Skocz do zawartości

Hobby 400 pierwsza przyczepa !


Qbzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!  Nie znam ogłoszenia. Ale jako doświadczona w przyczepach, to jakie dane podaje sprzedawca, wydaje mi się lekko naciągane. Czy on jest tylko handlarzem czy to jest jego. Jak dla mnie już sama folia na tapicerce to jest nietypowe. Materace na łóżku chyba do wymiany.  To co on podaje jako wyposażenie, to większość ma być w wyposażeniu czyli: należy się jak psu micha. Zaskakują mnie takie oferty. Widać, że jest ona dla początkujących. Gdybyś chciał ją oglądnąć to koniecznie z kimś doświadczonym. Ja sama chętnie bym mogła pomóc nie jednemu, gdyby było to blisko. Jeżeli chcesz ode mnie więcej informacji, które by Ci pomogły w oglądaniu to daj znać. Ja przeżyłam 5 przyczep. Nie orientuję się tylko co do ceny. Jak dla mnie z tego roku to chyba ciut wysoka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Larysa napisał:

Czy on jest tylko handlarzem

Jest handlarzem, sprzedaje przyczepy, mydło i powidło.

Oraz takie cudo: https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-gastronomiczna-pewny-biznes-plenerowa-mobilna-gastronomia-CID5-IDIQ7cL.html#d633d21958

Jak on to zarejestrował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piotrowin napisał:

Jest handlarzem, sprzedaje przyczepy, mydło i powidło.

Oraz takie cudo: https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-gastronomiczna-pewny-biznes-plenerowa-mobilna-gastronomia-CID5-IDIQ7cL.html#d633d21958

Jak on to zarejestrował?

Przecież to przyczepa lekka, budowlana. Na taką wsadził co mu się tam podoba. Poruszać się z czymś takim IMO nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrowin napisał:

Jest handlarzem, sprzedaje przyczepy, mydło i powidło.

Oraz takie cudo: https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-gastronomiczna-pewny-biznes-plenerowa-mobilna-gastronomia-CID5-IDIQ7cL.html#d633d21958

Jak on to zarejestrował?

Najpierw zarejestrował, i zrobił przegląd, a później przerobił na chatkę baby jagi z wędzarnią w środku. 

Idąc tym tokiem rozumowania, to jak włożę nosze do kombi, to mogę sprzedać samochód jako karetkę :mlot:

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszałem, bo zepchnąłem istotę wątku na pobocze.

Ad rem - tak jak pisze @Larysa - z listy wyposażenia skreśl to co bez łaski musi być, dodaj zdjęcia zrobione tak żeby nic nie pokazywały.
Do tego kluczowe teksty "Na więcej pytań odpowiem telefonicznie", "Kontakt tylko telefoniczny !!!", "Nie odpowiadam na wiadomość !" (bo zawsze można się wyłgać że klient źle zrozumiał).

Parafrazując Gajusza Juliusza Cezara  - nie pojedziesz, nie pomacasz, nie dowiesz się :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Najpierw zarejestrował, i zrobił przegląd, a później przerobił na chatkę baby jagi z wędzarnią w środku. 

To jest lekka, one nie mają przeglądu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden tak. Jak rozumiem po zmianie właściciela i przerejestrowaniu trzeba zrobić raz. 

Pierwsze słyszę żeby przy przerejestrowaniu pojazdu robiło się przegląd. Przecież przegląd jest przepisywany z poprzedniego DR jeśli ten jest ważny. W przypadku przyczepy lekkiej przegląd ważny jest bezterminowo - od nowości. Taka przyczepa w zasadzie może nigdy nie być na przeglądzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Pierwsze słyszę żeby przy przerejestrowaniu pojazdu robiło się przegląd. Przecież przegląd jest przepisywany z poprzedniego DR jeśli ten jest ważny. W przypadku przyczepy lekkiej przegląd ważny jest bezterminowo - od nowości. Taka przyczepa w zasadzie może nigdy nie być na przeglądzie.

 

 

Ok, czyli jeszcze inaczej niż mi się wydawało. Ale ogólnie wtedy można sobie wszystko z ta przyczepką zrobić. Ewentualnie do pierwszego "zdarzenia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać tą, bo trochę  bliżej Wrocławia.

