Skocz do zawartości

Sterckeman Evolution 420 CP - porady


lukasdrill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

jestem nowy na forum i miałbym prośbę do doświadczonych szwędaczy o poradę w sprawie przyczepy.

Otóż myślimy z żonką moją od jakiegoś czasu o zakupie przyczepy. Interesuje nas coś dla 2+3 osób, ale pewnie w przyszłości dla nas dwoje (kwestia 4-6 lat). Początkowo myśleliśmy o czymś starszym (połowa do końca lat 90-tych) czy to w związku z budżetem i obecną sytuacją wirusowo-cenową :) czy chęcią jakichś remontów i dostosowania przyczepy do własnych potrzeb. Teraz zaś zastanawiamy się czy nie lepiej dołożyć do czegoś nowszego, bez konieczności remontów i tym samym droższego :(

Powiedzmy, że budżet mamy w rozrzucie 20-35 tys. złotych, chcemy coś mniejszego, łatwego do jazdy i manewrowania, powiedzmy 390 - 450, mając na myśli wew. wymiar przyczepy. Samochód do holowania to Nissan Qashqai II, 1.6 dCi, 136KM i nie chcę przekraczać 3,5 t.

No i tak przeglądamy internety, jakieś komisy w pobliżu i przedwczoraj zauważyliśmy w komisie samochodowym w naszej miejscowości bardzo ładną przyczepkę.

Jest to Sterckeman Evolution 420CP.

Jeśli chodzi o rozmiar i układ wew. to jest to czego szukamy. Nie mam zdjęć z wew. bo żona nie zrobiła;) przy następnej wizycie zrobię, może wg. sugestii doradców...

Przyczepa z 2010 roku, sprowadzona rok temu z Francji (dokładnie jak i przez kogo dopytam przy okazji). Na sezon miał go taki Pan jeden, ale żona jednak stwierdziła, że woli pensjonaty i jesienią 2021r.  została postawiona tak na uboczu w komisie samochodowym, bo właściciel komisu i przyczepki to znajomi i tak sprzedającemu było najlepiej. A więc trochę stoi, tak nie rzuca się w oczy, na uboczu samochodów...,może dlatego...

Wygląda z zew. naprawdę bardzo ładnie, te zacieki z przodu to od deszczu, obok domy, w których ludzie palą, więc się osadza, ale wystarczy palec poślinić i się zmywa:)  Poza tym biała i czysta. 

Posiada hamulec najazdowy, automatyczny mover, ale bez pilota - ponoć już załatwiają takowy do niego. Opony w super stanie, rama, pod spodem - tak na mój ogląd w porządku. Wiadomo, że jak będę bardziej zainteresowany, to i dokładniej oglądnę i wszystko się włączy itp.

W środku jest właściwie do zamieszkania - po otworzeniu i wejściu brak jakichkolwiek brzydkich zapachów, zgodnie z taką listą tutaj na forum znalezioną oglądnąłem kąty, zakamarki, dna i winkle szafek itp. Brak jakichkolwiek zacieków, odbarwień. Okna i ramy szczelne, ładna łazienka, obicia siedzisk, fronty i boki mebli, firanki, blaty...

Jest 3 palnikowa kuchenka gazowa (butli nie ma), zlew, grzanie prądem, łazienka - brakuje grzałki do ciepłej wody i zbiornika na wodę czystą. Koło zapasowe jest.

Podłoga stabilna na całej powierzchni.

Koleś z którym rozmawiałem, twierdzi, że właściciel zapewnił, że wszystko co jest - jest sprawne, no ale wiadomo, że przy oględzinach trzeba będzie uruchomić i potwierdzić.

