Skocz do zawartości

Bałkany, 7 stolic. Serbia, Macedonia, Albania, Kosowo, Czarnogóra, BiH, Cro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przestudiowałem różne wątki na temat mnie interesujący wstecz tego forum do roku 2013 :). Bardzo dużo informacji dotyczy Chorwacji. Ja mam inny plan.  Teoretycznie chcemy zwiedzić 9 stolic podczas naszej wyprawy, ale również teoretycznie rozważam 8- ponieważ Budapeszt wypada przy okazji pierwszego planowanego postoju w drodze do Belgradu. Praktycznie się okaże :)

Plan mam taki że,  wyjazd z Krakowa 22.07.2022 powrót 06.08.2022 najpóźniej 07.08.2022  :) .  Trasa przebiegać będzie mniej więcej przez:

Budapeszt, Belgrad, Skopje, Prisztina, Tirana, Podgorica, Sarajewo, Zagrzeb....jak się uda to brana jest pod uwagę Bratysława ale to niekoniecznie .

 

 

obraz.thumb.png.544a35de7d955a1a1451a9a1fe47eebf.png

 

Teraz mam pytanie czy ten kierunek jest dobry, czy lepiej wybrać szwędaczkę od Zagrzebia ?  Każda rada, opinia, sugestia jest bardzo mile widziana. Zdaję sobie sprawę że 14 dni to mało na "większe zwiedzanie" . Wszytko wyjdzie w trakcie ile zdążymy zrealizować z naszego nieokreślonego jeszcze planu. Może ktoś już taką trasę zrobił?

Jeżeli macie jakieś sprawdzone kempingi na tej trasie godne polecenia to proszę o informacje.  Wiem że ta trasa to teoria,  pewnie im więcej wyszukam informacji na temat jakości dróg, atrakcyjnych miejsc na tej trasie, to ilość stolic stopniowo będzie się zmieniać :). Zagrzeb zawsze można zwiedzić w innym terminie :).   Zobaczymy też  jak moja załoga  zniesie tempo zwiedzania, przemieszczania się z miejsca do miejsca.  Na tą chwilę wszyscy są na tak takiej trasy, reszta wyjdzie :D

 

Edytowane przez krisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisio pomyśl czy w upały jest sens pchać się do miast, trochę zwiedzamy ale raczej po południu

Pamiętam jak w Dubrowniku byliśmy koło 15-16 i właściwie zwiedzanie polegało na szukaniu cienia

Trasa ambitna, mnie podobna zajęła 3lata ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ale sobie ułożyłeś Trip :D Powodzenia wycieczka fajna, ale jak dla mnie za dużo jeżdżenia a za mało czasu, ograniczył bym to trochę żeby wszędzie się nie spieszyć. Upał da się we znaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konrad_b napisał:

Krisio pomyśl czy w upały jest sens pchać się do miast, trochę zwiedzamy ale raczej po południu

Pamiętam jak w Dubrowniku byliśmy koło 15-16 i właściwie zwiedzanie polegało na szukaniu cienia

Trasa ambitna, mnie podobna zajęła 3lata ;)

 

Kondzio, jak ja miałbym 3 lata  na taką trasę..... :) . Wiem to na razie jest teoria, co wyjdzie to się okaże. Pewnie jak będzie upał to to pozostanie plażowanie.

10 godzin temu, Voku napisał:

Krzysiek, ale sobie ułożyłeś Trip :D Powodzenia wycieczka fajna, ale jak dla mnie za dużo jeżdżenia a za mało czasu, ograniczył bym to trochę żeby wszędzie się nie spieszyć. Upał da się we znaki. 

Darek, śpieszyć się nie zamierzam, ile z tego zrobimy to i tak będzie fajna przygoda. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiedzanie w tym terminie to czysty masochizm , owszem gdzieś po drodze wieczorkiem można się przejść ale ja bym szczerze odradzał taki plan ale to jest tylko moje zdanie z własnego doświadczenia , każdy zrobi jak uważa ; jak to mówią nauka nie idzie w las ..... Powodzonka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, krisio napisał:

Kondzio, jak ja miałbym 3 lata  na taką trasę..... :) . Wiem to na razie jest teoria, co wyjdzie to się okaże. Pewnie jak będzie upał to to pozostanie plażowanie.

