Skocz do zawartości

Pierwszy raz z Etollem


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Voku napisał(a):

Co do autostrad to do otwierania bramek polecam aplikację Autopaya, nie trzeba stać w kolejkach :P 
Na A4 wystarczy podjechać pod bramkę ze znaczkiem kamery (chyba A4Go) i bramka automatycznie się otworzy

Bardzo przydatna opcja :yes:

Nie testowałem na A4, ale na A1 działa bezbłędnie w aplikacji IKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, kleo77 napisał(a):

masz teraz e-toll lub tak jak pisał Voku Autopay

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Obecnie albo płacisz za pomocą apki, albo kupujesz bilet na przejazd na Orlenie

Obu Kolegom dziękuję za odpowiedź - osobiście z powodu mego anty-smarfonowego podejścia do życia wybiorę kupno tego biletu na Orlenie - pytanie - czy na każdej stacji Orlenu można to kupić?

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Obecnie albo płacisz za pomocą apki, albo kupujesz bilet na przejazd na Orlenie

Albo przez internet. Jak mało jeździsz po autostradach to tą formę polecam.

https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/e-bilet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Albo przez internet. Jak mało jeździsz po autostradach to tą formę polecam.

Mało - pewnie tak zrobię - wielkie dzięki za podpowiedź...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, to i ja się podłączę pod temat... też już się pogubiłem. Patrząc na wpisy, w zasadzie z każdym wyjechaniem na drogę klasy "S" powinienem mieć włączoną aplikację... a płatne ESKI są jak poniżej?

image.png.f5ee35fd79a0e6579f9737b5c1be6f03.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, borek6 napisał(a):

Panowie, to i ja się podłączę pod temat... też już się pogubiłem. Patrząc na wpisy, w zasadzie z każdym wyjechaniem na drogę klasy "S" powinienem mieć włączoną aplikację... a płatne ESKI są jak poniżej?

image.png.f5ee35fd79a0e6579f9737b5c1be6f03.png

 

Włączoną apkę powinieneś mieć tylko na drogach objętych opłatą. One są oznaczone znaczkiem poboru opłat:

image.png.4886cb9f355ed23c525ae82f9f3e3c38.png

Nie każda droga ekspresowa czy autostrada jest objęta opłatą przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wrzucona przeze mnie mapa ze strony etoll jest Ok. Np na odcinku z Poznania do Wrocławia mamy tylko kawałek na którym pobiorą opłatę, reszta bez opłat. Aplikacja może sobie być włączona a system pobierze tylko w tamtym miejscu, tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, borek6 napisał(a):

Czyli wrzucona przeze mnie mapa ze strony etoll jest Ok. Np na odcinku z Poznania do Wrocławia mamy tylko kawałek na którym pobiorą opłatę, reszta bez opłat. Aplikacja może sobie być włączona a system pobierze tylko w tamtym miejscu, tak?

Tak, mapka na stronie etoll powinna być jak najbardziej aktualna. Generalnie możesz jeździć cały czas z odpaloną apką. System pobierze opłatę tylko za te odcinki, które są objęte opłatą, czasami się zdarza, że nawet na normalnych drogach krajowych jest etoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacek00 napisał(a):

Tak, mapka na stronie etoll powinna być jak najbardziej aktualna. Generalnie możesz jeździć cały czas z odpaloną apką. System pobierze opłatę tylko za te odcinki, które są objęte opłatą, czasami się zdarza, że nawet na normalnych drogach krajowych jest etoll.

U mnie mam na drodze krajowej e-toll i to w obydwu kierunkach - Kraków i Katowice. Generalnie jeżdżę cały czas z włączoną apką, bo nie chce mi się wypatrywać, czy przypadkiem nie wjeżdżam na odcinek płatny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, borek6 napisał(a):

Panowie, to i ja się podłączę pod temat... też już się pogubiłem. Patrząc na wpisy, w zasadzie z każdym wyjechaniem na drogę klasy "S" powinienem mieć włączoną aplikację... a płatne ESKI są jak poniżej?

Najspokojniej będziesz miał gdy odpalisz apkę ruszając np. spod domu i wyłączysz po dojeździe na miejsce docelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

u mnie za chwilę też będzie pierwsze spotkanie z e-toll, bo do tej pory mieściłem się w 3.5t. Będę kupował przyczepę w DE, a ponieważ nie mam jeszcze B+E, więc nie będę mógł jej przywieźć. No, ale od czego ma się szwagra, który uprawnienia ma, aczkolwiek z nich jeszcze nie korzystał :). Czy w związku z tym, że zarejestruję w e-TOLL swój samochód (bo nim będzie ciągnięta przyczepa) i włączę apke na granicy z PL, muszę gdzieś podać dane kierowcy, żeby nie było problemu z tym, że właściciel zarejestrowane auta nie ma uprawnień?

Drugie pytanie - czy w DE też trzeba kupować jakiś tamtejszy eToll/winietę na zestaw pow 3.5t?

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeśli pytania są z gatunku tych głupich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seventh napisał(a):

Czy w związku z tym, że zarejestruję w e-TOLL swój samochód (bo nim będzie ciągnięta przyczepa) i włączę apke na granicy z PL, muszę gdzieś podać dane kierowcy, żeby nie było problemu z tym, że właściciel zarejestrowane auta nie ma uprawnień?

Dla e-TOLL liczy się tylko auto, na które uruchamiasz przejazd objęty opłatą. Jaki to będzie kierowca nie ma kompletnie znaczenia.

2 godziny temu, seventh napisał(a):

Drugie pytanie - czy w DE też trzeba kupować jakiś tamtejszy eToll/winietę na zestaw pow 3.5t?

Nie trzeba. Sam sprowadzałem przyczepę z DE w ubiegłym roku i nic takiego nie było potrzebne i z tego co wiem nadal tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.09.2023 o 08:37, seventh napisał(a):

Cześć,

u mnie za chwilę też będzie pierwsze spotkanie z e-toll, bo do tej pory mieściłem się w 3.5t. Będę kupował przyczepę w DE, a ponieważ nie mam jeszcze B+E, więc nie będę mógł jej przywieźć. No, ale od czego ma się szwagra, który uprawnienia ma, aczkolwiek z nich jeszcze nie korzystał :). Czy w związku z tym, że zarejestruję w e-TOLL swój samochód (bo nim będzie ciągnięta przyczepa) i włączę apke na granicy z PL, muszę gdzieś podać dane kierowcy, żeby nie było problemu z tym, że właściciel zarejestrowane auta nie ma uprawnień?

Drugie pytanie - czy w DE też trzeba kupować jakiś tamtejszy eToll/winietę na zestaw pow 3.5t?

Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeśli pytania są z gatunku tych głupich :) 

no i.....spieprzyłem - w emocjach zakupowo-wyjazdowych zapomniałem e-tollu, nie zarejestrowałem auta, nie zarejestrowałem przejazdu, o wszystkim przypomniałem sobie wczoraj po 23, oczywiście, jak już byliśmy pod domem. Co teraz? Poradźcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bercik77 napisał(a):

Jeśli nie było kontroli to nic. Kamery nie są w stanie wychwycić, że przekroczyłeś 3.5t

Szkopuł w tym, że moje auto ma DMC dokładnie 3,5t, więc jedno zdjęcie samochodu z podpiętą przyczepą chyba wystarczy do stwierdzenia, że było powyżej 3,5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.