Skocz do zawartości

Citroen C4 Spacetourer czy Renault Espace


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tak mi się losy potoczyły, ze potrzebuję samochód, który ma w drugim rzędzie 3 iso-fixy. Niestety obecnie na rynku takich samochodów jest jak na lekarstwo (nowych), więc muszę się posiłkować używanymi. Do dużego busa (Multivan, T6, Traveller itp) musiałbym żonę przekonać.

Co byście wybrali:

1. Citroen C4 Grand Spacetourer 1.6 HDi 120KM,

2. Renault Espace 1.6 TCE 200KM?

Dodam, że oba to automaty (warunek konieczny) i w wersji 7 osobowej. Przy założeniu, ze stan techniczny jest jednakowy i że auto będzie głównie do jazdy na codzień. Ladowność, pojemność bagażnika, ilość miejsca w środku - porównywalna. Wyposażenie jak zwykle na korzyść Renaulta, spalanie zdecydowanie na korzyść Citroena.

Z większych różnic, to Citroen, to diesel, Renault, to benzyniak, Citroen ma 1500kg na haku, Renault 2000kg (realnie ograniczone do 1800kg przez współczynnik).

Zasadniczo do holowania pewnie każdy powie, że Renault, bo trochę większy, znacznie cięższy (wiec bezpieczeństwo i komfort) i też dużo mocniejszy. Ale nie żyjemy w świecie idealnym i jak pisałem auto ma służyć do jazdy na codzień. A tu już pewnie Citroen wypada lepiej (przez mniejszy wymiar łatwiej zaparkować, dużo mniejsze spalanie).

Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam c4 granda w wersji 2.0hdi w manualu ciągam budę 1600dmc. jeździ, skręca hamuje :) zapytaj konkretnie co chcesz wiedzieć.

 

tylko wiesz, że po rozłożeniu 3 rzędu foteli nie ma w nim nic kompletnie bagaznika? nie dam sobie ręki obciąć, ale w trzecim rzędzie chyba nie ma iso-fixa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marian36 napisał:

Cześć,

Tak mi się losy potoczyły, ze potrzebuję samochód, który ma w drugim rzędzie 3 iso-fixy. Niestety obecnie na rynku takich samochodów jest jak na lekarstwo (nowych), więc muszę się posiłkować używanymi. Do dużego busa (Multivan, T6, Traveller itp) musiałbym żonę przekonać.

Co byście wybrali:

1. Citroen C4 Grand Spacetourer 1.6 HDi 120KM,

2. Renault Espace 1.6 TCE 200KM?

Dodam, że oba to automaty (warunek konieczny) i w wersji 7 osobowej. Przy założeniu, ze stan techniczny jest jednakowy i że auto będzie głównie do jazdy na codzień. Ladowność, pojemność bagażnika, ilość miejsca w środku - porównywalna. Wyposażenie jak zwykle na korzyść Renaulta, spalanie zdecydowanie na korzyść Citroena.

Z większych różnic, to Citroen, to diesel, Renault, to benzyniak, Citroen ma 1500kg na haku, Renault 2000kg (realnie ograniczone do 1800kg przez współczynnik).

Zasadniczo do holowania pewnie każdy powie, że Renault, bo trochę większy, znacznie cięższy (wiec bezpieczeństwo i komfort) i też dużo mocniejszy. Ale nie żyjemy w świecie idealnym i jak pisałem auto ma służyć do jazdy na codzień. A tu już pewnie Citroen wypada lepiej (przez mniejszy wymiar łatwiej zaparkować, dużo mniejsze spalanie).

Jakie jest Wasze zdanie?

Jeśli zdecydujesz się na C4 ST, postaraj się poszukać wersji 2.0 163 KM. Tam też jest 1600 kg w O1 i 2290 w F2, więc współczynnik na luzie. Automat ósemka, ale z przyczepą w zasadzie nie wychodzę po za 6 bieg. Te motory są kręcone do 180KM w C5 Aircross, więc widać, że możliwości są...