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-hobby-1200-dmc-stan-bdb-przedsionek-isabella-ventura-300-CID5-IDOjmw2.html?reason=observed_ad

Przyczepa jest prywatna zarejestrowana i ubezpieczona.

Pan twierdzi, że wszystko ok. Kupiona w listopadzie. Sprzedaje bo kupił większą. 

Przyczepa stoi na działce, wyjechała na weekend dwa razy.

Co do cen to tyle kosztują te przyczepy i idą cały czas w górę, bo sezon się zaczyna.

Jeżeli mam auto o dmc 2600 przyczepa 1200 to muszę mieć B+E prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Qbzi napisał:

Jeżeli mam auto o dmc 2600 przyczepa 1200 to muszę mieć B+E prawda?

Tak, B+E, lub ewentualnie B96. Z DMC samochodu 2600 to zostaje ci jedynie jakaś niewiadówka, lub cos podobnego aby nie wejść w wyższe uprawnienia oraz Viatol/E-tool.

Zauważyłem że cały czas szukasz tej samej wielkości i tego samego układu. Te łazienki z podnoszoną umywalką nie są zza bardzo chwalone. W ile osób będziesz jeździł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qbzi napisał:

Pan twierdzi, że wszystko ok. Kupiona w listopadzie. Sprzedaje bo kupił większą. 

Przyczepa stoi na działce, wyjechała na weekend dwa razy.

Oczywiście nie można wykluczać prawdy, ale z założenia nie bierz pod uwagę takich dyrdymałów ;)

Rozważałeś Hobby 440?

Łazienka jest w tym układzie ciut większa, bez kombinacji z uchylaną umywalką,, o której słusznie wspomina @Piotrekm13  W tej 400 nie ma blatu kuchennego, aby coś przygotować czy chociaż czajnik postawić.  Zerknij na blat w 440. 

DMC mają od 1200 do 1350 przy czym 1200 to raczej kiepski wybór.
Są układy 440 SB i SF. Pierwszy ma przednie łózko składane i masz dzięki temu dwa stoliki, drugi ma łóżko na stałe, tylko podnoszone.
Używałem 440 kilka lat, mogę podesłać fotki, acz zapewne w sieci ich nie brak.

Jeśli nie czujesz się "na siłach", do zakupu pierwszej przyczepy weź kogoś, kto wie gdzie trzeba spojrzeć chłodnym wzrokiem.

Jeśli to handlarz, spacyfikuje Cię gadką tak, że ewentualne miny wyjdą dopiero na Twoim podwórku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marcin T napisał:

W tej 400 nie ma blatu kuchennego, aby coś przygotować czy chociaż czajnik postawić.  Zerknij na blat w 440. 

Potwierdzam, 440 ma fajny dodatkowy kawałek blatu, i dodatkową szafeczkę pod blatem czego nawet nie ma w mojej 455. 

W 455 na plus jest to, że od tej wielkości zaczynają się dwa pełne łóżka na dwóch końcach przyczepy, co dla mnie było wyznacznikiem. Nie chciałem mieć tego bocznego łóżko-stolika, który po rozłożeniu utrudnia wyjście z przyczepy. To jest dobre dla dwóch osób, jeśli nie trzeba tego rozkładać.

No i oczywiście łazienka. Ja  odrzucałem te podnoszone umywalki. Nie wiem jak to jest w Hobby 400, ale w 440 widziałem już pełną łazienkę ze stałą narożną umywalką. 

No ale @Marcin T, nie wiemy czego autor szuka, oprócz dwóch podsuniętych ogłoszeń gdzie po zdjęciach wszystko pięknie wygląda, a w rzeczywistości trudno powiedzieć. Możemy tylko o układach podyskutować i ewentualnie o wyposażeniu.

No i jeszcze mały komentarz, do czego dążę. Wiemy że autor ma duży holownik, z którym i tak wchodzi w wyższe uprawnienia oraz E-tool. Może więc nie ma sensu się ograniczać do długości 400, tylko popatrzeć trochę "wyżej"... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.