Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniłem ostatnio orientacje lusterek na pionową :D ładnie widać cała krawędź przyczepy od dachu po krawężniki i nie muszę szukać głową odpowiedniego widoku, przy wypukłych nawet na boki jeszcze sporo widać. Teraz bym chyba szukał lusterek bardziej wysokich niż długich coś jak milenco grand.

 

20180708_154401.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 9.07.2018 o 09:09, Voku napisał:

Ja zmieniłem ostatnio orientacje lusterek na pionową :D ładnie widać cała krawędź przyczepy od dachu po krawężniki i nie muszę szukać głową odpowiedniego widoku, przy wypukłych nawet na boki jeszcze sporo widać. Teraz bym chyba szukał lusterek bardziej wysokich niż długich coś jak milenco grand.

Każdy ustawia lusterka, jak mu się podoba/uważa że mu wygodniej/praktyczniej.

Dla mnie taki układ lusterek, skutkujący dublowaniem się tego samego widoku jest bez sensu. A już nie bardzo rozumiem, po co mam oglądać widok nieba za sobą i górną krawędź przyczepy.

Ja dla zestawu ustawiam klasycznie (fotki niestety nie mam): 

-lusterka auta skierowane w dół i bardziej na karoserię, przez co doskonale widzę co się dzieje w pobliżu koła przyczepy (szczególnie przydatne przy mocnym skręcaniu w pobliżu krawężników,

-lusterka dodatkowe mocniej skręcone ku mnie, co gwarantuje mi doskonałą widoczność, co się dzieje na sąsiednim pasie (przydatne na drogach A i S oraz innych dwupasmówkach, kiedy przyjdzie zmienić pas) oraz za przyczepą, w tym tuż za nią (czy jakiś baran nie siedzi mi na zderzaku - wówczas lekko po hamulcach w celu zniechęcenia gościa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolniak  poruszył problem bardzo istotny.

Mowa o "bezmózgowcach" przyklejonych do tylnego zderzaka. Plaga ogromna i zagrożenie.

O ile w przypadku/wypadku najechania samochodu na solówkę temat jest w miarę do ogarnięcia o tyle wjechanie w tył przyczepy kampingowej to w zasadzie jej kasacja.

I nie pomogą magicy warsztatowi - rozwalony kamping to rozwalony kamping - nigdy nie wróci do stanu idealnego - szczególnie wtedy gdy ppa jest nowa.

W tym zakresie ma się coś zmienić i wreszcie Policja będzie mogła sadzić mandaty za tą durną przypadłość .

 

Co do lusterek - zmieniłem stare "gumowe" na Milenco . Jakościowy skok milowy - wreszcie coś widzę (nie wibrują) a nie tylko sztuka dla sztuki.

Używam w układzie poziomym właśnie dlatego by jak najdalej zajrzeć za winkiel czy nie czai się tam kolejny idiota zderzakowy  :ph34r:.

Jedyny mankament takiego układu to tendencja do bycia trochę za wysoko albo trochę za nisko po nocnym zdjęciu i ponownym założeniu.

W trasie ściągam na noc gdy gdzieś śpię przy drodze z powodów oczywistych. W układzie pionowym ta tendencja byłaby mniejsza.

Edytowane przez Jarosław69
dopiska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zmieniłem orientację :) i wożę lusterka w pionie, co prawda odwrotnie niż Voku - wiszące w dół, nie do góry. Też ustawiam lusterka samochodu tak, aby było widać lekko w dół - koła przy manewrach. Odnośnie po co widzieć górną krawędź przyczepy - aby nie urwać narożników na drzewach, wystarczy popatrzeć na aukcje jak często widać takie uszkodzenia.

Fotka kolegi Voku nigdy nie pokaże jak to widać na żywo. Nie liczy się fotka a co widzi kierowca, na żywo bankowo jest 100% lepiej.

Ustawienie lusterka w pion daje mi możliwość wysunięcia go może nawet 10cm dalej niż w poziomie (nie wadzi o lusterko auta), widzę zdecydowanie więcej.

Moje lusterka nie pokażą mi co się dzieje tuż za budką mimo szerokości 230Cm, obstawiam, że mam tam martwe pole, które idealnie kasuje kamera cofania uruchomiona od odpalania silnika na cały czas przejazdu.

