Skocz do zawartości

Czy można naładować butle click on?


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, maarec napisał:

Myślisz, że taki bezmyślny gość , który zrobił instalacje w przyczepie czy kamperze po swojemu na pomarańczowych wężach i zaciskach do węża ogrodowego to naklei naklejkę - uwaga tykająca bomba ?

Co innego budowa kampera z głową a co innego rzeźba - płomień jest to wszystko gra.

 

popatrz na to od dobrej strony :lol:jeszcze rok ważności reduktora pozostał :winner:pewnie zupełnie przypadkiem, ale coś pozytywnego

nawet pomarańczowych wązy nie ma tylko jakaś gumowa partyzantka :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maarec napisał:

Myślisz, że taki bezmyślny gość , który zrobił instalacje w przyczepie czy kamperze po swojemu na pomarańczowych wężach i zaciskach do węża ogrodowego to naklei naklejkę - uwaga tykająca bomba ?

Co innego budowa kampera z głową a co innego rzeźba - płomień jest to wszystko gra.

 

Na kempingu miałem okazje widzieć reduktor, wąż i butle które mają pimad 30 lat.

Wiele jest osób dla których bezpieczeństwo ma wartość ..... nie ma wartości, liczy się, że dudków nie wydali ..... 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 09:34, PanSamochodzik napisał:

nie chodzi o oszczędność [...] ale o to że, założenie normalnej butli wiązałoby ze znacznymi nakładami.

Jakimi znacznymi nakładami? Przecież to nie są jednorazowe butle. Według wujka Google są różne pojemności i wielkości, wymiana na pełną m.in. w Obi, Castoramie, Leroy, Gaspolu. Bez problemu można coś dopasować.
A takie podpuszczanie kogoś - przelewaj, dasz radę, najwyżej siebie albo kogoś ubijesz a może i w telewizji Cię pokażą. Ale "jakby co złego to nie ja", tak? A potem widać takie druciarstwo na kempingach czy kamperplacach.
Przecież to nie idiota wymyślił, że do butli można wlać określoną ilość gazu. A może jednak inżynier-idiota się nie znał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrowin napisał:

Jakimi znacznymi nakładami? Przecież to nie są jednorazowe butle. Według wujka Google są różne pojemności i wielkości, wymiana na pełną m.in. w Obi, Castoramie, Leroy, Gaspolu. Bez problemu można coś dopasować.
A takie podpuszczanie kogoś - przelewaj, dasz radę, najwyżej siebie albo kogoś ubijesz a może i w telewizji Cię pokażą. Ale "jakby co złego to nie ja", tak? A potem widać takie druciarstwo na kempingach czy kamperplacach.
Przecież to nie idiota wymyślił, że do butli można wlać określoną ilość gazu. A może jednak inżynier-idiota się nie znał...

Eh....    ja mam butle angielskie 7kg i tylko takie dwie wejdą mi do schowka - co do milimetra. Nie ma mowy o wciśnięciu butli 11kg, a przeróbka schowka to demolka połowy przyczepy i oczywiście koszty (obecny schowek jest hermetyczny od środka, wentylowany na zewnątrz), więc podziękowałem.  Jedyne co zamiennie by weszło to małe butle turystyczne bodaj 2 kg, ale nie wyobrażam sobie wymieniania takich co 2 dni i obawy, że akurat w nocy, przy ogrzewaniu skończy się gaz. Ja preferuję dzikie biwakowanie i jakoś wolałbym nie mieć takiego problemu.  A tak mam dwie butle 7kg co mi wystarcza.  Ponadto nawet jak przyjdzie przełączyć butle, to robię to w 2 sekundy - bo jest szybko-złączka, a nie gwint i oryginalna, fabryczna instalacja w przyczepie. Więc żadnego druciarstwa nie mam.

Przy długich wyjazdach (>2tyg.), gdy zaczyna brakować gazu, kupuję go w punkcie razem z butlą 11kg  (zostawiam kaucję), jadę w odludne miejsce i przelewam do moich dwóch mniejszych,  po czym zwracam tą 11kg i odbieram kaucję. I gdzie tu jest zagrożenie?

Ja nikogo nie namawiam do przelewania samodzielnego. Ale jeżeli ktoś pyta, to odpowiadam. Napisałem również o koniecznych środkach ostrożności.

Nie podoba mi się ta tendencja, do przesadzania z bezpieczeństwem. Rozumiem, że telewizja ogłupia i produkuje debili. Ja jednak staram się nie traktować tak rozmówcy. Skoro pyta, to już dobrze o nim świadczy. Bo mógłby bez pytania się za to zabrać i zrobić tak, jakby mu się wydawało, albo jakby mu somsiad powiedział :) Jak będzie chciał, to i tak spróbuje, więc lepiej naprowadzić go na właściwą drogę - jak to ktoś wyżej napisał.

