Skocz do zawartości

Ochrona przed gradem


Karawaning

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Karawaning napisał:

Jak w temacie. Wiem że najlepsza wiata albo hala , niestety nie każdy może mieć, pomijając fakt że gradobicie może dopaść na kempingu . 
Jakiś sprawdzony sposób jak się ratować? 
 

Stać pod drzewami. Ale jak by mi drzewo miało spaść, to jednak wolę gradobicie. 

Ewentualnie jak masz niewielka przyczepę to można tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu to myślę że materace, karimaty , cokolwiek co jest pod ręką a na to koc , tarp, plandeka ......stacjonarnie można plandekę położyć na płytach steropca, dodatkowa izolacja w gorące dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w samochodzie wożę dwa stare koce. Nie dość, że przydają się w pakowaniu to raz zdarzyło mi się je rzucić na samochód podczas opadu gradu.

Na campingu to jest komfort, bo w przyczepie pod ręką są różne materace, ale generalnie w razie sporego gradu zarzuciłbym na holownik pościel.

Jest też opcja wstawienia samochodu pod markizę, ale na to chwilę trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karawaning napisał:

Masz doświadczenie jakie są to orientacyjne koszty?

Tutaj ja mam doświadczenie :). Autocasco od 400 do 3000-5000 zł w zależności od wartości.  Pamietajmy, że są już przyczepy warte ponad 500.000zl a 150.000 przy nowych to już standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karawaning napisał:

Masz doświadczenie jakie są to orientacyjne koszty?

Koszty podał @maarec a likwidację w starej budzie będę obrabiał na dniach ? niestety ?

 

wtedy będę mógł coś więcej z praktyki powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chce się mądrować ale jak widzę statystyki z wiekiem cepek tutaj piszących to zdecydowana większość nie dysponuje dyliżansami za 150 i więcej tysi a raczej portfel na zakup budki to przedział 15-30 k....więc drogie ubezpieczenie dodatkowe jakoś wielu nie porwie, no chyba że się mylę ? ?  Dlatego odebrałem temat ochrony jako doraźne pomysły na "tu i teraz" wykonane własnoręcznie ??

Edytowane przez strażowy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strażowy napisał:

...nie chce się mądrować ale jak widzę statystyki z wiekiem cepek tutaj piszących to zdecydowana większość nie dysponuje dyliżansami za 150 i więcej tysi a raczej portfel na zakup budki to przedział 15-30 k....więc drogie ubezpieczenie dodatkowe jakoś wielu nie porwie, no chyba że się mylę ?

Ja mam budę wartości teraz z 55k, jak kupowałem warta była 30, ac mam na 24. 
płaciłem jakie 5-6 stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

..., ac mam na 24. 
płaciłem jakie 5-6 stówek

...i to jest super info ?, tym bardziej że dodatkowe ubezpieczenie zapewne chroni również od innych przygód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strażowy napisał:

...nie chce się mądrować ale jak widzę statystyki z wiekiem cepek tutaj piszących to zdecydowana większość nie dysponuje dyliżansami za 150 i więcej tysi a raczej portfel na zakup budki to przedział 15-30 k....więc drogie ubezpieczenie dodatkowe jakoś wielu nie porwie, no chyba że się mylę ? ?  Dlatego odebrałem temat ochrony jako doraźne pomysły na "tu i teraz" wykonane własnoręcz

12 minut temu, strażowy napisał:

...nie chce się mądrować ale jak widzę statystyki z wiekiem cepek tutaj piszących to zdecydowana większość nie dysponuje dyliżansami za 150 i więcej tysi a raczej portfel na zakup budki to przedział 15-30 k....więc drogie ubezpieczenie dodatkowe jakoś wielu nie porwie, no chyba że się mylę ? ?  Dlatego odebrałem temat ochrony jako doraźne pomysły na "tu i teraz" wykonane własnoręcznie ??

nie ??

Ogółem dla budek pod 20-30 tyś składki mieszczą się przeważnie w 700zl. Każdy sam decyduje. To jest pełen pakiet, żywioły, kradzież wypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

Ogółem dla budek pod 20-30 tyś składki mieszczą się przeważnie w 700zl. 

Dzięki za info ....a są jakieś kryteria wiekowe ? czy tylko deklarowana cena rynkowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.