Podobnie jak Jacek, nie zwróciłem uwagi na trzeci rząd, bo otworzyłem je raz w celu sprawdzenia podczas odbioru z salonu. Jeśli trzeba - sprawdzę. Jakby coś - pytaj co trzeba.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam pełną świadomość ograniczeń trzeciego rzędu - raczej dla dzieci i tylko na chwilę. Nie wiąże z tymi miejscami większych planów, ale lepiej mieć niż nie mieć tym bardziej, że często w parze z 2 dodatkowymi miejscami szła większa ladowność. Najważniejsze dla mnie są 3 isofixy w drugim rzędzie, żebym właśnie jadąc z 3 dzieci nie musiał angażować fotela w trzecim :)

O przewagach 2.0 HDI nad 1.6 wiem, ale na rynku wtórnym to nie takie proste. Nie chcę kupić pierwszego lepszego, a naprawdę dobre, w dobrym stanie trafiają się rzadko. Idealny by był Galaxy albo Alhambra, ale są znacznie droższe niż wymienione przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że przy 7 miejscach nie ma w ogóle zapasu ani miejsca na zapas? Ja wożę w bagażniku na wyjazdy

5 minut temu, marian36 napisał:

przewagach 2.0 HDI nad 1.6 wiem, ale na rynku wtórnym to nie takie proste. Nie chcę kupić pierwszego lepszego, a naprawdę dobre, w dobrym stanie trafiają się rzadko

Znajdź mi sorento do 80k to Ci sprzedam moją cytrynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marian36 napisał:

O przewagach 2.0 HDI nad 1.6 wiem, ale na rynku wtórnym to nie takie proste. Nie chcę kupić pierwszego lepszego, a naprawdę dobre, w dobrym stanie trafiają się rzadko. Idealny by był Galaxy albo Alhambra, ale są znacznie droższe niż wymienione przeze mnie.

To jest fakt. Z  ostatniego rocznika - 2020 na otomoto jest jeden. Starsze to loteria, a oglądnąłem wiele. Z reguły szroty po zagramanicznymi taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu oddałem swojego. W 3 lata zrobiłem 110tys km. Miałem 3 awarie - wtryskiwacz adblue, filtr cząstek stałych i pompa paliwa (ta ostatnia unieruchomiła auto). Ale nic nie stuka, nie puka, w sumie jestem miło zaskoczony.

2.0 radziła sobie fajnie z moją przyczepą (do 1400kg). 8 bieg nie był używany, 6 sporadycznie.

Trzeci rząd nie jest taki zły. Ja (182cm) na krótkich dystansach się mieściłem. Starsze dzieciaki (150-165cm) jeździły nawet po kilkanaście godzin. Przy 6 osobach niewiele miejsca w bagażniku, przy 7 prawie nic (choć pod te foteliki sporo da się upchnąć:)). Trumna na dachu wskazana (mam do sprzedania fajny bagażnik:)).

Środkowy rząd bardzo fajny właśnie pod 3 foteliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcin T napisał:

@rolf, co się z filtrem zadziało?

Samochód służbowy, więc szczegółów nie znam.

Najpierw zapalił się check engine i adblue. Zaczęło się, że za 2400km nie będzie możliwe ponowne uruchomienie. Po kolejnych 300km ten zasięg spadł do 400km:) Wtedy wymienili wtryskiwacz.

Po jakiś 3 miesiącach sytuacja się powtórzyła, ale zasięg spadał już zgodnie z tym rytmem adblue. Powiedzieli, że ten wtryskiwacz wtedy lejący, wykończył filtr. Wymienili cały filtr i dla pewności (dziwne!) pompę paliwa w zbiorniku. I ta pompa padła 3 tygodnie później, przy samym kempingu we Włoszech:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marian36 napisał:

Co byście wybrali:

1. Citroen C4 Grand Spacetourer 1.6 HDi 120KM,

2. Renault Espace 1.6 TCE 200KM?

Tu nie ma co porównywać. O Citroenie złego słowa nie powiem, co nie zmienia faktu że te auta dzieli, jeśli nie przepaść, to na pewno potężna dziura. 