Jeżeli chodzi o komis - no bo wiadomo, że handlarze itp i najlepiej od prywatnego sprawdzonego: właściciela znam, jest to mąż mojej koleżanki z pracy, byliśmy razem na wycieczce:) poznaliśmy się tam... samochodami handluje już długie lata, opinie ma bardzo dobre, też z nim gadałem odnośnie samochodu, bo w zeszłym roku swojego Kaszkaja kupowałem, dwóch znajomych jeździ samochodami od Niego kupionymi - sprowadzonymi. Złego słowa nie powiedzą po roku i dwóch użytkowania. Po prostu wiem, że to nie jest jakaś grupka cwaniaków, tylko  ludzie w porządku (prowadzi komis wraz z bratem) - to tyle o komisie :)

Podsumowując, do niejako "pełnego zestawu" brakuje:

-pilota do movera

-grzałki do ciepłej wody

- zbiornika na wodę czystą

- nie ma też żadnego pokrowca i przedsionka

Cena, którą proponuje właściciel to 38 tyś. z negocjowaniem, w związku z powyższymi brakami oczywistymi (pilot, grzałka, zbiornik). Pokrowiec i przedsionki to już chyba jako dodatek.

Jak dla nas, po uzupełnieniu braków nic już nie brakuje, i tutaj pojawia się pierwsza myśl, że jednak początkowo szukaliśmy czegoś starszego (wiadomo, że sprawnego mechanicznie i instalacyjnie) ale do wyremontowania wnętrza wg naszego uznania. No bo tak: ze zmianą czy przemalowaniem szafek czy też samych frontów to jadę sam, przerobienie łazienki na "schowek" itp. (ogólnie dobry jestem w tzw. wykończeniówce), nowe obicia to domena mojej żony i te inne typu firaneczki, kolorystyka itp. można samemu fajnie zaaranżować. Jeśli chodzi o ew. przerobienie zasilania to szwagier elektryk ogarnia, więc mamy taką swoją ekipę remontowo- wykończeniową do wnętrza. No ale ścisła mechanika to już nie, więc tutaj celujemy w taką przyczepę, aby pod tym względem była gites, resztę możemy sobie dostosować. 

Teraz jednak się zastanawiamy czy nadal tak szukać, bo to pewnie taniej wyjdzie przy swojej robociźnie czy jednak lepiej jest dołożyć i mieć nowszą przyczepę (dobre 10-15 lat...).

Dlatego ciekaw jestem opinii Szanownych Forumowiczów: jakbyście Wy zrobili? na co jeszcze zwrócili uwagę? czy to dobra przyczepa w ogóle? ile można zejść z ceny biorąc pod uwagę wymienione braki?

Oczywiście nie napalamy się, zachowujemy chłodną głowę, i zastanawiamy czy nie jest to dobra jednak okazja, bo np. byliśmy 2 godziny przed zauważeniem tejże w jednym komisie, 40 km od nas, była jedna fajna przyczepa Hobby 420 lub 440? rocznik 1998, w środku ok, spód też, tam wszystko miała włacznie z przedsionkiem i pokrowcem, w środku wymagałaby naszej "wykończeniówki" tzn. tych przeróbek i kosztowała  22 tyś. 

Ta byłaby te 13-15 tyś. droższa, ale o ile nowsza, ładniejsza, być może pewniejsza, bez remoncików...

pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za porady

 

273707582_483283706730315_3207662416331768437_n.jpg

273712662_1110698009720935_2349282178587955204_n.jpg

274138155_282845070583898_6376747295265507170_n.jpg

273692382_293665279443251_7678913723188352808_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Jest to Sterckeman Evolution 420CP.

Sterckeman to marka budżetowa, czytaj tania i trzeba mieć to na uwadze. 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Jeśli chodzi o rozmiar i układ wew. to jest to czego szukamy. Nie mam zdjęć z wew. bo żona nie zrobiła;) przy następnej wizycie zrobię, może wg. sugestii doradców...

Jak możesz to wrzuć więcej zdjęć, albo chociaż link do ogłoszenia.

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Jest 3 palnikowa kuchenka gazowa (butli nie ma), zlew, grzanie prądem, łazienka - brakuje grzałki do ciepłej wody i zbiornika na wodę czystą. Koło zapasowe jest.

Minus to brak ogrzewania gazowego - wychodzi ta właśnie budżetowość o której pisałem. Nie ma ciepłej wody, bo to też wynika z budżetowości modelu. Po prostu te rzeczy były ekstra płatne i nie były w standardzie. 

