Skocz do zawartości

Litwa, Łotwa, Estonia 2022


Artur1983Jed

Rekomendowane odpowiedzi

@AdamH, @Artur1983Jed plany się nie zmieniły? Kiedy startujecie?

My ruszamy w sobotę i pierwszy przystanek chyba będzie albo w Druskininkų kempingas albo w NaturCamp. Wszystko zależy od tego, o której się zbierzemy i czy tam dojedziemy ;) 

W dniu 7.08.2023 o 19:42, AdamH napisał(a):

Jeżeli chcecie stać na biwakach ichniejszych lasów państwowych - bezpłatnych - to wpierw sprawdżcie dojazd. Są raczej dla osobówek z namiotami. Ja obracałem zestaw prawie godzinę.

No to ładnie. Myślałem, by coś tam na dziko zahaczyć, ale na siłę nie będę się pchał ;) 

W dniu 7.08.2023 o 19:42, AdamH napisał(a):

Najdłużej byliśmy na  " www. mikelbaka.lv "  Tam diabeł mówi dobranoc, cztery chałupy, do sklepu 20 km i to się nam podobało.   Chcemy tam zawinąć też teraz.

To pierwsze miejsce w które uderzacie? Objazdówka czy w jednym miejscu będziecie wypoczywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ruszymy to pewnie też w sobotę rano. Dobrze by bylo dojechać do Kowna. Tam jesli nie stacja/parking na nocleg to Kaunas Camp Inn nad jeziorem. Potem chcielibyśmy podążać na pólnoc w kierunku Rygi. To zajeżdżając do Druskiennik lub Birsztan trochę zboczymy z drogi. 

Ogólnie wstępny cel to Solar Caravan Park w Parnawie. I to byłaby nasza baza. Tam ewentualnie Saarema autem solo, Talinn, moze wyspa Kihnu:hmm: Po drodze napewno Ryga i ewentualnie camping Zanzibara w okolicach. Ale raczej w drodze powrotnej. 

Taki bylby plan. A rzeczywrzeczywistość pewnie go zweryfikuje:)

Prognozy pogody jakby lepsze:Dnie zapeszając....

A Wy jaki macie cel?

 

Edytowane przez Artur1983Jed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś doradzić. O miejscówkach na dziko można się dowiedzieć w Estonii w informacjach turystyczny. Oni mają wykazy bardzo fajnych miejsc na plażach i wytłumaczą jak dojechać. Myśmy byli z przyczepą. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy sztywnego planu.  W sobotę chcemy dojechać do Olecka by w Białej Oleckiej zobaczyć muzeum motoryzacji. Na Litwie byliśmy kilka razy więc pewnie pojedziemy na kemping. Chyba, że coś wyczaję w przewodnikach. Z kempingu będziemy jeżdzić solo.  Zmieniać trasę będziemy na bieżąco ale sądzę, że objazdówki nie będziemy uskuteczniać. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

Dobrze by bylo dojechać do Kowna.

Kowno jakoś mnie nie rusza mimo, że parę osób już je pokazywało w relacjach ;) 

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

To zajeżdżając do Druskiennik lub Birsztan trochę zboczymy z drogi. 

Ile? 20-30 kilometrów? A tam przynajmniej podobały mi się okolice - rowerem można coś zaliczyć czy nawet z buta ;) 

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

Ogólnie wstępny cel to Solar Caravan Park w Parnawie. I to byłaby nasza baza.

Ile tam będziecie? Bo ja tak myślę, że pierw bym od zachodu jechał wybrzeżem i w jakiś tydzień bym dojechał do Parnawy.

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

Po drodze napewno Ryga i ewentualnie camping Zanzibara w okolicach. Ale raczej w drodze powrotnej.

Ja też mam Rygę w planach, ale bardziej myślałem o okolicy rzeki Gauja  np. Leiputrija campsite & holiday house

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

Prognozy pogody jakby lepsze:Dnie zapeszając....

Ja już przestałem patrzeć - będzie jak będzie.

16 godzin temu, Artur1983Jed napisał(a):

A Wy jaki macie cel?

Jak pisałem, chyba pierw zachodnie wybrzeże potem Estonia i wschodem wracamy w stronę Wilna. Mam na to 3 tygodnie :) Oczywiście plan zawsze się może zmienić ;)

15 godzin temu, bozka napisał(a):

O miejscówkach na dziko można się dowiedzieć w Estonii w informacjach turystyczny. Oni mają wykazy bardzo fajnych miejsc na plażach i wytłumaczą jak dojechać. Myśmy byli z przyczepą.

Dzięki za info. Może uda się coś znaleźć. Masz do polecenia jakąś miejscówkę?

2 godziny temu, AdamH napisał(a):

W sobotę chcemy dojechać do Olecka by w Białej Oleckiej zobaczyć muzeum motoryzacji.

Mnie to by interesowało, ale wątpię, by rodzinka była zachwycona :( Jest tam możliwość przenocowania? No bo dojedziecie tam raczej wieczorem ;) 

2 godziny temu, AdamH napisał(a):

Z kempingu będziemy jeżdzić solo.

Długo będziecie na kempinu Miķeļbāka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.