Skocz do zawartości

Elektroblock EBL 99


Celtic 2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Proszę o pomoc. Zginęło zasilanie w czesci mieszkalnej. Nie działa nic. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Spalony był tylko od pompy wody. Ale z takim oświetlenie i reszta działała. Akumulatory naładowane. Sprawdziłem miernikiem, i prąd dochodzi do przełącznika w panelu. Jednak nie załącza przekaźnika w elektrobloku. Nie mam teraz możliwości podłączenia 230v

. Gdzie mogę szukać problemu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio ogarnięty elektronik/elektryk raczej sobie z tym poradzi...

Może zapytać Frólika z http://campervan.pl/ może by kogoś polecił lub sam by się tym zajął...

9 minut temu, piotroszczak napisał:

A nie jest to czasem dioda wskazująca podpiętą przyczepę? Ja taką niegdyś miałem m.in. w VW. Oryginalnie.

raczej rzadkość w kamperach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta kontrolka może być od wszystkiego - alarmu, schodka, wody, kota - co właściciel sobie wymyślił.

 

Natomiast co do EBL 99 to (dane z 2019 roku, zebrane na miejscu, w Anglii):

"Firma z Pana maila jest bardzo podejrzana. Znalazlem za to inna firme South downs Motorhome Service Centre. To ich dane:
Quartremaine Road
Anchorage Park
Portsmouth
Hampshire
PO3 5QH
 
Tel: 02392 662532
 
Powiedzieli, ze mozna im przeslac caly Elektroblok EBL99G. Koszt naprawy - £250. Czas naprawy - 2 tygodnie. Mozna takze zakupic relatywnie nowy Elektroblok za cene £525 plus Vat.
 
Naprawami zajmuje sie firma Apuljack ( www.apuljackengineering.co.uk ), do ktorej takze mozna napisac pod:
albo zadzwonic:
08000787081.
Ich adres:
Apuljack Engineering Ltd.
Unit 6
Mill Batch Farm
East Brent
Somerset
TA9 4JN."
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Celtic 2222 napisał:

Dzięki. Jestem z Kielc. Jutro jestem umówiony z elektrykiem. Ale obawiam się problemu w elektroblocku. Ktoś w pobliżu naprawia takie ustrojstwa ?

W Cisowie jest dobry elektronik co prawda samochodowy, ale nie zaszkodzi zamienić z nim kilka słów jeśli ten jutrzejszy nie pomoże. To mądry facet i być może pokieruje Cię do odpowiedniej osoby jeśli sam tego nie będzie chciał lub mógł zrobić tel. 607169400 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

chciałem się podpiąć pod temat, czy jest może na grupie ktoś kto zajmuje się naprawą elektrobloków? Chodzi mi dokładnie o taki jak w temacie, czyli Elektroblok EBL99.

Przy wymianie akumulatora w części mieszkalnej, zapomniałem odpiąć zasilanie 230V z zewnątrz i najprawdopodobniej padł transformator.

Pytanie, cy ktos jest w stanie to naprawić albo wie gdzie naprawiają takie transformatory?

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemas998 napisał(a):

Cześć,

chciałem się podpiąć pod temat, czy jest może na grupie ktoś kto zajmuje się naprawą elektrobloków? Chodzi mi dokładnie o taki jak w temacie, czyli Elektroblok EBL99.

Przy wymianie akumulatora w części mieszkalnej, zapomniałem odpiąć zasilanie 230V z zewnątrz i najprawdopodobniej padł transformator.

Pytanie, cy ktos jest w stanie to naprawić albo wie gdzie naprawiają takie transformatory?

Pozdrawiam

Przemek

Na innym forum polecał się 4 lata temu kolega @Socale do naprawy. Zacznij od demontażu i sprawdzenia bezpiecznika wewnątrz - ok 3,15 A będzie miał. Urządzenie naprawi pewnie każdy lokalny elektronik. Martwi mnie nieobecność kolegi @Socale od października na forum....

Ładuje Ci aku podczas jazdy i wszystko działa ? urządzenie powinno być do uratowania. Oczywiście jest też taka sprawa, że wiem kto ma w dobrej cenie do sprzedania nowy nie używany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.