Skocz do zawartości

Wiele pytań :) szukamy czegoś od 10 do 15 i od 20 do 30;)


aloha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum ;) ....jestem w sprawach przyczep kompletnym laikiem więc będę wdzięczny za pomoc i wyrozumiałość - jak coś poprzekręcam.

 

...od pewnego czasu konretnie od 4 lat jeżdzę pod namiot ze znajomymi. Ponieważ namiot w którym mam okazję spędzać urlop jest namiotem "biwakowym" a nie willowym i służy raczej do nocowania (chyba niecały metr wysokości) więc po ostatniej awarii mesy- padło pytanie a może by tak przyczepa...

 

Ja jestem jak najbardziej na tak, bo w namiocie komfort zerowy - mój namiot raczej przypomina trumnę, przebieranie się na czworaka, przygotowywyanie posiłków - bo o gotowaniu nie ma mowy - utrudnione , Poza tym prawie każdy wyjazd konczący się przeziębieniem skutecznie mi znięchęca do kolejnych wyjazdów pod namiot...zresztą mój znajomy wraz z dziewczyną też myślą o przyczepie...i padło pytanie czy aby nie kupić przyczepy na spółkę ... tylko, że ja mam rozpoznac temat . ...aha nie mowię już o tym, że sprzętów i gratów z roku na rok przybywa a to 3 rowery a to dojdzie deska a to suszenie pianek itp... no i się robię coraz starszy ;P, więc przyczepa , przyczepa, przyczepa :ok:

 

Przedział cenowy dość spory ale chciałem się dowiedzieć czego można się spodziewać za 10 tyś jakie roczniki . tzn od 10- 15 tyś .

 

I teraz opcja lux - czyli przypecza dwu osiowa. Czy w kwocie do 30 tyś jest możliwe kupienie przyczepy w dobrym stanie ?? Z holem też raczej nie powinno być problemu- przyczepa będzie raczej stała w dwóch trzech miejscach w ciągu roku a mój kuzyn za możliwośc spędzenia tygodnia w luxusowej - czyt. dwuosiowej (tak te zrobiły na mnie dobre wrażenie to prawie pałace :bukiet: ) z chęcią przewiezie ją nissanem terrano. Poza tym ja zastanawiam sie nad kupnem Kii carnival więc chyba też powinna sobie poradzić z takim kolosem .

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak sam piszesz jest to Twój pierwszy post na forum, to powinien on się znaleźć w powitalni...takie są normy obyczajowe na większości forum

:bukiet:

a potem poczytaj już co nieco to nasze forum, bo odpowiedzi na Twoje pytania już tam są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może trochę mniej ostro od kolegi.

Po pierwsze przejrzyj sobie rzeczywiście co zostało już napisane na forum, a to dla tego żebyś sam wiedział co jest Ci do szczęścia w przyczepie potrzebne (a wiedz jedno apetyt rośnie w miarę jedzenia).

 

Po drugie, tak jak napewno znajdziesz również na tym forum, rocznik przyczepy nie jest tak ważny jak np. przy samochodzie, tu ważniejszy jest jej stan i wyposażenie.

 

Po trzecie jeżeli chcesz uzyskać jakąś pomoc przy zakupie przyczepy musisz podać, dla ilu osób ma ona być, jakim holownikiem do niej dysponujesz, a głównie to to co napisałem Ci na początku musisz wiedzieć, co ona ma mieć.

Tu w przeciwieństwie do namiotu wybór jest naprawdę duży.

Łazienka, prysznic, prysznic i łazienka oddzielnie, piekarniki, termy, ogrzewania itp... itd... poczytaj, poczytaj, poczytaj i wtedy określ sam kryteria.

Musisz też naszykować się, na to, że tu nikt nawet po marce i cenie a nawet super jakościowych zdjęciach nie powie Ci ŁAP CHŁOPIE.

Może się tak zdarzyć, że ktoś akurat tę przyczepę (która wpadnie Ci w oko) widział lub zna i nieśmiało napisze Ci żebyś się zastanowił nad nią (w jedną bądź drugą stronę).

 

Co do kwoty, o której piszesz, gdybym to ja dysponował takimi pieniędzmi to na pewno znalazł bym sporo przyczep, które na obecną chwilę jak dla mnie mogą pozostać tylko w dalekich planach, ale tu znowu pozostaje kwestia "jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo samego ogrodnika :bukiet::ok::ok:

 

Ja przyczepkę kupiłem niedawno, wcześniej wypożyczałem i wiedziałem co chcę...

 

... może w sezonie spróbuj sobie wypożyczyć ze 3 różne przyczepki na wypady np. weekendowe, aby z nimi przejechać trochę, różnej wielkości, różne wyposażenie i spanie... może to Ci pomoże...

 

musisz mieć określone swoje potrzeby i wymagania... ja np po wypożyczaniu przyczep z łazienkami, stwierdziłem, że nie korzystam z nich i robię tam nieporzebny składzik jak na strychu, nie potrzebowałem wielu metrów kwadratowych, liczył się spory przedsionek, bo przyczepę traktuję jako miejsce do spania, nie siedzę/imprezuję w niej, dzieci w niej siedzą... ( 2 sypialenki, jedna oddzielana jeżdżącą rozwijaną roletą ) i takiej przyczepy szukałem... teraz ją doposażę w fotoogniwa, wentylację, półkę pod dekoder, uchwyt pod tv, i parę innych rozwiązań, bo się to wszystko wala po przyczepie...

