Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, planuję zakupić lusterka dodatkowe montowane na nadkola ale mam obawy czy będą pasować? Moje auto to Renault Scenic 2 z 2007roku. Czy któryś z kolegów posiada scenica i używa takich właśnie lusterek? Dziękuję

P.S. Lusterka nakładane/nasuwane na oryginalne się nie sprawdzają. Przy każdorazowym otwarciu, drzwi uderzają właśnie w to lusterko i przestawiają obydwa dlatego szukam montowanych na nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Długo myślałem jak rozwiązać problem montażu lusterek dodatkowych montowanych na nadkola i ........... oto rezultat. Uchwyty do otwierania szklanych drzwiczek rozwiązały problem. Blaszki z dawnych przesyłek Inpost oraz kawałek dętki. Jak to mówią "potrzeba matką wynalazku" :]

post-7905-0-61451400-1487694918_thumb.jpg

post-7905-0-68371200-1487694966_thumb.jpg

post-7905-0-92331100-1487695004_thumb.jpg

post-7905-0-86995900-1487695051_thumb.jpg

post-7905-0-73901700-1487695090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szerokie masz teraz auto  :look:

Różnica między lusterkami nakładanymi na oryginalne, a tymi na nadkola to ok 5cm na stronę na plus. Czy to jest dużo więcej  :hmm: Pierwszy wyjazd pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby się nie telepały 

Lusterka ani drgną, prędzej mi nadkole wyrwie (jest plastikowe) niż te uchwyty puszczą. Dwa górne zapierają się o rant maski od wewnątrz jedynie dolny trzyma się nadkola. Od podmuchu nic złego się nie stanie ale przy ewentualnej obcierce :hmm: Muszę zrobić test i pchnąć lusterko jeżeli się złoży to nie ma problemu ale jeżeli nie to muszę uważać.

Polak potrafi!

Super pomysł. Gratuluję.

Będzie widać nawet koła w budzie.

Tomek wszystko zależy od szerokości przyczepy.

Dziękuję za dobre słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do szanownego grona. Poszukuję dodatkowych lusterek do holownika jakim jest skoda superb.

Lusterka w aucie mają "trójkątny" kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu podrzucę temat lusterek. Tu się podłączę.

Otóż mam pytanie - jakie macie patenty na składające się w czasie jazdy lusterka gdy TIR jadący z przeciwka zamyka je podmuchem wiatru?

Mowa o dodatkowych lustrach mocowanych na lustrach fabrycznych. Taki zestawik luster  niestety jest bardzo wrażliwy na podmuchy.

Miałem tak w Outlanderze i wtedy taśmą klejącą owijałem szczelinę na składaniu  lustra fabrycznego. Pomagało.

To samo mam w TLC - niestety mam wrażenie ,że te składają się jeszcze szybciej a tu już za bardzo nie mam gdzie usztywnić taśmą klejącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sharanie i jeszcze w poprzednim nigdy mi się lusterka nie złożyły, może to kwestia tego ,,przeskoku,, w fabrycznych lusterkach który blokuje, u Ciebie może za delikatnie chodzą i dlatego się składają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sharanie i jeszcze w poprzednim nigdy mi się lusterka nie złożyły, może to kwestia tego ,,przeskoku,, w fabrycznych lusterkach który blokuje, u Ciebie może za delikatnie chodzą i dlatego się składają

 

 

Wychodzi na to ,że japońce oprócz MEGA-GOOWNIANEGO lakieru to mają jeszcze goowniane lusterka !!!!

 

Mały out - Toyota ma lakier 2x bardziej goowniany od Mitsubishi !!!

 

No to super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet bym sie nie spodziewal ze lusterka moga sie zlozyc od podmuchu wiatru  :hmm:... to faktycznie cos za miekko chodza. Jak moja zona parkuje w garazu to rozumiem  :drive: ale zeby od wiatru  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.