Skocz do zawartości

Hobby 400 pierwsza przyczepa !


Qbzi

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to szukam czegoś niewielkiego na początek. 

2 osoby dorosłe plus dwójka dzieci.(2i4 lata)

Głównie weekendowe wyjazdy.

Umywalka uchylna też mi się nie podoba, ale zawsze jest druga w kuchni:)

Zaraz patrzę na 440:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qbzi napisał:

Dokładnie to szukam czegoś niewielkiego na początek. 

2 osoby dorosłe plus dwójka dzieci.(2i4 lata)

Głównie weekendowe wyjazdy.

Umywalka uchylna też mi się nie podoba, ale zawsze jest druga w kuchni:)

Zaraz patrzę na 440:)

 

Dwójka dzieci nawet małych to jedno łóżko rozłożone na wciąż. A przy stoliku też potrzebujesz troszkę więcej miejsca. Zerknij na układy z dwoma pełnymi łóżkami na dwóch końcach. 

Hobby w tych rocznikach zaczyna tak od 455. Ale wydaje mi się widziałem Dethleffsy trochę mniejsze już od 440 w takim układzie, i bardzo mi się podobały. 

Co do tej umywalki w kuchni, to u mnie praktycznie na wciąż jest zakryta blatem na którym stoją graty, więc używana raczej okazjonalnie. Jak bym nie miał w łazience to bym prawie w ogóle nie miał. Ale jak wcześniej napisano Hobby 440 ma kawałek blatu więcej. 

No i najważniejsze. Na początek szukaj ogłoszeń blisko siebie i jedź obejrzeć ale nie kupić. Na żywo sobie lepiej to oszacujesz, i pewnie zmieni ci się trochę światopogląd. Najlepszy do tego plac, gdzie stoi kilka przyczep spełniających twoje kryteria, i możesz wtedy pół dnia biegać od jednej do drugiej i porównywać niektóre rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro jesteś 2+2 to 440 tak na styk.

Kanapy w tylnym prawym rogu składają się i ze stolikiem tworzą łóżko. Przy moim 178 cm musiałem spać lekko na skos, aby się wyciągnąć ;) Dla młodzieży w sam raz.

Wadą jest to, iż po podniesieniu deski poszerzającej kanapę przy wc po rozłożenia łóżka pozostaje około 20 cm na przejście. Jeden zaakceptuje, inny nie.

Masz kilka pstryków mojej byłej. Rok 2005.

Jeśli przypadnie Ci do gustu i potrzeb Hobby 440, zerknij jeszcze na Knaus 420qd. Układ identyczny, ale są drobiazgi jak np. prosta linia dachu dłuższa i na bank dłuższa markiza wejdzie. W hobby jest to przełamanie dość szybko.

Jednak przy dzieciach 2 i 4 lata można śmiało iść w układy jak pisze Piotr, ewentualnie jakiś z piętrusem, no, ale to szybko pojawi się piątka z przodu.

Przemyśl czy warto inwestować w coś na "chwilę". Wówczas nie wiadomo co i jak inwestować, aby nie stracić, zmieniając budkę po sezonie.

 

1_1.jpg

1_2.jpg

1_3.jpg

1_4.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.