Skocz do zawartości

Jaki rozmiar taśmy butylowej dobrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Jestem w trakcie remontu tylnego narożnika w przyczepie (Adria Altea 542DT 2010r). Muszę uszczelnić listwę kątową oraz chciałbym zmienić uszczelkę na nową (stara obecnie jest jeszcze na przyczepie). Według pomiarów, jakie udało mi się dokonać, uszczelka ma prawdopodobnie około 2,5cm x 1cm. W ofercie są dostępne dwa rodzaje uszczelek 27x11mm oraz 20x11mm.

 

Lepiej kupić uszczelkę minimalnie większą, czy mniejszą i ją "dociągnąć" ?

Czy taśma butylowa 30mm o grubości 3mm wystarczy na te uszczelki ? Czy powinienem szukać jakiejś szerszej ?


Druga sprawa, obecnie są wkręcone wkręty nierdzewne samowiercące (przynajmniej w tylnym narożniku). Wkręty są w dobrym stanie. Mogę użyć te same wkręty czy lepiej do już "nawierconych" dziur kupić zwykłe wkręty i je wszystkie wymienić ?


Dziękuje za porady :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Alfi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Alfi napisał:

Muszę uszczelnić listwę kątową oraz chciałbym zmienić uszczelkę na nową (stara obecnie jest jeszcze na przyczepie). Według pomiarów, jakie udało mi się dokonać, uszczelka ma prawdopodobnie około 2,5cm x 1cm. W ofercie są dostępne dwa rodzaje uszczelek 27x11mm oraz 20x11mm.

 

Lepiej kupić uszczelkę minimalnie większą, czy mniejszą i ją "dociągnąć" ?

Przy tej operacji miałem węższą i dociągałem, ale najlepiej podpytać w sklepie, kupowałem w tym sklepie i nawet próbowałem reklamacje złożyć, bo wydawała mi się za wąska, ale zaufałem sprzedawcy i faktycznie przy dokręcaniu bardzo ładnie siadła.

15 minut temu, Alfi napisał:

Czy taśma butylowa 30mm o grubości 3mm wystarczy na te uszczelki ? Czy powinienem szukać jakiejś szerszej ?

W zupełności wystarczy, a nawet jak jest równo, to 2mm wystarczy.

Jednak pomyśl czy nie zakupić uszczelki już z uszczelnieniem.

16 minut temu, Alfi napisał:

Druga sprawa, obecnie są wkręcone wkręty nierdzewne samowiercące (przynajmniej w tylnym narożniku). Wkręty są w dobrym stanie. Mogę użyć te same wkręty czy lepiej do już "nawierconych" dziur kupić zwykłe wkręty i je wszystkie wymienić ?

Pokaż jak te wkręty "samowiercące" wyglądają.

Powinny być zwykłe wkręty do drewna z nierdzewki i prawdopodobnie z łbem soczewkowym. Jak listwa sucha, to bez problemu możesz użyć tych samych, jak masz wątpliwości, to daj zapałkę do każdego otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, filipert napisał:

Przy tej operacji miałem węższą i dociągałem, ale najlepiej podpytać w sklepie, kupowałem w tym sklepie i nawet próbowałem reklamacje złożyć, bo wydawała mi się za wąska, ale zaufałem sprzedawcy i faktycznie przy dokręcaniu bardzo ładnie siadła.

Już napisałem do sprzedawcy, dzięki za info.

35 minut temu, filipert napisał:

Jednak pomyśl czy nie zakupić uszczelki już z uszczelnieniem.

Znalazłem idealną uszczelkę z uszczelniaczem o wymiarach 25x11mm u sprzedawcy którego poleciłeś. Jednak w ofercie ma tylko szarą. Już napisałem maila, jak nie odpowie to będę dzwonił.

37 minut temu, filipert napisał:

Pokaż jak te wkręty "samowiercące" wyglądają.

Powinny być zwykłe wkręty do drewna z nierdzewki i prawdopodobnie z łbem soczewkowym. Jak listwa sucha, to bez problemu możesz użyć tych samych, jak masz wątpliwości, to daj zapałkę do każdego otworu.

Nie mam możliwości teraz podjechać do przyczepy ale wyglądają one mniej więcej tak:
image.png.9753e22d9983a1a5c3cdcfaafaa3a9bb.png

 

Boje się że jak zastosuje te same to jeszcze bardziej tą dziurę "rozwiercą" i będą luźne. Chyba kupię zwykłe wkręty z nierdzewki i wymienię od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dommm80 napisał:

Po zdjęciu wyglądają na zwykłe blachowkręty , ja bym ich nie używał . Kup nowe na sztuki nierdzewne z małym łepkiem zrobię później zdjecie i wyśle.

Zgadzam się, to blachowkręt, nie nadaje.