Citroen to po prostu dobre auto do jazdy na co dzień.   Espace to dziwadło "suvan" a może wysokie kombi lub wręcz wielki compact. Jak zwał tak zwał, ale jedzie się tym bardziej luksusowo niż niejednym autem z segmentu D premium czy nawet E. Po za tym mi się po prostu podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam Espace IV i miałem styczność z Espace V, o którego pytasz...V to bardzo małe auto wewnątrz w porównaniu z poprzednikiem czyli IV, powiem nawet, że z Espace to ma tylko nazwę i nic więcej wspólnego - na pewno nie chodzi o przestrzeń, bo jej jest mało. 3ci rząd siedzeń w nim to tylko gadżet nawet dla dzieciaków się nienadający - no chyba, że nie kochasz własnych dzieci. Koło zapasowe w niektórych V widywałem, ale wygląda jak od roweru - malutka 17 w porównaniu z 20 w aucie. A do tego - ja się za kierownicą co prawda jakoś zmieściłem, ale było bardziej niż ciasno, a przez przednią szybę jak już ustawiłem fotel i kierownicę tak żeby było mi wygodnie, to widziałem jak się schyliłem dopiero (wzrost 196).

Aha, to że auto ma 3x iso-fix z tyłu nie znaczy, że wejdą Tobie 3 foteliki obok siebie. Kolega szukał i jedynym autem rzeczywiście mieszczącym bez problemów 3 foteliki na iso-fix'a był Espace, ale IV. Zresztą, w IV masz 5 jednakowych foteli z iso-fix'em ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciekR4 - Dzięki za informacje, wiem o czym piszesz w aspekcie tego, że niekoniecznie zmieszczą się 3 foteliki na 3 isofixach. Teraz mam Peugeota 5008 (drugiego, czyli SUVa) i mieścić, to się mieszczą, ale jak są upchnięte czyli trzeba kombinować, żeby je zapiąć. Po zapięciu wszystkie się ze sobą stykają, a tak nie powinno być. Samo zapinanie nosidełek do bazy jest upierdliwe właśnie przez to, że trzeba np. środowy odchylić w bok, żeby móc zapiąć ten z drugiego boku. Jak starsza jedzie pośrodku, to jeszcze jakoś się da, bo nosidełka na bazach jadą tyłem na zewnętrznych miejscach, a najstarsza córka jedzie przodem na środkowym, więc najszersze miejsca fotelików wymijają się. Ale jak miałem potrzebę przewiezienia 6 osób, to jedna musiała wylądować w trzecim rzędzie. Aby to było racjonalne i względnie bezpieczne poszła tam najstarsza córka z fotelikiem (fotele już bez isofixa, na sam pas), nosidełka na środek i z boku i z drugiego boku było miejsce dla dorosłego (wiem, ciasnawo, ake co zrobić). Wtedy są 2 nosidełka bezpośrednio obok siebie i z ich zapinaniem jest kaszana.

Przyznam otwarcie, że sądziłem, iż w Espace V będzie więcej miejsca na nogi i na szerokość. Auto w końcu jest dłuższe o jakies 20 - 30cm.

Ps. Pytałem o C4 GS i Espace V, bo mój 5008 ma podejrzanie mało na haku, a chciałem auto dla żony. Jest to wersja z silnikiem 1.6 PureTech 180KM, a na haku tylko 1400kg. Wspomniany C4 GS mimo, że ma 120KM i jest nawet nieco lżejszy, to ma 1500kg na haku, o Espace nie wspominając (2000, a ze współczynnika 1800).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na Ford S-Max. Ja sie na takiego przesiadlem z Renault Grand Espace IV i miejsca we Fordzie troche mniej, ale jest o wiele lepiej wykonany (Titanium X) i prowadzi sie duzo stabilniej i pewniej. Mam 2.2 D i 2000kg na haku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.