Skocz do zawartości

Czy można naładować butle click on?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy napełniał ktoś taka  butle click on? Kupiłem adapter ale gaz nie wchodził przy napełnianiu tak jak by było zabezpieczenie przepływu w jedną stronę? 

https://carbonzorro.com/pl/products/adapter-do-butli-amerigas-nano-bp-quick-on-27-mm-w21-8-845.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Albertk napisał:

Witam wszystkich, czy napełniał ktoś taka  butle click on? Kupiłem adapter ale gaz nie wchodził przy napełnianiu tak jak by było zabezpieczenie przepływu w jedną stronę? 

https://carbonzorro.com/pl/products/adapter-do-butli-amerigas-nano-bp-quick-on-27-mm-w21-8-845.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Raczyłeś poszukać na forum przed założeniem nowego tematu? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Albertk napisał:

Witam wszystkich, czy napełniał ktoś taka  butle click on? Kupiłem adapter ale gaz nie wchodził przy napełnianiu tak jak by było zabezpieczenie przepływu w jedną stronę

Ja napełniam regularnie. Do tego celu (wyłącznie!) używam przerobionego reduktora click-on, (oryginalnie miał za mały przepływ i nie dało się napełniać), który połączony jest z wężem gazowym, na końcu zaś mam gwint do zwykłej butli 11kg. 

Sprawdź przecież, czy Twój adapter umożliwia przepływ w obie strony i z jaką prędkością (!).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem ladowac poprzez adapter na stacji ale niestety nie szlo :( Mam taki reduktor, więc przypuszczam, że po dolączeniu takiego adaptera na końcu przewodu https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-angielskich-butli-calor-oraz-safefill-9662633262 może się udać. Czy w ten sposób to rozwiązales? Mam nadzieję, że ten reduktor umożliwia przeplyw w dwie strony. O jakich przeróbkach reduktora wspomniales? Czy moglbys napisać więcej na ten temat lub też przeslać zdjęcie? Będę bardzo wdzięczny

IMG_20220223_205809.jpg

IMG_20220223_204715.jpg

IMG_20220223_205853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Misio napisał:

Nie idź tą drogą...

Zrobisz sobie lub komuś krzywdę...

niestety, czasem strach zaparkować obok kogoś na campingu bo nie wiadomo co akurat wymyślił. Takie zabawy przy instalacji gazowej kończą się źle.

36 minut temu, Albertk napisał:

Próbowalem ladowac poprzez adapter na stacji ale niestety nie szlo :(

 

 

 

pomyłka - na szczęście nie szło.

Jak skontrolujesz poziom napełnienia butli podczas tankowania - nie zgodnego z prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Albertk napisał:

Próbowalem ladowac poprzez adapter na stacji ale niestety nie szlo

i dobrze

przepraszam , że nie podpowiem więcej ale najpierw poczytaj......

.....potem poczytaj jeszcze .....

.....potem pomyśl .....

na końcu możesz spróbować napełnić butlę .......... z innej butli

najlepiej gdzies w szczrym polu żebyś nie skrzywdził niewinnych ludzi :ee:

2 godziny temu, Misio napisał:

Nie idź tą drogą...

............. droga jest dobra , tylko najpierw trochę trzeba się dowiedzieć i pomyśleć :mlot:

2 godziny temu, maarec napisał:

niestety, czasem strach zaparkować obok kogoś na campingu bo nie wiadomo co akurat wymyślił............

przy tych co myślą to strachu nie ma

gorzej przy tych bezmyślnych :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można zaoszczędzić na pełnej butli - starczy chociaż na jedno piwo czy tylko na mineralną?
No ale za to jakie emocje, adrenalina w żyłach buzuje... To tak jakby tyłek podcierać szkłem zamiast papierem, też kilka złotych można zaoszczędzić.
Ważycie chociaż te butle w trakcie takiego partyzanckiego nalewania czy też "jakoś to będzie"?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Albertk napisał:

Próbowalem ladowac poprzez adapter na stacji ale niestety nie szlo :( Mam taki reduktor, więc przypuszczam, że po dolączeniu takiego adaptera na końcu przewodu https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-angielskich-butli-calor-oraz-safefill-9662633262 może się udać. Czy w ten sposób to rozwiązales? Mam nadzieję, że ten reduktor umożliwia przeplyw w dwie strony. O jakich przeróbkach reduktora wspomniales? Czy moglbys napisać więcej na ten temat lub też przeslać zdjęcie? Będę bardzo wdzięczny

Już Ci wszystko napiszę, ale najpierw przeczytaj poniższe uwagi.

11 godzin temu, Misio napisał:

Nie idź tą drogą...

Zrobisz sobie lub komuś krzywdę...