Wkręty należy dobrze dobrać nie tylko średnicą, ale również łbem, tak jak pisałem, najlepsze soczewkowe, ale z nierdzewki, jak znajdziesz, to pisz, sam kupię garść ;). Jak łeb będzie za duży, to Ci klin ozdobny nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dommm80 napisał:

Po zdjęciu wyglądają na zwykłe blachowkręty , ja bym ich nie używał . Kup nowe na sztuki nierdzewne z małym łepkiem zrobię później zdjecie i wyśle.

 

4 godziny temu, filipert napisał:

Zgadzam się, to blachowkręt, nie nadaje.

Moje wyglądają tak, udało mi się zrobić dzisiaj zdjęcie:
image.thumb.png.9b6a9e692d350705b76e70796b5514e1.png

 

Dzięki wielkie Panowie, poszukam w takim razie zwykłych z nierdzewki.

Zadzwoniłem też do sklepu który polecił filipert, zmierzyłem moją listwę a także wymiar "rowka" na klin ozdobny. Czekam na wycenę. Będę informował ile wyjdzie czarnej uszczelki za 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że takie mogłyby być ?

https://allegro.pl/oferta/4x25-wkret-do-drewna-soczewka-nierdzewny-a2-100szt-8069648292 

image.png.bc44ae4fc1b433e29b875b3757c625cd.png

 

Pytam, ponieważ jak wpisuje w google "z łbem soczewkowym" to mi pokazuje właśnie takie jak wyżej i takie: 
image.png.c2a8a4a7f60996055ee89fc31b818939.png

Które są właściwe ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dommm80 napisał:

To są moje kręty z nierdzewki których używałem kupione na sztuki w sklepie z artykułami żelaznymi.

Dzięki serdeczne! W takim razie będę szukał takich samych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.77c3bb9a2ab66c614320b5f325907456.pngto jest wkręt "karawaningowy"

 

Ale sprawdź czy masz podfrezowane otwory w listwie narożnej, wkręt powinien być dobrany do kata tego frezu.

13 minut temu, dommm80 napisał:

Weź stare wkręty i niech w sklepie dopasują. Będzie najłatwiej .

Ale mam wątpliwość, czy te wkręty były właściwe. Są bardzo długie, więc podejrzewam, że ktoś je wymienił z oryginalnych na dłuższe. Rozmiar wiekszy nie powinien sprawć kłopotu, ale uwaga na 

1 godzinę temu, dommm80 napisał:

To są moje kręty z nierdzewki których używałem kupione na sztuki w sklepie z artykułami żelaznymi. c5f7f8aaef27f38f1db49797c6e35f09.jpg8bf4fd354e41b7480fa4ec8705216f94.jpg

bo mają spore łby.

Ja też kilku takich użyłem w miejscach gdzie słabiej trzymały stare, ale klin ozdobny ledwo się mieścił, chyba robiłem nowy frez pod nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

Ale sprawdź czy masz podfrezowane otwory w listwie narożnej, wkręt powinien być dobrany do kata tego frezu.

Niestety ale na 95% nie ma tam frezu. 

1 godzinę temu, filipert napisał:

Są bardzo długie,

One są M4x25mm. A jakie masz u siebie lub jakie powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alfi napisał:
1 godzinę temu, filipert napisał:

Są bardzo długie,

One są M4x25mm.

M4?

jeżeli 25mm, to w normie.

9 minut temu, Alfi napisał:

Niestety ale na 95% nie ma tam frezu. 

Dziwne, a może ktoś tymi samowiercącymi robił nowe otwory, może obok są otwory inne? Jak nie ma to oczywiście łeb nie może mieć stożka.

W takim razie bierz grzybkowy

image.png.a310d8c16b91bded382f6e2f02cdf598.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

M4?

Sorry gwint jest M4, natomiast średnica łba w tych moich starych to 6,67mm ;-)

6 minut temu, filipert napisał:

Dziwne, a może ktoś tymi samowiercącymi robił nowe otwory, może obok są otwory inne? 

Nie. Obok nie ma innych otworów. Nie mam pojęcia czemu tak to wygląda ;-)

Chyba właśnie zrobię tak jak mówisz. Kupię po prostu takie same z tym że zwykle wkręty do drewna z nierdzewki a nie to co mam teraz. One bez problemu pod klinem ozdobnym się mieściły wiec chyba zostanę przy tym samym typie łba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alfi napisał:

Chyba właśnie zrobię tak jak mówisz. Kupię po prostu takie same z tym że zwykle wkręty do drewna z nierdzewki a nie to co mam teraz. One bez problemu pod klinem ozdobnym się mieściły wiec chyba zostanę przy tym samym typie łba.

Ty miałeś talerzykowy, jest niższy, ale chyba grzybkowy lepiej podejdzie. Kup kilka rodzai i próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.