Skocz do zawartości

Przecięte poszycie dachu przyczepy


3jmh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

spadły mi dach przyczepy metalowe elementy powodując uszkodzenie poszycia jedno duże i dwa małe przecięcia. Przecięta jest pierwsza warstwa metalu i częściowo styropian. Do wewnątrz przebicia nie doszły. Zdjęcia poniżej.

Proszę o radę jak najlepiej załatać te dziury bo całego poszycia wymieniać przy takich uszkodzeniach ryba się nie robi.

Łaty ale z czego? metal ? plastik? inne tworzywo sztuczne? czy tylko klej ?

Przyklejać na Sika Flex czy czymś innym? Dokręcać wkrętami dla lepszego przylegania łaty ?

i wreszcie czy coś do tej dziury wlać ? silikon ? pianka ? uszczelniacz ?

co zrobić na ten moment doraźnie żeby wilgoć nie wchodziła w płytę dachową ?

z góry dzięki za rady

Marcin

IMG_9840.JPG

IMG_9841.JPG

IMG_9843.JPG

IMG_9846.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3jmh napisał:

Witam,

spadły mi dach przyczepy metalowe elementy powodując uszkodzenie poszycia jedno duże i dwa małe przecięcia. Przecięta jest pierwsza warstwa metalu i częściowo styropian. Do wewnątrz przebicia nie doszły. Zdjęcia poniżej.

Proszę o radę jak najlepiej załatać te dziury bo całego poszycia wymieniać przy takich uszkodzeniach ryba się nie robi.

Łaty ale z czego? metal ? plastik? inne tworzywo sztuczne? czy tylko klej ?

Przyklejać na Sika Flex czy czymś innym? Dokręcać wkrętami dla lepszego przylegania łaty ?

i wreszcie czy coś do tej dziury wlać ? silikon ? pianka ? uszczelniacz ?

co zrobić na ten moment doraźnie żeby wilgoć nie wchodziła w płytę dachową ?

z góry dzięki za rady

Marcin

 

IMG_9841.JPG

Dach masz z alu więc IMO łatwiej to naprawić nawet tak, że śladu nie będzie. 

Ja w pierwszej przyczepie zrobiłem takie uszkodzenie: 

image.thumb.png.64b22a538c334651c1d7a09e4214a195.png

image.thumb.png.dd49389dff9dd05032f37d6d0b287758.png

Oddałem do serwisu przyczep, z tego co pamiętam to naprawiali jakąś żywicą i normalnie zaszpachlowali i pomalowali:

 

image.thumb.png.510226c3f0ff1a68cf4857353ddf0dce.png

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ja bym wstawił wywietrznik ?‍♂️

:brawo:

Tam zapewne jest szafa ?

Ładnie by wyglądało aby to maskowanie było "orginalne"

Czyli , wywietrznik taki jak w kabinie   albo też można pomyśleć o maszcie antenowym w tym mniejszym rozdarciu. Wszystko też zależy od zabudowy od środka.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BIGL napisał:

Ja bym zalał wszystko sikalastomerem , a na górę przykleił łaty SikaFlex-em z aluminiowej blachy. Nie ma opcji żeby puściło.

dzięki za wszystkie odpowiedzi, myślałem o montażu tam czegoś ale model przyczepy to hobby 560wlu, w miejscu gdzie jest największa dziura znajduje się szklany barek do sufitu więc nic na wylot tam nie zamontuje :(. Niestety na poszyciu są jeszcze dwie inne, co prawda dużo mniejsze ale też dziury, które wypadają wewnątrz szafek. Pozostają więc chyba łaty.. Tylko jak je dobrze wykonać żeby nie lało się do środka :niewiem:
Na razie doraźnie zapiankowałem te miejsca bo woda już w nich stała, teraz plandeka i trzeba wymyśleć finalne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega myśli (i dobrze) - wiec podrzucę kilka "myśli" jako "rozwiązania"...

Powiem tak...kominek można wkleić tak żeby był tylko od góry...tylko uwaga by woda nie wpadała do środka i zrobiła jeszcze większy problem...

W kamperach czasem są specjalne blachy w miejscach gdzie masz postawić stopę jak wychodzisz na dach...też jakiś sposób...

dach.thumb.jpg.dbf4e208843f11c85cc06f08acbf80b1.jpg

Jak kolega zahaczył dachem o konar - ja kupiłem taśmę alminiowo-bitumiczną i kolega przejechał 2miesiące z tak "zabezpieczonym dachem" i nie było problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.