Trudno się dziwić takim uwagom, bo jak widać twórca wątku nie posiada żadnej wiedzy w temacie. Jednak wiedzę można zdobyć, zaś przy napełnianiu potrzeba umiejętności samodzielnego myślenia i wobraźni. Zakładam, że twórca wątku posiada takie cechy :)

8 godzin temu, chris_66 napisał:

..potem poczytaj jeszcze .....

.....potem pomyśl .....

na końcu możesz spróbować napełnić butlę .......... z innej butli

najlepiej gdzies w szczrym polu żebyś nie skrzywdził niewinnych ludzi

... dlatego powyższe to absolutna konieczność! Było na forum pisane  o napełnianiu butli, wujek google też coś wie i na jutubie też są filmiki o napełnianiu. Zacznij od tego.

8 godzin temu, chris_66 napisał:

droga jest dobra , tylko najpierw trochę trzeba się dowiedzieć i pomyśleć

Zdecydowanie trzeba się dużo dowiedzieć i dużo myśleć. I jak pisałem - wyobraźnia się przyda.

Albertk: Jeżeli doczytałeś i dokształciłeś się już w temacie napełniania butli - jak radzę ja i przedmówcy, to opisuję jak ja napełniam butle angielskie z zaworem click-on. 

Niestety miałem trochę gorzej niż Ty, ponieważ moje butle posiadają click-on w średnicy 21mm co jest pewnym unikatem i trudno dostać do tego złączki. Udało mi się jedynie dokupić reduktor z takim złączem. Reduktor jak sama nazwa wskazuje służy do redukcji czyli zmniejszania - w tym wypadku ciśnienia oraz przepływu gazu. Dlatego jako taki nie nadaje się do napełniania. Przeróbka polegała na otwarciu go, usunięciu ze środka zaworu iglicowego (umożliwienie przepływu zwrotnego) i rozwierceniu dyszy (zwiększenie przepływu). Oczywiście sam mechanizm złącza click-on pozostaje nienaruszony.Trudnością było szczelne zamknięcie tego spowrotem, ale jak się chce to się da.

Teraz zakładam przerobiony reduktor na butlę, od reduktora mam wężyk do butli 11kg i napełniam. Ważne jest by nie przepełnić butli dlatego odradzam napełnianie na stacji. Ja napełniam dwie butle 7kg z jednej 11kg mniej więcej po równo, dlatego raczej nie przepełnię. No i oczywiście z dala od ludzi i ognia (i bez fajki w gębie :D  ), bo po napełnieniu, przy odłączaniu węża, wypłynie z niego trochę gazu lub ulotni się w postaci mgły, ale nie ma co panikować - sam się nie zapali.

W Twoim przypadku, zapewne adapter który posiadasz, też ma w sobie jakiś zaworek zwrotny, tudzież dyszę ograniczającą przepływ i dlatego nie da się przez niego napełniać.

Jak  wrócę do domu i nie zapomnę, to zrobię fotę zestawu do napełniania, choć właściwie nie wiem czy można coś takiego propagować....    (?)

Godzinę temu, piotrowin napisał:

Ile można zaoszczędzić na pełnej butli - starczy chociaż na jedno piwo czy tylko na mineralną?
No ale za to jakie emocje, adrenalina w żyłach buzuje... To tak jakby tyłek podcierać szkłem zamiast papierem, też kilka złotych można zaoszczędzić.

W moim przypadku nie chodzi o oszczędność, bo tu akurat nie mam żadnej, ale o to że, założenie normalnej butli wiązałoby ze znacznymi nakładami.

Pozdrowienia.

 

 

 

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w Bytomiu koło Ośrodka Ruchu był zakład który napełniał według wagi małe butle turystyczne na zasadzie przelewania gazu z dużej butli wężem do małej.

 

Skoro działali tak w środku miasta to raczej chyba legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 00:44, chris_66 napisał:

i dobrze

przepraszam , że nie podpowiem więcej ale najpierw poczytaj......

.....potem poczytaj jeszcze .....

.....potem pomyśl .....

na końcu możesz spróbować napełnić butlę .......... z innej butli

najlepiej gdzies w szczrym polu żebyś nie skrzywdził niewinnych ludzi :ee:

............. droga jest dobra , tylko najpierw trochę trzeba się dowiedzieć i pomyśleć :mlot:

przy tych co myślą to strachu nie ma

gorzej przy tych bezmyślnych :look:

Myślisz, że taki bezmyślny gość , który zrobił instalacje w przyczepie czy kamperze po swojemu na pomarańczowych wężach i zaciskach do węża ogrodowego to naklei naklejkę - uwaga tykająca bomba ?

Co innego budowa kampera z głową a co innego rzeźba - płomień jest to wszystko gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.