Darek, śpieszyć się nie zamierzam, ile z tego zrobimy to i tak będzie fajna przygoda. :yes:

Krzysiek ja mam prostą radę :D Jedz zgodnie z planem, zobaczysz jak to się układa w praktyce, a jak coś będzie się sypać to będziesz modyfikował plan na bieżąco.
Tylko może lepiej zacząć wycieczkę od końca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krisio napisał:

Darek, jak zacznę od końca, to skończy się wszystko na plaży w Cro :)

I o to chodzi ?

Jak coś to koło 20.07 będziemy w okolicach Plitvic 

A tak poważnie, to odpuść Zagrzeb i jedź prosto na BiH, potem Czarnogóra i ew Albania, w 2tyg i tak tylko "liźniesz" temat, nam sama Albania zajęła 2tyg, a wielu rzeczy nie udało się zobaczyć 

a np w Czarnogórze być i nie zobaczyć kanionów czy zatoki kotorskiej, to jakby tam nie być ?

Pamiętaj że tam prędkości przelotowe są trochę niższe i jeździ się wolno 

Dubrownik specjalnie omijasz ? Bo to też warto chociaż raz zobaczyć ?

W każdym razie udanego wyjazdu, my już w ten weekend ruszamy ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Commander napisał:

Cześć Krzyś....

Jedź na Węgry i wystarczy ?

Każdy znajdzie coś dla siebie....hihi

 

 

 

Cześć Jack :)

Jakby paliwo było tańsze dla Polaków, to bym pojechał do Orbana :)

11 godzin temu, konrad_b napisał:

I o to chodzi ?

Jak coś to koło 20.07 będziemy w okolicach Plitvic 

A tak poważnie, to odpuść Zagrzeb i jedź prosto na BiH, potem Czarnogóra i ew Albania, w 2tyg i tak tylko "liźniesz" temat, nam sama Albania zajęła 2tyg, a wielu rzeczy nie udało się zobaczyć 

a np w Czarnogórze być i nie zobaczyć kanionów czy zatoki kotorskiej, to jakby tam nie być ?

Pamiętaj że tam prędkości przelotowe są trochę niższe i jeździ się wolno 

Dubrownik specjalnie omijasz ? Bo to też warto chociaż raz zobaczyć ?

W każdym razie udanego wyjazdu, my już w ten weekend ruszamy ?

Kondzio, specjalnie planowałem trasę od Serbii, wiedząc że jak tam nie pojadę od razu, to nigdy tam nie dojadę zaczynając od Cro. :). Wiem że na każde państwo dwa tygodnie jest mało... ale cóż.  Generalnie chcemy się skupić na stolicach.  Jak się uda coś innego przy okazji zobaczyć, to dobrze.

Jak byś zaczął urlop w naszym terminie:) to pewnie byśmy razem leżeli pod  parasolem, sącząć drinki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @krisio 

Z tego, co słyszałem, to Tirana jest w jakiejś kotlinie i skwary tam nieziemskie. Tak więc ewentualnie potwierdź to i się zastanów, bo normalne albańskie upały dają w kość, a co dopiero te ekstremalne :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ciekawa jestem co wyszło z planu ?, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń na linii Serbia-Kosowo czy obyło się bez problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 13:18, gusia-s napisał:

No ciekawa jestem co wyszło z planu ?, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń na linii Serbia-Kosowo czy obyło się bez problemów.

 

15.08 mamy jechać do Czarnogóry, może wcześniej BIH  bo Albania południowa raczej odpadła a reszta przejechana.

Czytając ostatnie info o wydarzeniach w tych dwóch pierwszych krajach zaczynamy się zastanawiać czy nie zmienić kierunku.  Czy ktoś z forumowiczów jechał w ostatnich dniach przez Serbię do Czarnogóry  część północna ( tak chcemy zacząć wędrówkę) lub do Czarnogóry przez BIH? Chodzi mi o bezpieczeństwo przejazdu i noclegów oczywiści na dziko.

W ogóle jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.