Skocz do zawartości

Zła liczba osi w dowodzie


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zorientowałem się że moje Chateau 320 ma w dowodzie liczbę osi 2 zamiast 1. Nie wychwycił tego diagnosta ani wydział komunikacji. Co z tym radzicie robić, olać czy prostować - jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, papieju napisał:

Właśnie zorientowałem się że moje Chateau 320 ma w dowodzie liczbę osi 2 zamiast 1. Nie wychwycił tego diagnosta ani wydział komunikacji. Co z tym radzicie robić, olać czy prostować - jak?

Zawsze można dołożyć oś - takie rozwiązanie rozwiąże w/w problem :-) :hej:

A tak na poważnie do w WK dokonał bym zmiany przy okazji wymiany DR (ze względu na koniec miejsca na pieczątki).

TOM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 21:49, papieju napisał:

Właśnie zorientowałem się że moje Chateau 320 ma w dowodzie liczbę osi 2 zamiast 1. Nie wychwycił tego diagnosta ani wydział komunikacji. Co z tym radzicie robić, olać czy prostować - jak?

ja bym to olał ; ale jest jeszcze kwestia kto się pizgnął , jak było w poprzednim dowodzie bo jeśli WK to ok możesz iść do nich i niech wyprostują bez twoich kosztów ; w innym wypadku może być kołomyja i koszty . Przeanalizuj temat i sam będziesz wiedział jak postąpić :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, jak z jedynastoma palcami u rąk ;) . Patrzysz na dłonie i liczysz  /a wiesz, że winno być 10 /- jedna od lewej : "raz, dwa, trzy, cztery, pięć." Teraz druga, od prawej: "dziesięć, dziewięć, osiem, siedem sześć..(!!!) " I dodajesz - "pięć" + "sześć" = ....... "jedenaście" :brawo::brawo::brawo: .

 

 Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 08:30, TomekKnaus napisał:

Zawsze można dołożyć oś - takie rozwiązanie rozwiąże w/w problem :-) :hej:

A tak na poważnie do w WK dokonał bym zmiany przy okazji wymiany DR (ze względu na koniec miejsca na pieczątki).

TOM 

Tu liczba wolnych okienek raczej nie ma z tym nic wspólnego bo DR nie wymienią na nowy   a w miejscu na adnotacje urzędowe wpiszą ręcznie  jedna oś i przyłożą pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że formalne zgłoszenie problemu spowoduje "przeczesanie" dokumentów związanych z poprzednimi właścicielami do pierwszego przeglądu technicznego włącznie. Przy niekorzystnym rozwoju tej sprawy kolega zostanie obarczony winą, tzn o zmianę liczby osi chałupniczą metodą lub o " przeszczep"  przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vin jest zgodny z modelem, mam od niej książkę gwarancyjną z Holandii z numerem Vin i modelem i tu się zgadza, jest też zdjęcie przyczepy w książeczce i jak byk ma jedną oś. Tym bym się nie stresował. Zresztą przy przymiarkach do żółtych tablic rzeczoznawca oglądał ją i nie stwierdził ingerencji w pole numerowe. Muszę chyba pofatygować się do wk i rozpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj w WK, ale powinno im wystarczyć zaswiadczenie z korektą z SKP. Miałem kiedyś błędnie wpisane 2 osie w BT po sprowadzeniu przyczepy i nawet sam tego nie zauważyłem. Dopiero w WK przy rejestracji sie zapytali czy to 2 osiowa, wystarczyło korektę z SKP i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 11:40, Maras napisał:

Tu liczba wolnych okienek raczej nie ma z tym nic wspólnego bo DR nie wymienią na nowy   a w miejscu na adnotacje urzędowe wpiszą ręcznie  jedna oś i przyłożą pieczątkę.

Na myśli miałem - załatwienie sprawy w WK "przy okazji" wymiany DR.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawa się rozwiązała właśnie. Na przeglądzie corocznym diagnosta w zaświadczeniu dodał usterkę nieistotną - złą liczbę osi w dokumentach, opisał że przyczepa jest jednoosiowa nie ma miejsca i nigdy nie było drugiej osi, konstrukcja ramy jednoosiowa. I z tym w wolnej chwili udałem się do WK gdzie miła pani szybko i bez zbędnych formalności po wypełnieniu jednego druku w którym wnoszę o zmianę zapisu dotyczącego liczby osi w dowodzie rejestracyjnym, pani na podstawie zaświadczenia wykreśliła i zrobiła adnotację urzędową w dowodzie o zmianie wpisu. I w ten sposób stan faktyczny jest taki sam jak w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.