Skocz do zawartości

Pierwszy raz z Etollem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od lat jeżdżę z przyczepą, jednak w końcu trzeba było zrobić E do B. Nadszedł ten moment że przekraczam DMC o 120kg i muszę mieć ETOLL-a. 

Podpowiedzcie proszę dla świeżaka : droga płatna A2 z poznania w kierunku niemiec, tam są cały czas bramki z obsługą.

Moje pytanie brzmi : czy po doładowaniu konta na telefonie i włączeniu trasy z zaznaczeniem że jest podróż z przyczepą, w momencie jak będzie telefon na szybie to jadę przez pasy dla ciężarówek i szlabany samoczynnie się otwierają ? Troche mam stresa przed pierwszą jazdą. :D

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, carbon napisał(a):

Podpowiedzcie proszę dla świeżaka : droga płatna A2 z poznania w kierunku niemiec, tam są cały czas bramki z obsługą.

Tak, tam masz prywatną autostradę i opłat dokonujesz w bramkach

1 godzinę temu, carbon napisał(a):

Moje pytanie brzmi : czy po doładowaniu konta na telefonie i włączeniu trasy z zaznaczeniem że jest podróż z przyczepą, w momencie jak będzie telefon na szybie to jadę przez pasy dla ciężarówek i szlabany samoczynnie się otwierają ? Troche mam stresa przed pierwszą jazdą. :D

Nie. Na powyższej autostradzie opłat dokonujesz w bramkach. E-toll działa na drogach w zarządzie GDKiKA - czyli państwowe autostrady i drogi ekspresowe i niektóre krajowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na A2 Etoll o owiązuje Ciebie tylko na odcinku Konin-Stryków.

Działanie systemu nie ma powiązania z bramkami. Np. na A4 własnie z tego powodu je zlikwidowano.

https://etoll.gov.pl/lekkie/system-e-toll/lista-odcinkow-platnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Dalej z A2 zjeżdżam na S3 w stronę szczecina, tam powyżej 3500 kg muszę mieć już tez aplikację włączoną ? 

Na A2 zmieszczę się z budą 2.3m pod standardowe okienko ? czy przez pas dla etoll jechać ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, carbon napisał(a):

Dziękuje za odpowiedź.

Dalej z A2 zjeżdżam na S3 w stronę szczecina, tam powyżej 3500 kg muszę mieć już tez aplikację włączoną ? 

Włącz aplikację jak ruszasz z przyczepą i miej włączoną przez całą drogę. Tam gdzie będzie płatne to sobie pobierze opłaty

7 minut temu, carbon napisał(a):

Na A2 zmieszczę się z budą 2.3m pod standardowe okienko ? czy przez pas dla etoll jechać ? 

Zmieścisz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autostrad to do otwierania bramek polecam aplikację Autopaya, nie trzeba stać w kolejkach :P 
Na A4 wystarczy podjechać pod bramkę ze znaczkiem kamery (chyba A4Go) i bramka automatycznie się otworzy  (jest nawet taniej) Wykupuje też automatycznie bilety za przejazd A4 Katowice - Wrocław i innymi więc nawet nie potrzebujemy e-tolla (jeśli nie przekraczamy 3,5T)
 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Voku napisał(a):

Co do autostrad to do otwierania bramek polecam aplikację Autopaya, nie trzeba stać w kolejkach :P 

Ale na A2 to nie działa. Tam brameczki twardo stoją :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To ja przy okazji e-tolu także zadam pytanie i przepraszam za banał - droga Warszawa - Poznań - autostrada A2 - zestaw poniżej 3,5 t - rozumiem, że e-toll mnie nie obowiązuje a jedynie płacę na bramkach tam, gdzie odcinki są płatne?

I jakie są to mniej więcej kwoty i czy można zapłacić po ludzku kartą?

Z góry dzięki za odp.

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Witajcie

To ja przy okazji e-tolu także zadam pytanie i przepraszam za banał - droga Warszawa - Poznań - autostrada A2 - zestaw poniżej 3,5 t - rozumiem, że e-toll mnie nie obowiązuje a jedynie płacę na bramkach tam, gdzie odcinki są płatne?

Obowiązuje na odcinku w zarządzie GDKiKA, od Strykowa do Konina

27 minut temu, BuryKocur napisał(a):

I jakie są to mniej więcej kwoty i czy można zapłacić po ludzku kartą?

Na A2 Autostrady Wielkopolskiej płacisz jak za zboże, po 28 zł za odcinek. Można płacić kartą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał(a):

Obowiązuje na odcinku w zarządzie GDKiKA, od Strykowa do Konina

Przepraszam Jacku za ponowne pytanie, ale już się pogubiłem - z jakiego tytułu ma na A2 obowiązywać e-toll dla zestawu poniżej 3,5 tony ?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Przepraszam Jacku za ponowne pytanie, ale już się pogubiłem - z jakiego tytułu ma na A2 obowiązywać e-toll dla zestawu poniżej 3,5 tony ?

Dobra- coś znalazłem - ale nadal nie kumam podstawy prawnej:

https://etoll.gov.pl/lekkie/system-e-toll/lista-odcinkow-platnych/

"Od czerwca 2021 roku kierowcy pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony mają możliwość korzystania z elektronicznego sposobu płatności za przejazd po wybranych odcinkach autostrad A2 Konin Stryków i A4 Wrocław - Sośnica. Kierowcy tych pojazdów mogą zdecydować, czy chcą wnieść opłatę za przejazd autostradą w systemie manualnym, w przeznaczonych do tego miejscach poboru opłat, czy w sposób elektroniczny -  w systemie e-TOLL. "

Pzdr

Wł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Dobra- coś znalazłem - ale nadal nie kumam podstawy prawnej:

Na odcinku autostrady A2 zlikwidowano bramki - część Państwowa masz teraz e-toll lub tak jak pisał Voku Autopay( ja tez korzystam i polecam wystarczy podpiąć kartę i samo pobiera opłaty za przejazd)

Pozostała część autostrady A2 jest w koncesji prywatnej i do Poznania masz jeszcze 2 bramki gdzie zapłacisz gotówką lub kartą i z przyczepą każda z bramek będzie Cię kosztować 39PLN czyli 78 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Przepraszam Jacku za ponowne pytanie, ale już się pogubiłem - z jakiego tytułu ma na A2 obowiązywać e-toll dla zestawu poniżej 3,5 tony ?

Pzdr

Włodek

Przecięż na odcinku Stryków-Konin zawsze obowiązywała opłata, z tym, że do zeszłego roku uiszczałeś ją na bramkach. Obecnie albo płacisz za pomocą apki, albo kupujesz bilet na przejazd na Orlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.