Skocz do zawartości

Litwa, Łotwa, Estonia 2022


Artur1983Jed

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jak tam przebiega podróż przez Litwę, Łotwę. Obłożenie kempingów, ich ceny. Cena paliwa itp. Ogólna sytuacja. Dziekuję z góry. Mam zamiar ruszyć na początku sierpnia. Żona ma obawy z racji tej napiętej syt dot Kaliningradu.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwałki-Kowno w sznurze tirów, potem na Kłajpedę duży ruch im dalej od Kowna mniejszy. Brak MOPów jak w Polsce. Restauracja dała jeść szybko ale d…… nie urywa . Cena jak w Krakowie dla turysty.Olej napędowy prawie po 2 E

Od Kłajpedy do Lipawy pusto na drodze. Camping w L -mieście - drogi jak na swoją infrastrukturę. 25E za zestaw z prądem i 2 osoby. Mały - miałem kłopot z ustawieniem nierozpiętego zestawu. Wszyscy kamperami i dla nich wytyczono parcele. Estończycy, Niemcy, Finowie, Łotysze, Litwini i ja jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po bezcelowej wyprawie na wyspy estońskie wylądowaliśmy na campingu między Windawą a półwyspem Kolka. I to jest to . Najlepsze dotychczasowe miejsce. Camping prawie pusty, rozległy, zadrzewiony do plaży 300m , plaża szeroka i nikogo wokół.  Tutaj gdyby nie Niemcy to turystów by brakło. Jest jeszcze niewiele Finów i Estończyków. Polaków nie spotkaliśmy. Campingi za zestaw + 2 os biorą około 20E

94C29234-5CAD-46BD-84E2-C4BAB9D0B630.jpeg

1E8F23AF-2D3B-49F2-838A-BC667BD6D16A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Misio napisał:

Udało się z lodówką zawalczyć?

Udanego wyjazdu i pięknej pogody ?

Tak, naprawiona. Byle nie było za gorąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 31.07.2022 o 13:19, AdamH napisał(a):

Po bezcelowej wyprawie na wyspy estońskie

Adam, możesz coś więcej dodać? Bo zastanawiałem się nad tymi dwoma wyspami a tutaj widzę Twój post :look:

A tak w ogóle, ktoś się wybiera w sierpniu w te rejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś większych atrakcji brak.  Brzegi wysp to nie tak jak u nas, nad morzem.  Ale mili i uczynni mieszkańcy. Spokój i luz - pełny reset.

Wybieram się za tydzień na camping który opisywałem.  Może jeszcze coś znajdę interesującego.  Ale cel główny to Dzień Ciaptaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AdamH napisał(a):

Jakiś większych atrakcji brak.  Brzegi wysp to nie tak jak u nas, nad morzem.  Ale mili i uczynni mieszkańcy. Spokój i luz - pełny reset.

Ok, dzięki za info. Byliście tam zestawem czy tylko solo?

9 godzin temu, AdamH napisał(a):

Wybieram się za tydzień na camping który opisywałem. 

My też na 90% za tydzień ruszamy, może uda się spotkać ;) Boję się tylko pogody, czy dopisze, czy połowę urlopu będziemy siedzieć w budzie :(

6 godzin temu, Misio napisał(a):

.ale nie wcześniej niż wrzesień, a raczej przyszły rok...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lbuster napisał(a):

Ok, dzięki za info. Byliście tam zestawem czy tylko solo?

My też na 90% za tydzień ruszamy, może uda się spotkać ;) Boję się tylko pogody, czy dopisze, czy połowę urlopu będziemy siedzieć w budzie :(

:(

Witam,

Wybieracie sie może na Saareme? My tez planujemy w tym tyg, tylko tak obserwujemy pogodę... Chyba, że plany się pozmieniają:mellow:

Myslalem nad tym miejscem:

https://maps.app.goo.gl/akM2HTzs84zgk7gy5

Lub cos w okolicy Parnawy, a dalej solo autem. 

 

Edytowane przez Artur1983Jed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur1983Jed napisał(a):

Wybieracie sie może na Saareme?

Planu jeszcze nie mamy, dopiero szukamy, co zobaczyć, gdzie odpoczywać, gdzie rowerem itp.

4 godziny temu, Artur1983Jed napisał(a):

My tez planujemy w tym tyg, tylko tak obserwujemy pogodę...

No ja też patrzę przez okno i w prognozy. Tego się najbardziej boję. Jak będzie beznadziejnie, to może zmienimy kierunek :niewiem:

4 godziny temu, Artur1983Jed napisał(a):

Myslalem nad tym miejscem:

https://maps.app.goo.gl/akM2HTzs84zgk7gy5

Lub cos w okolicy Parnawy, a dalej solo autem. 

Też zaczynam rozważać tylko jednodniowy wypad samochodem na wyspy, skoro jak mówi Adam, nie ma tam nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy zestawem.  Na wyspie staliśmy nad morzem na campingu na północny zachód od Salme. Wyspę objechaliśmy solo. Południowa latarnia morska i stolica wyspy wielkości Krzeszowic, mała, czysta, restauracja i lody d.... nie urywają. Jeżeli chcecie stać na biwakach ichniejszych lasów państwowych - bezpłatnych - to wpierw sprawdżcie dojazd. Są raczej dla osobówek z namiotami. Ja obracałem zestaw prawie godzinę.

Zwiedzając Rygę i Muzeum Motoryzacji spaliśmy na  " www. leiputrija.com " Polecana w necie restauracja to nie to co Kraków. Ale muzeum trzeba zobaczyć koniecznie.

Najdłużej byliśmy na  " www. mikelbaka.lv "  Tam diabeł mówi dobranoc, cztery chałupy, do sklepu 20 km i to się nam podobało.   Chcemy tam zawinąć też teraz.

Niepogoda ????  Obok recepcji coś w rodzaju świetlicy z piwem.  Przyjemny bezproblemowy właściciel.   Obłożenie pola było w max 10% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.