Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem wczoraj ponad 200 km głównie po krajówkach, nie złożyły się ani razu, jednak myślę że w niesprzyjających warunkach na wąskiej drodze przy mijance z TIRem podczas silnego podmuchu , nie wykluczam że mogły by się złożyć :hmm:

 

https://youtu.be/5EnAwKJT6yA

Widzę że te najtańsze dają radę, ciekawe jak by się trzymały u mnie na lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja używałem lusterek COLT (170 PLN za zestaw 2 szt.), w C4 picasso, z uwagi na pochylenie wewnętrzej krawędzi lusterka, takie mocowane tylko na zaciski się zsuwają, dodatkowy pasek gumowy ładnie je stabilizuje i nie ma tego problemu. Lusterka nie wykazują ochoty do wibrowania i nie przestawiają się w drodze. 

Następne kupiłem takie tanie najbardziej popularne na alledrogo i .... rozczarowanie - trzęsą, przestawiają się po każdym TIR. Właśnie dzisiaj zamówiłem nowe COLT - wracam do sprawdzonego rozwiązania tym razem w Volvo S60 - też ma pochylone ścianki lusterek. 

Edytowane przez motylek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis,

COLT ma takie samo rozwiązanie mocowania (bez przegubu niestety) jednak dodatkowo jest pasek gumowy zaczepiany od dołu oryginalnego lusterka, co powoduje "dociąganie" podczas wibracji. Jest to niemal niezbędne w przypadku lusterek z pochyłą ścianka wewnętrzną, żeby nakładki się nie zsuwały razem z kilometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis,

COLT ma takie samo rozwiązanie mocowania (bez przegubu niestety) jednak dodatkowo jest pasek gumowy zaczepiany od dołu oryginalnego lusterka, co powoduje "dociąganie" podczas wibracji. Jest to niemal niezbędne w przypadku lusterek z pochyłą ścianka wewnętrzną, żeby nakładki się nie zsuwały razem z kilometrami.

Na takich te tanie się utrzymają? U mnie ta górna krawędź też opada dość sporo?

post-20868-0-59607900-1493147716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich te tanie się utrzymają? U mnie ta górna krawędź też opada dość sporo?

jakie auto?

sam sobie odp. ford s-max

ja na q7 mam Milenco Grand lusterka a samochodowe też opada podobnie do Twojego a jest stabilnie

Edytowane przez szkl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich te tanie się utrzymają? U mnie ta górna krawędź też opada dość sporo?

Po foci widzę że mieszkamy blisko siebie... I pewnie tankujemy na 123. Hehe.

A konkretnie to nie kupuj tanich. Podjedż do Elkampu i tam każde lusterka jakie mają pozwolą Ci przymierzyć. Jak będą ok to kupisz np w necie jak będą chcieli dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelcz Laskowice zaprasza :)

 

szkoda że dopiero odczytałem bo byłem wczoraj w Jelczu, będę w sobotę ponownie ale czytałem w innym temacie że chyba wyjeżdżasz, lecz co się odwlecze to nie uciecze, więc zagadamy się jak wrócisz ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że dopiero odczytałem bo byłem wczoraj w Jelczu, będę w sobotę ponownie ale czytałem w innym temacie że chyba wyjeżdżasz, lecz co się odwlecze to nie uciecze, więc zagadamy się jak wrócisz ;)

No wyjeżdżamy w piątek w nocy, a wracamy 9maja wieczorem. Jak coś to pisz na pw, zgadamy się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.