No ale jak może nie być zbiornika na czystą wodę? To gdzie on jest? 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

- nie ma też żadnego pokrowca i przedsionka

No tego być nie musi i niekoniecznie oceniaj budę przez pryzmat przedsionka czy jego brak.

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Cena, którą proponuje właściciel to 38 tyś. z negocjowaniem, w związku z powyższymi brakami oczywistymi (pilot, grzałka, zbiornik). Pokrowiec i przedsionki to już chyba jako dodatek.

Cena nawet dobra. W DE za takie budy krzyczą ok. 45k. Ale mogą być lepiej wyposażone. 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Jak dla nas, po uzupełnieniu braków nic już nie brakuje, i tutaj pojawia się pierwsza myśl, że jednak początkowo szukaliśmy czegoś starszego (wiadomo, że sprawnego mechanicznie i instalacyjnie) ale do wyremontowania wnętrza wg naszego uznania. No bo tak: ze zmianą czy przemalowaniem szafek czy też samych frontów to jadę sam, przerobienie łazienki na "schowek" itp. (ogólnie dobry jestem w tzw. wykończeniówce), nowe obicia to domena mojej żony i te inne typu firaneczki, kolorystyka itp. można samemu fajnie zaaranżować.

Wiesz, to że sobie pomalujesz fronty to naprawdę sprawa drugorzędna. Najważniejsze w przyczepie jest jej stan techniczny, czy nie cieknie, czy nie jest zgniła itd. 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Jeśli chodzi o ew. przerobienie zasilania to szwagier elektryk ogarnia, więc mamy taką swoją ekipę remontowo- wykończeniową do wnętrza. No ale ścisła mechanika to już nie, więc tutaj celujemy w taką przyczepę, aby pod tym względem była gites, resztę możemy sobie dostosować. 

Ale co chcesz elektrycznie przerabiać?

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Teraz jednak się zastanawiamy czy nadal tak szukać, bo to pewnie taniej wyjdzie przy swojej robociźnie czy jednak lepiej jest dołożyć i mieć nowszą przyczepę (dobre 10-15 lat...).

Jeśli jesteś zainteresowany to dokładnie obejrzeć. Jeśli budzie nic nie jest, jest sprawna, nie jest zgniła to cena jest dość dobra. A jak jeszcze uda się coś urwać to warto się zastanawiać.

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Dlatego ciekaw jestem opinii Szanownych Forumowiczów: jakbyście Wy zrobili? na co jeszcze zwrócili uwagę? czy to dobra przyczepa w ogóle? ile można zejść z ceny biorąc pod uwagę wymienione braki?

Jeśli są skłonni na negocjacje to jak najbardziej starać się zbić cenę. 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

Oczywiście nie napalamy się, zachowujemy chłodną głowę, i zastanawiamy czy nie jest to dobra jednak okazja, bo np. byliśmy 2 godziny przed zauważeniem tejże w jednym komisie, 40 km od nas, była jedna fajna przyczepa Hobby 420 lub 440? rocznik 1998, w środku ok, spód też, tam wszystko miała włacznie z przedsionkiem i pokrowcem, w środku wymagałaby naszej "wykończeniówki" tzn. tych przeróbek i kosztowała  22 tyś. 

Nie ma czegoś takiego jak okazje. 

12 minut temu, lukasdrill napisał:

 

274138155_282845070583898_6376747295265507170_n.jpg

 

Tu na zdjęciu widać, że coś miała robione. Łataną jakąś dziurę czy coś. Ale absolutnie to nie musi jej dyskwalifikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzięki za informacje :)

jeśli chodzi o ogrzewanie, to i tak myślimy jeździć tylko w że tak powiem sezonie ciepłym, natomiast ciepłej wody z kranów też nie potrzebujemy. Pisząc o zbiorniku na czystą wodę miałem na myśli zbiornik z wodą - do zlewu, łazienki. Jest pompka i całą sieć, ale w przednim schowku, obok koła i tam gdzie ma być butla, zbiornika zwyczajnei nie ma. Jeśli chodzi o elektrykę to chodzi o jakieś przerobienie lampek, dorzuceniu taśmy ledowej itp, tak aby było inaczej...takie przeróbki

Przyczepa stoi od jesieni, nie przykryta, wygląda na szczelną i suchą - wiem, że w zasadzie o to chodzi. Oczywiście przy ponownej wizycie zrobię zdjęcia dodatkowe, także w środku i zamieszczę.