Wszystko jest dla ludzi.

 

9 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

A czy wymiana na taką samą ale pełną wiąże się ze znacznymi nakładami? 

Słyszałem że gaz podrożał, ale to co chcesz "wbić" do butli to zakładam, że nie masz za darmo???

Moich butli w PL nie napełniają.   Nie spotkałem się z tym w każdym razie.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Moich butli w PL nie napełniają.   Nie spotkałem się z tym w każdym razie.

Ok, pomyliłem  się , bo myślałem, że to założyciel  wątku pisał o tych "znacznych nakładach"  i nie pasowało mi to z butla kompozytową  że zdjęcia. Teraz wszystko jasne.

A patrzałeś na takie:

https://sklep.gaspol.pl/ZESTAW-BUTLA8KG+REDUKTOR?gclid=Cj0KCQiA3-yQBhD3ARIsAHuHT67p59TDEM4bezIbGCECxbDlPD7vYSbBTd7rPdZXEO0ekPwCgW5ulJwaAn2FEALw_wcB

 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Eh....    ja mam butle angielskie 7kg i tylko takie dwie wejdą mi do schowka - co do milimetra. Nie ma mowy o wciśnięciu butli 11kg, a przeróbka schowka to demolka połowy przyczepy i oczywiście koszty (obecny schowek jest hermetyczny od środka, wentylowany na zewnątrz), więc podziękowałem.  Jedyne co zamiennie by weszło to małe butle turystyczne bodaj 2 kg, ale nie wyobrażam sobie wymieniania takich co 2 dni i obawy, że akurat w nocy, przy ogrzewaniu skończy się gaz. Ja preferuję dzikie biwakowanie i jakoś wolałbym nie mieć takiego problemu.  A tak mam dwie butle 7kg co mi wystarcza.  Ponadto nawet jak przyjdzie przełączyć butle, to robię to w 2 sekundy - bo jest szybko-złączka, a nie gwint i oryginalna, fabryczna instalacja w przyczepie. Więc żadnego druciarstwa nie mam.

Nano, 5kg GreenGas  lub takie jak @Piotrekm13 nie podejdą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Taka niestety nie wejdzie - średnica 30 cm, a moje butle mają ok 26 cm i wchodzą na styk.

 

5 godzin temu, Misio napisał:

Nano, 5kg GreenGas 

Tego nie wiem, tak na szybko nie znalazłem wymiarów. Ale dla mnie ważne jest też to, abym nie miał problemu z napełnieniem butli. Póki co, butle 11kg są najbardziej dostępne i w każdej wiosce, nawet zabitej dechami jest punkt ich wymiany. I praktycznie w każdym takim punkcie, można wziąć butlę za kaucją i spokojnie sobie przelać. 

Naprawdę, nie ma co panikować z tym przelewaniem. Dlaczego nikt nie boi się przelewać benzyny z kanistra do baku? Może dlatego, że mało kto wie, że opary benzyny są co najmniej tak samo lotne, jak propan-butan. Są natomiast cięższe,przez co wolniej ulegają rozrzedzeniu w powietrzu, co w porównaniu z gazem, stwarza nawet większe ryzyko.

Zasady bezpieczeństwa przy przelewaniu gazu, są bardzo podobne jak przy przelewaniu benzyny i w obu przypadkach nie można ich bagatelizować.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PanSamochodzik napisał:

można wziąć butlę za kaucją i spokojnie sobie przelać. 

Dlatego 5 litrowa butla, z zaworem turystycznym robi się to bez problemu . Nawet w punkcie napełniania robią to bez wagi , napełniają aż wyleje się przelewem . Ostatni pan w punkcie powiedział wolę napełniać 11 bo to idzie szybciej . Rzeczywiście  tak było , nim napełnił moją 5 , drugi pan w tym czasie napełnił  dwie 11.

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butli DomLight nie da się napełnić. Więc warto mieć conajmniej dwie lub drugą zwykłą. I możliwość podłączenia jej bez klikOn. Butle DomLight niestety są dostępne tylko na nielicznych stacjach benzynowych i punktach dystrubucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dsfpk napisał:

 Butle DomLight niestety są dostępne tylko na nielicznych stacjach benzynowych i punktach dystrubucji.

Jak w nielicznych? Powiedziałbym, że są dostępne w większosci punktach dystrybucji wskazanych na stronie amerigasu. Jeszcze nie spotkałem takiego, który byłby dystrybutorem i nie miał domlighta albo nano w ofercie (chyba że się skończyły i stoją puste). 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.