 

Jak chcecie na spółkę kupować to wg. mnie nieco większa przyczepa wchodzi w grę, bo wspólne wypady ( które pewnie razem zorganizujecie ) w małej przyczepie, gdzie trudno się poruszać/wymijać będą powodować niepotrzebne stresy...

 

I zapewne należy brać pod uwagę termin/przydatność użytkowania przyczepy, chociażby poprzez wiek dzieci itp. Ja kupowałem teraz nie największą i sądzę, że za jakieś 3-4 lata jak moje chłopaki ( 8 i 10 lat ) podrosną i mam nadzieję, że będą chcieli śmigać z rodzicami to przyczepa na bank będzie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwoty, o której piszesz, gdybym to ja dysponował takimi pieniędzmi to na pewno znalazł bym sporo przyczep

 

Konzio, niestety to nie takie proste jak sie wydaje...od miesiaca przegladam setki ofert, zdazylem juz przejechac ładnych parę km po Polsce i powiem szczerze, ze nie znalazlem na razie zadnej przyczepy ktora moglaby byc warta tych 20-30 tys. Oczywiscie w moim wypadku sporym ograniczeniem jest DMC przyczepy (max.1200 kg), ale tak czy inaczej. Niezależnie od kwoty wybór tej jednej, w dobrym stanie a do tego jeszcze z takim ukladem wnetrza jaki wlasnie mi sie podoba nie jest prosty :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekwwa, a czemu ograniczasz DMC do 1.2T?

Skoro i tak jeździsz z przyczepą to rozszerzenie prawka o E (B+E) nie powinno stanowić problemu, tymbardziej, że wiąże się tylko z kursem (troche jazdy + teoria, z której najczęsciej zwalniają jak masz :ok: oraz egzamin TYLKO PRAKTYCZNY. Koszt +/- 1000 zł. Może warto dorzucić do wartości przyczepki z zrzucić ograniczenie?

Chyba, że jest to kwestia masy autka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez sensu! Mam wpisaną maksymalną masę całkowitą przyczepy 1100 kg.

Chyba się ktoś pomylił! Muszę to sprawdzićcw dokumentacji technicznej

 

Zerknij w homologacji. Jeśli nie masz to poproś o pomoc BOK Toyoty (klient@toyota.pl).

 

MW zawsze można podnieść dorzucając kilka bloczków fundametowych do bagażnika

 

Niestety masa własna to masa własna i nic jej nie zmieni, sposób, któy opisałeś zwiększa masę rzeczywistą pojazdu.

 

Kończę bo się nam zrobił OT

 

Pzdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeszcze paczcie na tablicce na haku jak sie ma na tablice na haku większa niż w dowodzie mase ciągniętej przyczepy to trzeba jechać do stacji diagnostycznej żeby wipisali świstek i jechac przepisac dowód ja tak zrobiłem w galaxym najpier mase miałem w dowodzie 1700 kg a na haku 2,5 t więc pojechałem i teraz mam w dowodzie 2,5 t a tyle ciągne wtedy ciągnołem bez prawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jeszcze paczcie na tablicce na haku jak sie ma na tablice na haku większa niż w dowodzie mase ciągniętej przyczepy to trzeba jechać do stacji diagnostycznej żeby wipisali świstek i jechac przepisac dowód ja tak zrobiłem w galaxym najpier mase miałem w dowodzie 1700 kg a na haku 2,5 t więc pojechałem i teraz mam w dowodzie 2,5 t a tyle ciągne wtedy ciągnołem bez prawnie

 

Bardzo to ciekawe co napisałeś :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ja zastanawiam sie nad kupnem Kii

 

przemysl to dobrze... mialem kia rio /nowa z salonu/ - i po 2,5 roku bylem szczesliwy ze to sprzedalem i znalazlem kolejnego napalenca na koreanskie "cos"... nadmienie tylko ze auto kosztowalo mnie 45 tys. zł a pogonilem to za 24 tys zl bo konczyla sie gwarancja

ta marka robi auta na wyjazdy na dzialeczke i do kosciola, ja swoim nasmigalem prawie 100 000 km i powiem ze dobrze to chodzilo do przebiegu okolo 25 000 km pozniej srednio raz na 2 m-ce stalo w serwisie...

 

serwisy - epoka kamienia łupanego...

awaryjnosc - ogromna...

spalanie - srednio 30-40% wyzsze niz w katalogach...

komfort jazdy - ja nastoletnim niemcem....:ok:

 

a co do przyczepki, 10-15 tys to juz mozna kupic calkiem fajny i w miare "mlody" domek...

a jesli chodzi o 2 osie...

masz do wyboru opcje duzy domek bez lazienki - na mieszkanie lux sie nadaje - na kempingach sa sanitariaty, i masa takich nie jest duza

 

np. taka

721518178

 

lub z lazienka...

np. taka

721496587

no a za kwote 30 000 to masz jeszce wieksze pole manewru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.