Lusterka w pionie mają też wady - kończąc wyprzedzanie skrajnym lewym pasem na 3 jezdniowej drodze, nie widzę dokładnie skrajnego prawego pasa, bardzo łatwo tam jakiegoś szybkiego przedstawiciela zepchnąć z drogi.

Też mam obsesję na "kierowców" jadących na zderzaku, zanim baran zareaguje to będzie po przyczepie. Unikam jak mogę, obserwuje, nie hamuje gwałtownie itd. Miałem taki przypadek w Cro w tym roku, że 3 kampery włoskie skręcały na camp Sirena tuż za tunelem, na podwójnej ciągłej, mimo zakazu i min trzech znaków, że wjazd na camping jest przed tunelem. Ja się zatrzymałem z trudem, samochody za mną z piskiem a za nimi pełna cieżarówka - cysterna z klaksonem, piskiem, dymem z opon. Hałas był taki, że dziadki włoskie się zawiesiły i w sumie nie wiedzieli co zrobić, zblokowali całą magistralę na kilka sekund.  Był to moment kiedy zaparliśmy się wszyscy w środku, a mnie cieszyło, że to magistrala i przy takiej prędkości ciężarówki i strefie zgniotu, szkody będą tylko materialne.

OD 3 lat zbieram się na zakup / produkcję naklejki / piktogramów na tył przyczepy ostrzegających o zachowaniu odległości - ma ktoś zdolności graficzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec - "Też mam obsesję na "kierowców" jadących na zderzaku, zanim baran zareaguje to będzie po przyczepie. Unikam jak mogę, obserwuje, nie hamuje gwałtownie itd."

 

10/10 sam bym lepiej tego nie ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎02‎.‎08‎.‎2018 o 12:07, maarec napisał:

Też ustawiam lusterka samochodu tak, aby było widać lekko w dół - koła przy manewrach. Odnośnie po co widzieć górną krawędź przyczepy - aby nie urwać narożników na drzewach, wystarczy popatrzeć na aukcje jak często widać takie uszkodzenia.

Dzięki Maarec za dobrą sugestię, na którą o dziwo wcześniej nie wpadłem. Też oczywiście lusterek dodatkowych używam w orientacji pionowej, ale nie wiem, czemu nie wpadłem na to aby lusterka samochodu skorygować bardziej w dół przy ciąganiu cepki :) (tym bardziej, że mogę to ustawić w pamięci użytkownika holownika). Drobna sprawa, a jak  fajnie pomaga - i wynika z tego, że czytanie forum nawet w pozornie błahych tematach może także rozwijać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rafal11 napisał:

A jakis sklep stacjonarny w Wawie z lusterkami ktos poleci? Potrzebuje na dzis kupic.

oprocz GoMarket na wislostradzie kolo Cytadeli cos jeszcze jest?

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal11 napisał:

oprocz GoMarket na wislostradzie kolo Cytadeli cos jeszcze jest?

Takiego drugiego w Wawie nie znajdziesz raczej. Oni mają na miejscu pełno rzeczy. Może nie mają najtaniej, ale za to duży wybór rzeczy dostępnych od ręki.

 

Skoro szukasz lusterek, to znaczy że jedziesz po budę? :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziś kupię i załatwię viatoll to jutro jadę. Mam nadzieję że się uda.

Do pozyczenia viatoola co potrzebuje? Tylko dr auta? 

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafal11 napisał:

Jak dziś kupię i załatwię viatoll to jutro jadę. Mam nadzieję że się uda.

Jedziesz po tego Knausa? W swoim wątku możesz odpowiedzieć, aby tu bajzlu nie robić ;)

 

9 minut temu, rafal11 napisał:

Do pozyczenia viatoola co potrzebuje? Tylko dr auta? 

Tego nie wiem, ale chyba tak. Pytaj w temacie Viatoll ;)

Wracając do lusterek, aby nie robić OT, to ostrzegam przed kupowaniem najtańszych plastikowych na gumkach. To były moje pierwsze, nota bene kupowane na miejscu w GoMarkecie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie to się pochwalę i pewnie będę miał kilka pytań o dodatki typu solar. 
Ale wszystko w swoim czasie. 

DR wystarczy do viatolla, tylko kaucję płać gotówką i zasilenie też - potem od ręki oddają bez czekania i innych szopek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.