Skocz do zawartości

poradźcie co kupic


raf11

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :) jestem tutaj nowy i chcę kupić moja pierwszą przyczepę:swieca: szukam przyczepy 4osobowej, wpadły mi w oko dwie przyczepy:

1. EIFELLAND HOLIDAY z 2003r.

2. LMC DOMINANT 530 z 1990r.

Którą przyczepę polecicie, może ktoś użytkuje którąś z nich i mógłby sie wypowiedzieć?

 

Jakie są wasze doświadczenia z bagażnikami na dachu przyczep bo słyszałem że po dłuższym użytkowaniu może być to powodem przeciekania przyczepy.

Z góry dziękuję za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory LMC jest z1999 roku a nie jak wcześniej napisałem 1990 , zdjęć nie zrobiłem (chyba błąd,jak zrobie to wrzuce) kosztuja podobnie około29- 30 tyś,jak na moje oko są w bardzo dobrym stanie (pozaglądałem gdzie się dało korzystając z wskazówek z netu), Ja się skłaniam w strone LMC (podobno b.dobra firma) rodzince podoba się Eiffeland (nowszy ładniejsze kolorki itd.) ale jak z trwałością ? na plus Eiffelanda jest również bagażnik na dachu (wygląda na oryginalny dla mnie byłby bardzo przydatny na dechy windsurfingowe) ale słyszałem że często może dochodzić przez niego do przeciekania wody,Jak możecie to podzielcie się swoimi doświadczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory LMC jest z1999 roku a nie jak wcześniej napisałem 1990 , zdjęć nie zrobiłem kosztuja podobnie około29- 30 tyś

Czy ta przyczepa ma chociaż zaczep ze złota ? Cena to chyba przegięcie ?

Nikt Tobie kolego nie powie, którą przyczepę kupić nie widząc chociaż fotek i nie znając Twoich potrzeb.

Przyczepa to nie telewizor, że można powiedzieć który lepszy.

W przypadku tych dwóch konkretnych przyczep można tylko powiedzieć, że lepiej kupić Eifellanda bo młodszy o 13 lat przy tej samej kasie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś godzinę mojego wpisu ? Sorki ale nie doczytałem

No tak . Miałeś prawo do mroczków :hop1: .

Wracając do tematu to skłaniałbym się do LMC mimo , że starsza . Przecież wszyscy dobrze wiemy , że w tym przypadku bardziej chodzi o stan zużycia , eksploatację . Rocznik np. 2005 może być bardziej dojechany od rocznika 2000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Eifellanda z 2001 roku. Używam ją od jednego sezonu i jestem raczej zadowolony. Poza drobnymi poprawkami stolarskimi wszystko inne działa bez zarzutu.

Co do montażu kufra na deskę surfingową na dachu przyczepy to sam mam zamiar taki zamontować. Będzie montowany na relingach przykręconych do dachu przyczepy.

Moim zdaniem jeśli wszystkie miejsca przytwierdzania relingów do dachu są dobrze uszczelnione odpowiednim środkiem to nie powinno być przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zgadzam się z tobą że z powodu bagażnika(pod warunkiem że jest dobrze uszczelniony) na dachu przyczepa nie powinna stracić szczelności.Co raz bardziej przekonuje się do Einflandera i DMC 1200 , w LMC DMC 1500 -czekała by mnie koniecznośc rozszerzenia prawojazdy na przyczepy . W piatek pojade go jeszcze raz oglądnąć , szczele pare fotek , może podpowiesz na które miejsca zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja dałbym sobie spokój z tymi bagażnikami dachowymi na przyczepach. Mocowania są tylko wyłącznie wkrętami do listem drewnianych. Nie ma mocnych po jakimś czasie to wszystko się obluzuje. Deska ze względu na swój kształt będzie działała bardzo mocno na łączenia. Wg mnie jeśli chce się długo użytkować przyczepę, należy przewozić tego typu rzeczy na dachu auta. Wystarczy niewielka nieszczelność i kropla po kropli będzie drążyć konstrukcję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.