Skocz do zawartości

ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Benior napisał:

Fajnie się to czyta i proszę o więcej :jump: 

 

Dzisiaj i jutro pełen relax z plazowaniem i kąpielą.. pustki niesamowite. Im dalej od miast tym bardziej intymnie i czyste plaze.

20220716_120238_copy_1024x577.jpg

20220716_110309_copy_1024x577.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufolz napisał:

Teraz :ok:

Dużo przyczep widujecie czy raczej kamperem się tam pchać. Jedynie co mnie martwi to czysta i szara woda bo pojemności mam dość żałosne. Koń mocny wiec spoko ale czy po prostu warto z przyczepą i to nie będzie mordęga z dojazdem w fajne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczep jest za trzesienie, glownie TR. Staja gdzie tylko mogą. Oni leja wode pod sie siebie a kota do ToyToy lub ich plazowych kibelkow. Ja sie nie moge przełamac i zlewam na myjniach i stacjach. Na kazdej jest kratka i myjnia. Spokojnie budka mozna stawac gdzie sie chce tak jak i kamperem. Kempingi są ale puste, Turcja to koczowniczy narod i co dwa trzy dni spotykamy te same Vany jak jadą trasa D400. Ta trasa jest bliżniacza do Jardanki z Chorwacji. Piekna malownicza droga. Zasada tutaj uśmiech na twarzy i pozdrawiać, odpowiadaja tym samym. Co jedynie dziewczyny w burkach nie odmachuja nawet jak je puszczasz na przejsciu. Tutaj pieszy nie ma puerwszeństwa nawet jak na pasach. Wolna amerykanka. I te ich klaksony... tidutidu.. jak w Indiach. Super podoba nam sie to. Ogolnie jest tu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ufolz napisał:

Im dalej od miast tym bardziej intymnie i czyste plaze.

To mi się marzy :slina:

No cóż, mam nadzieję, że i na Turcję przyjdzie pora (też rozważałem na te wakacje).

Fotki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna miejscówka bo woda po niecalych dniach się konczy wiec trzeba bylo sie ruszyć. Na horyzoncie pojawil się opuszczony kemping gdzie Turcy biesiaduja i serdecznie Polonie witaja. Daja pierwsza linie brzegowa abysmy mieli wygodę.. ach.. dla smaka fotka.. plaza czysciutka i bezpieczna dla dzieci. Kibelki do zrzutu. Co wiecej. Ochrona powiedziala tylko ze wody nie ma biezacej, mowimy ze mamy swoja aaa to ok. jedź i wypoczywaj.B)

20220717_163822_copy_1024x577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 18:20, bladys napisał:

Hej. Wybieramy się do Turcji samochodem w leasingu. Mam już pełnomocnictwo od leasingu. Poleciało do tłumacza przysięgłego potem leci do ambasady na apostille. W międzyczasie dowiedziałem się, że musi być rzekomo na początku potwierdzone notarialnie przed tłumaczeniem.

W ogóle czy to wszystko jest potrzebne? Był ktoś? Jedzie ktoś samochodem w leasingu? 

Byliśmy w Grecji, Bułgarii i Chorwacji + tranzyty. Nikt nic nie sprawdzał, tylko Serbowie sprawdzili czy mamy zieloną kartę. Od firmy leasingowej miałem pismo w języku polskim i angielskim pozwalające na użytkowanie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pewna zmianka o ktorej za kazdym razem zapominam. Nie ma na plazy naganiaczy ani oferujacych markowe towary,  nie ma tez naciagaczy jak to opisuja ci co lataja do Turcji samolotem. Czy to tylko przy kurortach? Hmmm. Jedyne widoki to takie, bez zaczepek poprostu szedł...

 

dji_export_1658073827856_copy_1024x576~2.jpg

dji_export_1658073797762_copy_1024x576~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Igor napisał:

 Od firmy leasingowej miałem pismo w języku polskim i angielskim pozwalające na użytkowanie pojazdu.

Dokładnie tak samo, już kolejne auto mam w leasingu i tylko jak Igor mam pozwolenie, które sam drukuje z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jerzy i Beata napisał:

Dokładnie tak samo, już kolejne auto mam w leasingu i tylko jak Igor mam pozwolenie, które sam drukuje z ich strony. 

Jechać nie bać się... przygoda w naszej pasji rozpoczyna sie za bramą domu.. jak ktos nie ma ZK moze kupić na przejsciu. Aaaa potwierdzam slowa @maarec niedrukujcie na zielonym arkuszu karty ona ma inny wzor i nie wolno widzialem jak się uzerali inni co solowka jechali. Aaa i bajki miedzy ksiązki wsadzic ze alkohol na granicy wylewaja.. bzdura.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaliśmy się na pare dni w centrum Turcji. Pojechalismy kanionem i Viaduktem Varda słynny z filmu SkyFall 007. Kanion przepiekny usłany w widoki, strumyki przewyższające widoki z Durmitoru, to nie da sie opisac slowami to trzeba zobaczyc. Klimat odmienny od południowego. Przecieliśmy pasmo górskie autostradą i pierwszy raz widzielismy wyścigi przeładowanych na maxa ciężarówek na 3 pasach gdzie ich prędkości to maksymalnie 45km/h. Przejazd podjazdem w Cro Sw. Rok to pikus. Podjazd o dlugości przeszlo 20km. Tutaj nie ma regół ładowności, ile zdołaż udźwignąc i załadować tyle bierzesz. Ale wracajac do porannych widokow to zaparkowaliśmy przy drodze a jak sie okazalo na skalnych dachach domow w skale.. hahaha ale na drodze. Temperatura spadla do 18st. Ale o 11:00 ma być znowu lampa. Temperatura na zwiedzanie super. Dla zdjeć słaba.

20220719_093911~2_copy_1024x577.jpg

dji_export_1658153578640.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPo zwiedzaniu skalbego miasta ruszylismy na Kapadocje aby tam spędzic 3 dni w Güreme. Spektaktl balonowy odbywal sie codziennie.. od wschodu do przedpoludniowych godzin. Miasto Güreme mocno komercyjne domki w kształtach "znanych z opowiesci" częsciowo zamione w hotele i mieszkania, ale i tak cudowne. Śpiąc na placu pomiedzy pieknymi formacjami skalnymi obudził nas znajomy dzwiek... to pompowanie balonow.. wow.. ale efekt jak jest się obok.. widac jak za kamperem pompuja i zbieraja sie do odlotu..ach aż się w głowie kręcilo tak ich dużo bylo.

dji_export_1658287552026_copy_1024x576~2.jpg

20220721_075921~2_copy_768x1364.jpg

20220721_063216~2_copy_1024x768.jpg

20220721_061441~2_copy_1024x462.jpg

20220721_045904~2_copy_1024x577.jpg

20220721_051551~2_copy_1024x577.jpg

20220721_052246~2_copy_1024x577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.