W każdym razie chodziło mi właśnie o taką pomoc, za którą składam wielkie...buk zapłać ;)

Acha i jeszcze jedno: ile te wymienione braki (pilot, zbiornik) plus jakiś dobry przedsionek i pokrowiec kosztują? Nie chcę grzebać po necie, bo pewnie ceny bardzo różne a nie znam się na tyle by określić które marki są ok. Miałbym podkładkę przy negocjacji.

Nie wspomniałem jeszcze o akumulatorze i kablu, które też są.

Edytowane przez lukasdrill (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lukasdrill napisał:

witam i dzięki za informacje :)

jeśli chodzi o ogrzewanie, to i tak myślimy jeździć tylko w że tak powiem sezonie ciepłym, natomiast ciepłej wody z kranów też nie potrzebujemy. Pisząc o zbiorniku na czystą wodę miałem na myśli zbiornik z wodą - do zlewu, łazienki. Jest pompka i całą sieć, ale w przednim schowku, obok koła i tam gdzie ma być butla, zbiornika zwyczajnei nie ma.

Czyli pompka jest wyprowadzona w bakiście? To jakikolwiek baniak tam wsadzisz 20 litrowy i będzie ok. 

23 minuty temu, lukasdrill napisał:

Jeśli chodzi o elektrykę to chodzi o jakieś przerobienie lampek, dorzuceniu taśmy ledowej itp, tak aby było inaczej...takie przeróbki

Lampki są na 12V więc prawdopodonie wystarczy wymienić żarówki na ledowe i będzie działać. 

23 minuty temu, lukasdrill napisał:

Acha i jeszcze jedno: ile te wymienione braki (pilot, zbiornik) plus jakiś dobry przedsionek i pokrowiec kosztują? Nie chcę grzebać po necie, bo pewnie ceny bardzo różne a nie znam się na tyle by określić które marki są ok. Miałbym podkładkę przy negocjacji.

Pilot to jakieś 300 zł, zbiornik to sobie kupisz cokolwiek 20 litrowego z otworem takim aby pompka Ci weszła - zobacz na allegro. Przedsionek to już koszty w zależności od wielkości. Pokrowiec nie wiem do czego Ci potrzebny. 

23 minuty temu, lukasdrill napisał:

Nie wspomniałem jeszcze o akumulatorze i kablu, które też są.

No tak, skoro jest mover to i wypada aby miała akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Pokrowiec nie wiem do czego Ci potrzebny. 

Chyba do tego zestawu

4 godziny temu, lukasdrill napisał:

Interesuje nas coś dla 2+3 osób

5 osób w deszczowy dzień w przyczepce 420... słabo to widzę. 

Ale przedsionek lub markizę, dobre używane można kupić od powiedzmy 1000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

5 osób w deszczowy dzień w przyczepce 420... słabo to widzę.

Dokładnie. To jest przyczepa dla dwóch osób.

 

1 minutę temu, lukasdrill napisał:

pomyłka w pisowni, oczywiście chodzi o 2+1 :)

To sprawdź, czy to +1 zmieści się na ławeczce, bo po rozłożeniu za wiele miejsca tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lukasdrill napisał:

pomyłka w pisowni, oczywiście chodzi o 2+1 :)

 

no to teraz wszystko jasne :)

Przy okazji zacytowałem 

2 godziny temu, filipert napisał:
5 godzin temu, jacek00 napisał:

Pokrowiec nie wiem do czego Ci potrzebny. 

 

chodziło mi o przedsionek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedno: ile te wymienione braki (pilot, zbiornik) plus jakiś dobry przedsionek i pokrowiec kosztują? Nie chcę grzebać po necie, bo pewnie ceny bardzo różne a nie znam się na tyle by określić które marki są ok. Miałbym podkładkę przy negocjacji.

Nie wspomniałem jeszcze o akumulatorze i kablu, które też są.

kurde a nie dorzuci do zestawu jeszcze swojego samochodu 

bo chętnie bym to wzioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.