Skocz do zawartości

Jak uszczelnić łazienkę


maximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawna stałem się posiadaczem przyczepy Hymer Eriba Nova SL. Po opadnięciu emocji pojawiają się pytania co zrobić  z pewnymi rzeczami. Przyczepa posiada łazienkę z brodzikiem zaopatrzonym w odpływ, jednak na łączeniach ze ściną występują szpary którymi moim zdaniem będzie przedostawać się woda ( zdjęcia łazienki). Moje pytanie jak można by to było uszczelnić ewentualnie inne rozwiązanie pozwalające na korzystanie z prysznica.

Dzięki za wszelkie rady

 

IMG_2431.jpg

IMG_2433.jpg

IMG_2434.jpg

IMG_2435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem że skończy się zasłonką ( niezbyt miłe wspomnienia z akademika związane z przyklejaniem się do ciała :) ). A masz może jakąś do polecenia bo patrząc na stronach to raczej nie ma za wielkiego wyboru.

Jeżeli chodzi o uszczelniacz to mam nadzieję że wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w ogóle prysznic? Bo to dziwne że jest prysznic a nie ma zasłonki. To jest nowa przyczepa? W Eribach były takie jakby składane drzwi prysznicowe z jakiegoś pleksi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomii napisał:

Najpewniej będzie używać/zamontować zasłonkę prysznicową.
Do tego Dekalin MS-6 i MS-7 chyba najbardziej się tu sprawdzą. 

@Tomii może głupie pytanie. Czym się różni ms-6 od ms-7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vrs napisał:

A masz w ogóle prysznic? Bo to dziwne że jest prysznic a nie ma zasłonki. To jest nowa przyczepa? W Eribach były takie jakby składane drzwi prysznicowe z jakiegoś pleksi. 

Przyczepa z 2019 roku więc nie nowa. Nie nie było prysznica. Po vinie w serwisie sprawdzili że pierwszy właściciel zamówił ze zwykłą baterią a nie prysznicową chociaż z taką zabudową wychodziły z pionowym trzymaniem słuchawki.

Jednak będę montował zasłonkę tylko jeszcze muszę znaleźć odpowiedni karnisz/wieszak żeby go wygiąć w odpowiedni kształt. Może ktoś ma sprawdzony patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej będzie nie używać prysznica. 

Kiedyś na kempingu mała dziewczynka rozmawia z rówieśniczką:

"a wiesz my mamy prysznic taki duży ładny w przyczepie.

Na to druga: a mój dziadek mówił że jak się będziemy kąpali w przyczepie to prędzej czy później się rozwali." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maximus napisał:

Jednak będę montował zasłonkę

I słusznie :ok:

Możesz kupić zasłonkę która ma po środku pompowana obręcz i wtedy tak łatwo się nie klei do ciała,  możesz też wszyć magnesy i zrobić "punkty trzymania" w łazience aby zasłonka ładnie przylegała do ścian zamiast ciała.

1 godzinę temu, maximus napisał:

muszę znaleźć odpowiedni karnisz/wieszak żeby go wygiąć w odpowiedni kształt. Może ktoś ma sprawdzony patent?

poszperaj na forum, coś było o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

I słusznie :ok:

Możesz kupić zasłonkę która ma po środku pompowana obręcz i wtedy tak łatwo się nie klei do ciała,  możesz też wszyć magnesy i zrobić "punkty trzymania" w łazience aby zasłonka ładnie przylegała do ścian zamiast ciała.

poszperaj na forum, coś było o tym

super dzięki za podpowiedz będę szukał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale do uszczelniania takiego brodzika najlepiej sprawdzi się Dekasyl MS-1 lub Dekasyl MS-7. Obydwa mają podobne zastosowanie, z tym, że MS-7 jest bezbarwny i nie można go używać na zewnątrz. MS-6 raczej będzie droższy a siła klejenia większa, a tak na prawdę nie potrzebujesz tam dużej siły klejenia tylko uszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej35 napisał:

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale do uszczelniania takiego brodzika najlepiej sprawdzi się Dekasyl MS-1 lub Dekasyl MS-7. Obydwa mają podobne zastosowanie, z tym, że MS-7 jest bezbarwny i nie można go używać na zewnątrz. MS-6 raczej będzie droższy a siła klejenia większa, a tak na prawdę nie potrzebujesz tam dużej siły klejenia tylko uszczelnienie.

Damian lubię produkty Dekalinu, ale jeśli masz coś wspólnego z PL dystrybutorem to nie baw się w marketing szeptany, tylko pisz tu jako firma (mogę pomóc przy zmianie profilu).
Jeśli się pomyliłem, i jednak masz na imię Maciej, to nie bierz tego do siebie :skromny:.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.