nie widzę już "zielonkowatych i obślizgłych" tworów na ściankach zbiornika czy w rurkach. Raz w roku robię totalne czyszczenie (chemiczne i mechaniczne) i to mi wystarcza - ale nadal nie ufałbym temu zbiornikowi i "nie świeżej" wodzie do celów spożywczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.