Skocz do zawartości

porządek na kempingu


markeczek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako własciciel kempingu ,prosze i daje do zrozumienia tym któórzy nie dbają o porządek  ,zwłaszcza o segregacje ,metal ,plastik  szkło by się pochylic na pojemnikiem i spedzic czas na wrzuceniu odpowiednich odpadow w odpowiednio PODPISANE pojemniki  nie tak że w worku plastikowym jest plastik i szklo wiec wewalę to do plastiku ,ktos to musi potem rozerwac i za Goscia Kępingowego posegregować ,druga sprawa to gnie ( depcze się ) pojemniki plastikowe i metalowe przed wrzuceniem ,by się więcej zmisciło ,z moch obserwacji zauwarzyłem że powyższe zalecenie nie są kerowane do zagranicznych turystów bo robią te czynnosci z automatu ,zaobserwowane przeze mnie,

to tyle w temacie ,oczekuję konkretnych reakcji w / w temacie

best reg CEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, markeczek1234 napisał:

Witam

Jako własciciel kempingu ,prosze i daje do zrozumienia tym któórzy nie dbają o porządek  ,zwłaszcza o segregacje ,metal ,plastik  szkło by się pochylic na pojemnikiem i spedzic czas na wrzuceniu odpowiednich odpadow w odpowiednio PODPISANE pojemniki  nie tak że w worku plastikowym jest plastik i szklo wiec wewalę to do plastiku ,ktos to musi potem rozerwac i za Goscia Kępingowego posegregować ,druga sprawa to gnie ( depcze się ) pojemniki plastikowe i metalowe przed wrzuceniem ,by się więcej zmisciło ,z moch obserwacji zauwarzyłem że powyższe zalecenie nie są kerowane do zagranicznych turystów bo robią te czynnosci z automatu ,zaobserwowane przeze mnie,

to tyle w temacie ,oczekuję konkretnych reakcji w / w temacie

best reg CEO

W sumie to myślę że warto by było wspomnieć na którym kempingu tak dbacie o segregację :yes: - jako administracja nie będziemy tego traktować jako reklamę. 

Generalnie to rozumiem że nazbierało się dużo złości i trzeba było gdzieś o tym powiedzieć. 

Pozdrawiam!

PS. Sam robię sporo błędów, ale polecam włączyć słownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak najbardziej jestem za, tylko proszę żeby śmietniki były na polu kempingowym a nie trzeba było ich szukać, przeważnie jest to wszystko tak oznaczone że nie dziwię się że goście nie wiedzą gdzie co wrzucać a i przydało by się w miejscu gdzie są śmietniki też był porządek i kubły były w miarę puste a nie że chcę wyrzucić śmieci a nie ma gdzie bo wszędzie kipi. Z tego co zaobserwowałem to jak jest czysto w miejscu w którym znajdują się śmietniki i klarownie opisane co gdzie się wrzuca to jest jak się należy, może problem jest po stronie pola a nie po stronie gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do segregacji za granicą to się nie zgodzę. Ludzie wrzucają jak im wygodnie, do tego sporo śmietników jest zwyczajnie nie opisana i nie wiadomo co gdzie wrzucać. Więc z tym bywa różnie. W Polsce także, np jest jeden śmietnik na wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na "kępingu pożondek" z pojemnikami (widoczne, podpisane, nieprzepełnione)  to ja również staram się dbać i segregować śmieci. Ale niestety nie zawszę się da. 

AAA... No i szacun za złożenie tak długiego jednego zdania. :brawo:

 

Best regards/Vennlig hilsen/ Z poważaniem

Design Engineer

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Gienia w Gąskach prawdziwa segregacja. Właściciel udostępnia śmietniki w określonych godzinach i sam pilnuje oddawania śmieci.

Pierwszy raz myślimy szkło i kubeczki po jogurtach bo żona miała stres czy nie będziemy wracali ze śmieciami.

To robią dobrze! Pierwszy raz ktoś nas nauczył segregacji, ciagle z telefonem chodziliśmy ze ściągą żeby skorupki od jajka z rozpędu nie wrzucić do bio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomii napisał:

warto by było wspomnieć na którym kempingu tak dbacie o segregację :yes:

też jestem ciekaw, bo niestety jak poprzednicy piszą, w Polsce to kuleje, albo w ogóle nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, witus napisał:

 ciagle z telefonem chodziliśmy ze ściągą żeby skorupki od jajka z rozpędu nie wrzucić do bio ;)

To skorupki od jaj nie są bio jak wszędzie? 

image.png.6ed71b1d08cb8e7104f0c9cad00d427f.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli u jednych to bio, a u innych nie bio. Absurd :D

Zapytałem googla i strona odpady.org twierdzi że:

Cytat
  • Jajka – to podstawowy składnik naszej diety. Zawierają one wiele składników odżywczych i są obecne w naszym jadłospisie od najwcześniejszych lat życia. Gotowane na miękko, twardo lub smażone na patelni smakują wprost wybornie. Nie może zatem dziwić fakt, że nieraz zastanawiamy się nad tym, gdzie wyrzucać skorupki po jajkach. Mając do dyspozycji 5 pojemników na odpady, najwłaściwszym miejscem do tego celu będzie zbiornik na śmieci biodegradowalne.

Z chlebem też są jaja :]. Wrzucasz go w zależności od tego czy jest suchy czy posmarowany:

https://odpady.org/gdzie-wyrzucac-chleb/

No jak by nie patrzeć, dyskusja w sam raz na forum karawaningowe :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie powinny być etykietowanie produkty kolorami pojemników w jakich je utylizować.

Inaczej to są jaja. Jedni mówią myj wszystko przed wyrzuceniem, inni po co myjesz przecież to jest utylizowane w wysokich temperaturach.

Powinno być jasne, szkoda mi pary na myślenie jeszcze o tym.

Urlop nad morzem mocno nas przećwiczył, co bardziej zdesperowani wychodzili za furtkę i wrzucali worek do kosza przez ścieżce rowerowej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.